Ift Glazen huis komt dit jaar niet van de grond Raad grijpt in na weigeren van dienstwoning Zierikzee CZ onderzoekt mogelijke fraude met declaraties 7 De verdwenen tandarts Fariss Maziane was gisteren even terug in Zierikzee. Hij belooft alsnog het netjes met zijn patiënten te zullen afhandelen. Fariss Maziane betreurt de commotie die hij heeft veroorzaakt door vrijdag onaangekondigd zijn praktijk te sluiten en te vertrek ken. De tandarts ontkent dat zijn rigoureuze besluit is ingegeven door financiële problemen. Hij zegt al enkele maanden ernstig ziek te zijn en geen andere keus te hebben gehad. „Dit was niet de bedoeling. Ik had gewoon andere plannen. Binnenkort kom ik met meer informatie over de praktijk. Ik laat mijn patiënten niet in de steek. Door omstandigheden is het zo gelopen." Maziane klinkt heel zwak en zucht bij het uitspreken van iedere zin. Hij was gisteren even in Zie rikzee om met zijn voormalige praktijkmanager en assistente te bespreken hoe ze de kwestie nu nog het beste richting de patiën ten kunnen afhandelen. „Op korte termijn komt er een briefje", be looft de tandarts. „Ik heb gepro beerd te zorgen dat de praktijk zou worden waargenomen door een andere partij." Die 'andere partij' is Klaassen Mondzorg aan het Haringvliet- plein in Zierikzee. Klaassen liet vrijdag na het verdwijnen van Ma ziane direct al via de landelijke tandartsenkoepel KNMT weten dat hij ruimte in zijn praktijk heeft om patiënten over te nemen. Gis teren wierf hij die patiënten ook met een grote advertentie in de PZC. Woordvoerster Kim van der Kuijl bevestigt dat er een afspraak was over waarneming tijdens ziekte. „Maar die afspraak is niet doorgegaan, omdat meneer Mazi ane ook voor ons onverwachts vrijdag de deur van zijn praktijk heeft gesloten." Klaassen heeft zo'n 4.500 patiënten onder z'n hoede. Maziane had de zorg over het gebit van een kleine 2000 in woners uit Zierikzee en omgeving. Bij de grootste Zeeuwse zorg verzekeraar CZ loopt een onder zoek naar Maziane, vertelt woord voerder Ar jen Zwaan. „Wij heb ben een slim systeem dat declara ties analyseert en iets opvallends detecteert. Deze tandarts viel op in dit systeem. Over het onderzoek zelf willen we niet veel zeggen, omdat we dit niet netjes vinden." Ik laat mijn patiënten niet in de steek. Door omstandigheden is het zo gelopen Of er ook daadwerkelijk sprake is van oneigenlijke en te hoge decla raties en dus fraude, moet ook nog blijken, benadrukt de zegsman. CZ heeft geen contract met Mazi ane en dat maakt het controleren een stuk lastiger, aldus Zwaan. Ongeacht of er wel of geen con tract is, kunnen verzekerden bij ie dere tandarts terecht voor normale mondzorg. Op Facebook staan be richten over vermeende foute de claraties door Maziane. „Wij heb ben vanochtend ons declaratie overzicht bekeken", schrijft Ange- lique de Mooij. „Daaruit is geble ken dat er 2.100 euro is gedecla reerd. Dit is doorgegeven aan het Zilveren Kruis. Mijn dochter zou zeven vullingen hebben gekregen op één afspraak en er zou een kies getrokken zijn. Dit is allemaal niet waar. Ook zou mijn zoon zeven gebitsreinigingen gehad hebben dit jaar. Wij vinden dit echt schan dalig." Hans de Jong: „M'n vrouw en ik zijn destijds (na 'n knallende ruzie over verkeerde en te dure be handelingen) opgestapt en naar Klaassen gegaan. Een illusie rijker en enkele duizenden euro's armer. Het viel me wél op dat zijn assis tentes vierkant achter hem ston den" Geconfronteerd met de fi nanciële verdenkingen zucht Ma ziane nog eens diep. „Wie zegt dat? Patiënten? Pffff, ik hoor al zo'n tien jaar dat ik niet goed of te veel reken. Als mensen een pro bleem hebben met hun rekening, pas ik dat gewoon aan. Al tien jaar gaat het zo, ik ben gewoon moe." ZIERIKZEE „Als er morgen een partij is die het wil organiseren, zijn wij de eersten die alles en iedereen kunnen leveren", zegt Geertjan de Bruijne van Radio Omroep Schou- wen-Duiveland vastberaden. Het steekt hem dat voorzitter Frank van Asten van de culturele organisatie Centree doet voorkomen dat het Glazen Huis in Zierikzee dit jaar niet doorgaat bij gebrek aan mens kracht bij de lokale zender. De radio is volgens Van Asten de belangrijkste partij van het bene fiet-evenement. En als ROSD de organisatie niet kan rond krijgen, dan houdt het op, aldus Van Asten. Onzin, slaat De Bruijne dat balle tje terug. „Wij kunnen alles en vol doende mensen leveren, net als twee jaar geleden. Maar het trekken van het circus eromheen, inclusief de financiële garantstelling en af wikkeling is een risicovolle onder neming." Dat is gedaan door Stichting Hart van Poortambacht (financiële af wikkeling) en Centree (organisatie van het hele circus, vervolgt hij. „Beide stichtingen hebben in een evaluatie begin 2016 naar elkaar uit gesproken dat ze die risico's niet nog eens wilden nemen. ROSD heeft toen aangegeven beschikbaar te blijven voor materieel en men sen." Bouwmans onderneming in de sleep- en duwvaart zit op nummer vijf. De reder wil op nummer 10 gaan wonen. Er is nog een ander bedrijf met dienstwoning aan de Engelse Kade. Bouwman vroeg in november 2015 om toestemming, moest leges betalen en kreeg te ho ren dat het niet mocht. Hij moest zelf vragen om een beschikking waartegen hij in beroep kon gaan. Die kwam in februari 2016. Daarin staat dat zijn buren er al veel langer wonen en dat er nu een woonvisie ligt die nieuwe woningen ver biedt. „In het plan voor bedrijven terrein Zuidhoek staat dat een dienstwoning mogelijk is. Wij willen hieraan meewerken en zul len daarom een amendement in dienen", zei LSD-raadslid Joyce den Haan in de raadscommissie. „De wethouder zegt dat hij graag kijkt naar wat mogelij kis, in plaats van naar wat niet mogelijk is. Maar dat is op dit dossier kennelijk niet gelukt", sneerde raadslid Dick Meulblok naar de eigen WD-wet- houder. „Overheden moeten de combinatie van werk en wonen juist stimuleren, zodat mensen minder in de auto rijden." Wethouder Wout van den Berg ging door het stof. „We hebben fouten gemaakt. We kijken inder daad liever naar wat mogelijk is, maar moeten dat binnen de door de raad gestelde kaders doen." Dat was voor CDA, VVD en SGP vol doende aanleiding om steun te be loven aan het LSD-amendement dat daarmee eind deze maand waarschijnlijk meerderheid in de raad krijgt. woensdag 6 december 2017 SB' Verdwenen tandarts geeft uitleg Marcel Modde De tandartspraktijk van Fariss Maziane aan de Oude Haven in Zierikzee is verlaten en op slot. fotoernestavrburg - Fariss Maziane, tandarts De gemeenteraad maakt het mogelijk dat Gerard Bouwman een dienstwoning mag inrich ten aan de Engelse Kade num mer 10. Burgemeester en wet houders verboden dit. Ton van den Nouweland Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63