NYNKE DE JONG CDA en D66: schiet op met afschaffing rekentoets voor vwo Met Stip naar net Midden-Oosten! Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi Wiltu nóg meer luxe? stipreizen.nl of bel ons 088 - 70 70 600 (StlP 6 ir GENIET VAN VELE EXTRA'S, ALS: Column Ze gaan weer staken, de ba sisschoolleraren. In het nieuwe regeerakkoord staat dat het basisonderwijs er 720 mil joen euro bij krijgt. Maar dat is niet wat de docenten willen: die willen 1,4 miljard. Minister Arie Slob zegt dat hij ze dat niet kan geven, en dus gaan volgende week dinsdag de deuren van de basis scholen weer op slot. Dit tekort is niet het enige wat er speelt. Het blijkt dat Slob ook nog moet bezuinigen. Er lag nog een oude rekening van het vorige kabinet. Dat had een gat van 61 miljoen euro in de on derwijsbegroting voor het basisonderwijs, en dat geld moet nu geïnd worden. Daarnaast staan er ook nog rekeningen open bij de andere onder- wijslagen, dus ook het voortgezet onderwijs en het hoger onderwijs moe ten eraan geloven. Elke onderwijslaag moppert over deze bezuinigingen. Het onderwijs heeft het al zwaar. Hoe ze de tekorten moeten oplos sen? Daarvoor werd door het kabi net de eeuwenoude dooddoener 'efficiënter werken' maar weer van stal gehaald. Efficiënter, terwijl de klassen al uitpuilen en de werk druk zo hoog ligt. Efficiënter wer ken is dat ik, voordat er visite komt, nog snel even een natte lap over de wc-bril haal om de ergste viezigheid weg te halen. Het lijkt beter dan het was, maar goed is het bij lange na nog niet. krijgt er geld bij, terwijl andere sectoren er hele maal niet op vooruit gaan. Maar wat heb je eraan als je de problemen maar een beetje kunt oplossen? Je lokt nieuwe docenten niet naar het basisonderwijs met een extra kerstpakket en een aai over de bol. Je verlicht de werk druk van de huidige docenten niet door één keer per maand een stoelmassage te geven, en een snellere stencilmachine voor ze te kopen. Blijf staken, docenten. Geef nu niet op. Sterker nog, ik zou voor stellen om de handen ineen te slaan. Dat de middelbare scholen ook de deuren dichthouden. En de hogescholen. Laat het maar pijn doen. Want staken móet pijn doen. De samenleving moet zo hard mopperen dat het kabinet wel iets moet doen. Want goed onderwijs, dat gaat ons allemaal aan. Niet alleen de leraren. De samenleving moet zo hard mopperen dat het kabinet wel iets moet doen In het regeerakkoord staat dat de rekentoets verdwijnt en wordt vervangen door een alternatieve toets. Tot die tijd zal de uitslag van de rekentoets niet meetellen in het voortgezet onderwijs, schrijven VVD, CDA, D66 en Christenunie. Alleen moet de onderwijsminister dat nog wel in het examenbesluit aanpassen. Dat gebeurt maar niet. CDA-Kamerlid Michel Rog krijgt bezorgde mails van wis kundeleraren en ouders. „Ik zeg ze dan dat de toets niet meer mee telt, maar het College voor Toet sen en Examens zegt dat leerlin gen zich juist moeten voorberei den op de toets. Dat is logisch, want formeel telt de toets nog mee." Rog spoort minister Slob vandaag bij de behandeling van de onderwijsbegroting aan tot actie. „Geef die 44.000 vwo'ers zekerheid." Ook D66-Kamerlid Paul van Meenen, die samen met Rog streed tegen de rekentoets, wil dat het kabinet haast maakt met de aanpassing. „Je kunt het wel in het regeerakkoord schrijven, maar het moet ook geregeld wor den. Neem het ding dan ook niet meer af." De rekentoets, in 2010 inge voerd in het middelbaar onder wijs en mbo om het rekenonder wijs beter te maken, is een hoofd- W Regeerakkoord is helder, maar praktijk blijft aanmodderen pijndossier. Er was discussie over de vragen en de cijfers die leerlin gen haalden, bleken laag. En dat terwijl de uitslag van de toets meetelt voor het eindexamen: zonder voldoende voor de toets geen diploma. Door alle kritiek telt de toets sinds het schooljaar 2015-2016 al niet meer mee voor het eindexa men op vmbo, havo en mbo. Al leen de vwo'ers, die betere cijfers voor de toets scoorden, moeten nu nog een voldoende scoren. 8 dagen per Costa Mediterranea nu v.a. Ovtgekerid luxe er> -tóch voordelig.' lK'ikv woensdag 6 december 2017 GO @Nynke Stake En ja, het basisonderwijs I Coalitiepartijen CDA en D66 willen dat minister Arie Slob voor Basis- en Voortgezet On derwijs snel de rekentoets af schaft voor vwo'ers in het exa menjaar. Nu moeten zij hier voor een voldoende scoren om hun diploma te kunnen halen. Hanneke Keultjes Den Haag Muscat Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Maak bijzonder voordelig een luxe 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea langs de sprookjesachtige Verenigde Arabische Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook het mooie Sir Bani Yas Island wordt aangedaan; een prachtige bestemming waar flora en fauna hand in hand gaan. Vorig jaar is deze topcruise bij Stip Reizen beoordeeld met een 9.1! En ook dit jaar verzorgen we weer deze geweldige cruise waarbij de vluchten en transfers zijn inbegrepen. Profiteer tijdelijk van zeer scherpe prijzen! Mogen wij u binnenkort verwelkomen aan boord? Incl. vliegreis per Stip-charter transfers 8-daagse cruise per Costa Mediterranea o.b.v. volpension Tijdelijk sterk in prijs verlaagd 8 dagen Binnenhut Buitenhut Dec. v.a. 499 v.a. 559 Jan. v.a. 799** v.a. 799 Feb. v.a. 759 v.a. 879 Mrt. v.a. 799 v.a. 939 Balkonhut v.a. 599 v.a. 819 v.a. 989 v.a. 1049 o.b.v. een premiumhut zie stipreizen.nl/crcuab Vliegreis per Airbus A380 van Emirates, 30 kg bagage transfers 8-daagse cruise in een luxe balkonhut o.b.v. volpension 2 hotelnachten in het 4*+ hotel Tryp By Wyndham Dubai Emirates 10 dagen Balkonhut 22 Dec. v.a. 1499 29 Dec. v.a. 1649 Jan. VOL Feb. VOL Mrt. VOL zie stipreizen.nl/crdxb j Kijk voor nog méér voordelige cruises op onze website! - (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizenenl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor S deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Zie de website voor meer informatie. SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6