BESTE WERKGEVER 2017-2018 Word jij de Beste Werkgever van 2017-2018? 10 ZE Het lijkt alsof de lente eraan komt in de Zeeuwse kunstwereld Zeeland is platzak. Dan is cultuur wel het laatste waarvoor extra geld overschiet. „We zitten financieel gezien in een moeilijke periode", zei gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur) gisteren bij de presentatie van het uitvoerings programma cultuur 2018. „Niet al les wat er gevraagd wordt, kunnen we honoreren." Toch had hij een hoopgevend ver haal. Er is iets meer ruimte in de cultuurbegroting, omdat Concert at Sea daar niet meer in voorkomt. Daarmee wordt komend jaar een sponsorovereenkomst getekend. Als daar weer provinciaal geld naartoe gaat, komt dat niet meer uit het potje cultuur. Dus is er on geveer 50.000 euro over. Een deel daarvan gaat naar het Be vrijdingsfestival in Vlissingen, waarmee een vorig jaar aangekon- Kunstenaars en organisaties kunnen een beroep doen op subsidies digde bezuiniging definitief is te ruggedraaid. De rest gaat naar grensoverschrijdende projecten. In januari presenteren de provin cies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland samen met Vlaanderen het project Grensverleggers. Zee land steekt daar 25.000 euro in, Limburg en Brabant het dubbele. Verder is er een een malige bijdrage van 50.000 euro uit het landelijke Fonds cultuurparticipatie en een flinke inves tering van de Buren, het Nederlands Vlaamse huis voor cultuur en debat. In totaal komt er in drie jaar 650.000 euro beschikbaar voor grensoverschrijdende projec ten. „Er komen Vlaamse, Nederlandse en regionale subsidies in één pot", aldus De Reu. „Daar kunnen kun stenaars en organisaties een be roep op doen. Hoeveel geld er naar Zeeland komt, is niet met een schaartje te knippen." Hij noemde het Kunstfestival Aardenburg van afgelopen zomer, met werk van de Vlaamse kunstenaar Jan Fabre, als een voorbeeld van projecten die met het initiatief Grensverleggers mogelijk kunnen worden gemaakt. Volgens De Reu gaat de nieuwe haven van Gent en Zeeland Ben de Reu. behalve in het Fes tival van Zeeuws- Vlaanderen ook nog in een ander Zeeuws cutuurevenement inves teren. Bij havenbedrijf Zeeland Seaports was er gisteren niemand die dat kon bevestigen. De lentebries waait niet alleen uit het zuiden, maar mogelijk ook uit het noorden. In Zeeland wordt de WTE7.; laatste hand gelegd aan een bid- book om rijksgeld binnen te halen. Onlangs bracht de Raad voor Cul tuur een advies uit waarin werd aangedrongen op investeringen in de regionale infrastructuur. Daar bij werd Zeeland als optie ge noemd. Met hulp van de provincie hopen Goes, Middelburg, Terneu- zen en Vlissingen een gooi te doen naar dat geld. „Ik ben er optimistisch over", zegt De Reu. „We hebben de laatste tijd heel effectief op een aantal terreinen gelobbyd, zoals ook hier. In januari moet blijken wat dat op levert." Een minpuntje is er ook. De pro vincie krijgt signalen dat de af stemming tussen podia in Zeeland beter kan, waardoor ze soms meer concurrerend dan aanvullend werken. De Reu: „Na de kerst no dig ik ze uit om daarover te over leggen." