Tholen wil eenvoudigere Plaatselijke Verordening Huub Hieltjes had al langer ambitie om burgemeester te worden Feest in Mannee vanwege 10-jarig bestaan Nog één kavel te koop in wijk 7 DeVaete, het groene hart van de Goese nieuwbouwwijk, wordt zaterdag officieel geopend. De tijd vliegt. Het is al weer tien jaar geleden dat de bouw van de eer ste woningen in de Goese nieuwbouwwijk Mannee begon. Dat vonden ze in de wijk reden voor een feestje. Justin Al- tena zette het op poten. De jonge Goesenaar (22) stu deert aan het CIOS in Goes en kreeg de opdracht om een evene ment te organiseren. Hij wendde zich tot welzijnsorganisatie SM WO, waar hij al goede contac ten had. „Daar wisten ze dat de wijkver- eniging de wens had om iets te doen rondom het 10-jarig bestaan. Ze dachten dat ik daarin wel iets zou kunnen betekenen." Dat bleek een juist inschatting. In samenwerking met onder meer de wijkvereniging en het SMWO heeft Justin voor komende zater dag een feestje opgezet. Niet alleen de tiende verjaardag van de noord oostelijke wijk wordt die dag ge vierd, ook De Vaete wordt feeste lijk geopend. Dat is het groene hart van de wijk. Het wordt aange kleed met bankjes en groen. „Het moet een echte ontmoe tingsplaats worden", weet Justin. „Deze week komt er een grote kerstboom met lichtjes te staan." Gezien zijn studie kon het na tuurlijk niet anders dan dat de dag een sportief karakter heeft gekre gen. Zo is er een (panna)voetbal- clinic en kunnen mensen boog schieten. Ook staat er een speur tocht op het programma. Deze ac tiviteiten beginnen om 15.00 uur en zijn voor iedereen toegankelijk. Om 17.30 uur wordt in aanwe- lk heb meegewerkt aan de polderparty, depolderfairen allerlei feestjes zigheid van wethouder Derk Als- sema De Vaete officieel geopend, waarna er hapjes en drankjes wor den geserveerd. Voor Justin was het opzetten van het wijkfeest zeker geen 'moetje' vanwege zijn studie. Hij vindt het juist hartstikke leuk om evenementen te organiseren. Hij doet dat al jaren in zijn eigen wijk, de Goese Polder. „Ik heb meegewerkt aan het or ganiseren en uitvoeren van de pol derparty, de polderfair en allerlei feestjes", vertelt hij. „Een paar jaar geleden heb ik ook meegeholpen met het opzetten van een feest in podium 't Beest." Voor deze inspanningen werd Goesenaar Justin Altena twee we ken geleden in het zonnetje gezet door de gemeente. Samen met vier andere jongeren mocht hij als eer ste een jeugdlintje in ontvangst nemen. NIEUWBOUW Een simpelere Algemene Plaatse lijke Verordening (APV) in Tholen. Dat wil het college van burgemees ter en wethouders bereiken met een voorstel dat morgen in de raadsvergadering besproken wordt. Dat betekent dat er, waar moge lijk, minder regels worden opgeno men in de APV en minder vergun ningen nodig zijn. „Regels die noodzakelijk zijn, zoals op het ge bied van openbare orde en veilig heid kunnen niet geschrapt wor den", laat een woordvoerder weten. „Vandaar dat er gezocht moet wor den naar evenwicht tussen de re gels die noodzakelijk zijn en regels die geschrapt kunnen worden." Als de gemeenteraad morgen ak koord gaat, wordt volgend jaar be gonnen met de vereenvoudiging. De gemeente wil burgers en onder nemers betrekken bij dat proces. Hoe, dat is nog niet duidelijk. Daar voor worden meerdere varianten uitgewerkt die in 2018 ook worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Het college doet morgen eveneens een voorstel om de huidige APV te vernieuwen op het gebied van on der meer de aanpak van woonover last en sluiting bij het aantreffen van vuurwapens. Dat commissaris van de koning Han Polman bij Hieltjes (52) is uit gekomen, is niet zo gek. „Ik ken Han Polman uit de tijd dat hij nog burgemeester van Bergen op Zoom was", vertelt de aanstaande burgerva der. Hiel tjes mag dan geen ervaring hebben als burge meester, hij heeft zijn sporen in andere po litieke besturen verdiend. Mo menteel zit de WD'er in het dage lijks bestuur van het waterschap Brabantse Delta (West-Brabant) en eerder was hij al een half jaar waarnemend dijkgraaf. „In die pe riode heb ik de ambitie uitgespro ken om burgemeester te worden." Dat Kapelle zijn eerste post wordt, stemt Hieltjes tot tevreden heid. Hij is er onlangs geweest en merkte dat de inwoners open en vriendelijk zijn. Hij woonde in Deventer, Kerkrade, de Achter hoek en Den Haag. „Ik ben het dus wel gewend om verbindingen te leggen in een nieuwe omgeving." Hij blijft vooralsnog in Breda wonen. De ervaring zal volgens hem leren wat de beste woonsitu atie is. „Misschien is het voldoende af en toe in Kapelle te overnachten, maar het kan ook dat ik tijdelijk iets ga huren. Ik ben er hoe dan ook voor Kapelle. Als er een cala miteit is, sta ik er vanuit Breda in drie kwartier." woensdag 6 december 2017 BE Jarige wijk is bijna uitverkocht Rob Paardekam - Justin Altena, organisator Wie zelf een huis wil (laten) bouwen in Mannee kan beter niet te lang meer aarzelen. Er is nog maar één vrije kavel te koop. „Twintig andere kavels zijn op dit moment gereser veerd", laat een woordvoer ster van de gemeente weten. Er wordt de komende tijd so wieso nog volop gebouwd in de wijk, want er zijn ook nog veertig stukken grond in ont wikkeling bij verschillende aannemers. Mannee is een gevarieerde wijk, met ver schillende type grondgebon den woningen en een paar appartementencomplexen. De wijk krijgt in totaal een kleine vierhonderd woningen. De Vaete en het naastgelegen multifunctionele centrum De Krul vormen het hart van de wijk. Michiel Bouwman Tholen Huub Hieltjes stak zijn ambitie om ooit nog eens burgemees ter te worden niet onder stoe len of banken. Nu is het bijna zover. Op 1 januari gaat de in woner van Breda als waarne mer aan de slag in Kapelle. „Ik heb er zin in." Rob Paardekam Kapelle Justin Altena bij De Vaete in de Goese nieuwbouwwijk Mannee. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70