SP doet niet mee aan verkiezingen in maart Nieuwe toestellen voor kerst op hun plek 6 Dagvande Snert voor 50-plussers Mits er niets tegenzit met het weer, houdt Peter Vermaas van speel plaats en -toestellenontwerper Eibe een kleine slag om de arm. Het kunstgras dat de huidige onder grond van houtsnippers moet ver vangen, kan bijvoorbeeld niet met zware regenval worden gelegd. Maar zit alles mee, dan kunnen de kinderen in Bruinisse, Burgh- Haamstede, Nieuwerkerk, Ooster- land, Renesse en Scharendijke nog in de kerstvakantie op de nieuwe speelplek in hun dorp terecht. Al leen in Ouwerkerk laat het werk nog even op zich wachten. Daar wordt de nieuwe speeltuin naar verwachting rond medio februari aangepakt. Dat heeft te maken met speciale verzoeken vanuit de dorps raad, waardoor de gewenste toestel len nog maar recent in productie zijn genomen. De nieuw ingerichte of deels her ingerichte speelplekken zijn het re sultaat van het nieuwe speelruim- tebeleid van de gemeente, waaraan ook kinderen zelf hebben bijgedra gen. Medio 2016 is in alle plaatsen derhoudsvriendelijk kunstgras en oude speeltoestellen worden ver vangen door eigentijdse. Zo werden maandag toestellen geplaatst aan het Koningin Maudplein in Nieu werkerk. Hoewel nog lang niet af, werd eind van de middag direct al op de nieuwe toestellen gespeeld. Thema van de Nieuwerkerkse speelplek is 'prachtig speelland- schap'. Zo heeft elke plek z'n eigen thema als 'echte zeebenen' of'wel kom in de jungle'. Vermaas: „Het is leuk als je niet op elke plek waar je komt dezelfde glijbaan treft." Eibe trekt in de uitvoering samen op met aannemer BTL uit Bruinisse. We proberen speelplekken zoveel mogelijk een eigen identiteit te geven op Schouwen-Duiveland een rondje met kinderen door de dor pen gelopen. Onder meer aan de hand daarvan is nieuw beleid ge formuleerd. Sindsdien worden de speelplekken aangepakt. Houtsnip pers worden vervangen door on- Het bestuur van de Socialistische Partij op Schouwen-Duiveland ziet af van deelname aan de gemeente raadsverkiezingen van maart vol gend jaar. De partij beschikt over onvoldoende kandidaten om een kwalitatief sterke kieslijst uit sa men te stellen. „We moeten reeël zijn, hoe zuur dit besluit van het bestuur ook is", licht fractievoorzitter Anita de Vos toe. Om persoonlijke redenen en ook om gezondheidsredenen heb ben enkele kandidaten zich terug getrokken. De Vos en haar partner Ronald Viergever zitten nu in de raad en stelden zich ook voor de ko mende vier jaar verkiesbaar. „Maar met z'n tweeën heb je nog geen kieslijst", zegt De Vos. „We ver wachten voldoende stemmen te halen om met meer zetels in de raad te komen. En als dat inderdaad gebeurt, moet je het wel kunnen waarmaken." De SP verlangt van elk fractielid dat hij of zij, na een inwerkperiode, een volwaardige bijdrage levert aan het raadswerk. De Vos: „We leggen de lat misschien ook wel hoog, ja. Maar soms zien we fracties die voor een deel bestaan uit mensen die als stromannen fungeren. Die alleen hun hand opsteken op aandringen van de fractievoorzitter, maar ver der inhoudelijk geen idee hebben Met z'n tweeën heb je nog geen kieslijst. We verwachten genoeg stemmen om met meer zetels in de raad te komen waar het over gaat. Zo'n fractie wil len we niet." Het Schouwse SP-be- stuur en een aantal actieve leden hebben lang gezocht naar kandida ten. Maar gisteren hakte het be stuur de knoop door. De SP blijft wel actie voeren op Schouwen- Duiveland. Het gaat om een initiatief van Klup, een social app voor 50- plussers. Die app is afgelopen zo mer gelanceerd en maakt het mogelijk 50-plussers 'online met elkaar te verbinden