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Waterdunen Het leek voor velen 'n uitgele zen kans om ter compensatie van het veronderstelde ver lies aan natuur als gevolg van het verdiepen van de Wester- schelde te gaan ontpolderen langs de Zeeuws-Vlaamse oe ver van deze rivier. Wie de vergaderingen van de provin ciale commissies van 25 no vember heeft gevolgd en de verslagen heeft gelezen, komt met velen tot de conclusie dat er nog heel wat 'open-eind jes-zijn' en het enige dat ze ker is dat de afloop van de ontpolderactiviteiten niet ze ker is. Dit laatste meldde de gedeputeerde over het project Waterdunen. Overigens lijkt het te gaan lukken om 30 procent natuur te herwaarderen naar 70 pro cent natuur. Maar, is dat wel zeker? En om welke natuur gaat het dan? Rekenmachine- natuur of Tekentafelnatuur, maar zeker geen volwaardige estuariene natuur. GuusLangeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Hypotheek Mevrouw Phlippen (18 no vember) vindt het onsolidair dat vermogende ouderen van de daken schreeuwen dat hen onrecht wordt aangedaan. Mogelijk behoort zij tot deze doelgroep in de toekomst. Wat zij vergeet te vermelden is de groep met geen of wei nig pensioen, die krom gele gen heeft om de hypotheek af te betalen - door de overheid gepropageerd - en straks ge confronteerd wordt met hon derden euro's nadeel per jaar. Deze groep heeft, ook bij een geringe hypotheekrest, geen recht meer op renteaftrek. Te recht dat een aantal partijen in de oppositie hier vierkant tegen is. Derhalve mag ge steld worden dat genoemd stuk een erg eenzijdig beeld geeft van de situatie. HMeertens Kastanjelaan 14, Terneuzen Mannen Tussen Staal De titel en het monument Mannen tussen Staal (25 november) suggereren dat er alleen maar mannen op de scheepswerf De Schelde werkten, die met staal bezig waren. De praktijk moet toch anders zijn geweest. Denk aan al die mannen en vrouwen die op kantoor of elders werkten. Die zorgden dat er orders binnenkwamen, die alle denkwerk op de tekenkamers verrichten, die allerlei voorbereidende werkzaamheden uitvoerden vóórdat er ook maar één stukje staal op de helling kon worden gelegd. Zij hadden ongetwijfeld ook te maken met werkstress, spanning, vanwege opdracht, bouwkosten, planning en tijdsdruk. Deze mensen verdienen eveneens aandacht. Een monument of kunstwerk met een titel als 'Mensen tussen Papier en Staal' zou toch beter zijn geweest. Om nog maar te zwijgen van dat 'stalen gedrocht' dat er nu staat. jan C. Bliek Gerbrandy straat 97, Vlissingen CDA Een bewonderenswaardig initiatief van Wahine Wisse (25 jaarom op de kandida tenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen 2018 van het CDA in Reimerswaal te komen. Er is niets mis met haar politieke ambitie om la ter Tweede Kamerlid of zelfs de eerste vrouwelijke minis ter-president te willen wor den. Maar van het CDA in Reimerswaal mag je toch ver wachten dat ze een kandida tenlijst opstellen van perso nen die een kans maken om het CDA te kunnen vertegen woordigen in de nieuwe ge meenteraad. Nu is het kiezersbedrog, evenzo als profvoetballer Messi besluit om bij Feyen- oord te gaan voetballen (meer toeschouwers) om 3 jaar op de reservebank te zitten. Als lid van de jongerenafde ling CDJA loopt Wahine mee in de politieke arena om erva ring op te doen, om later (18 jaar) haar politieke ambities waar te maken, dat is de juiste weg. Van een gerenom meerde politieke partij als het CDA mag je toch een volwas- sener gedrag verwachten. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil intermediair Meld je nu aan voor de gratis scan op beste-werkgevers.nl! woensdag 6 december 2017 BE- Er is hoop op meer cultuurgeld De winter is nog niet voorbij, maar het lijkt erop dat de lente er zit aan te komen voor cultu reel Zeeland. Voor volgend jaar heeft de provincie iets meer geld te verdelen, maar er is vooral hoop op bijdragen van an dere partijen. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Ben de Reu, gedeputeerde GEKOZEN DOOR WERKNEMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71