met als doel offline af te spreken'. Er zijn mil joenen actieve 50-plussers in Nederland en het merendeel heeft een smartphone. Via de app kunnen mensen zien waar leuke activiteiten in de buurt zijn, of zelf melding maken van een activiteit waar ze heengaan en afspreken met andere klup- pers. Een stadswandeling, er gens wat drinken of een concert: alles is mogelijk. Op de Nationale Snertdag bie den horecagelegenheden in heel het land een kop snert aan voor een leuk prijsje. Aanmelden kan via de Klupapp. IN DE REGIO Cursus over bekkenbodem Slager houdt inspiratiedag Gratis kraam MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 6 december 2017 SD Speelplekken zijn weer van deze tijd In zes dorpen op Schouwen-Dui- veland gaan deze weken de speeltuintjes op de schop. De bedoeling is dat de opgeknapte en nieuw ingerichte speelplaat sen nog voor de kerst klaar zijn. Esme Soesman Zierikzee De nieuwe speelplek aan het Koningin Maudplein in Nieuwerkerk is nog niet af, maar de kinderen maken zich meteen al met veel ple zier meester van de toestellen, foto ernesta verburg Peter Vermaas, Eibe De Schouwse afdeling van de SP krijgt niet voldoende kandi daten bij elkaar voor een kies lijst. Ton van den Nouweland Zierikzee - Anita de Vos, SP Grand café De Wildeman in Zierikzee is één van de circa veertig deelnemers aan de Nationale Snertdag. Zondag 10 december wordt die voor het eerst gehouden. Esme Soesman Zierikzee ZIERIKZEE JorFytaal geeft vanaf komende vrij dag een cursus her stel bekkenbodem in de Driehoek in Zierikzee. De cur sus is bedoeld voor iedereen met bek kenbodemproble men (zoals urine- verlies en plaspro- blemen) en geïnte resseerden. De drie bijeenkomsten staan onder leiding van fysiotherapeut Jorinde Praet en duren van 11.15 tot 12.30 uur. Aanmel den kan op jo- rinde@jorfytaal.nl of 06 1093 7642. RENESSE Keurslagerij Thol- huijsen in Renesse houdt komende vrij dag een kerstinspi- ratieavond. Het kerstassortiment bestaande uit rolla des, gourmetscho tels, scharrelvlees van het Limousin- rund (foto) en en kele wildspecialitei- ten wordt gepre senteerd. Zelfge maakte patés, kop- bonbons en andere hapjes worden die avond geserveerd, ledereen is welkom tussen 18.00 en 21.00 uur. GOES De organisatie van Markt van Hoop in Goes stelt een gra tis standplaats ter beschikking voor iemand die geld in wil zamelen voor Serious Request. Geïnteresseerd? Bel met Jack Ka- relse: 06 1275 5631 of schrijf een e-mail naar marktvan- hoop@zeelend- net.nl. BROUWERSHAVEN Om de twee weken schuiven zo'n twintig mensen in het bijgebouw van de kerk aan het Bostonplein in Brouwershaven rond de tafels aan. Om te bingoën, te sjoelen en te rummikuppen. Gisteren stond de spelletjesmiddag van de Stichting Ouderensociëteit Brouwershaven in het teken van Sinterklaas, met onder meer chocoladeletters als te win nen prijsjes. De Brouwse ouderensociëteit, die vorig jaar het zestigjarig bestaan vierde, kent een trouwe schare bezoekers. Andere spellen spelen is eveneens mogelijk, foto ernesta verburg BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 15.00- 16.15 uur: Yogales Marianne van den Haak; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis, 09.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; Handmade Stu dio Viengeroetje, 10.00-16.00 uur: In- loopworkshops; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; KERKWERVE Dorpshuis, 10.00- 14.00 uur: Pedicure; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Huisvrouw geluk, Poppenka- mers en Kerst ex positie; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: De Kleine Vampier, 20.00 uur:A Family Quartet; Gebouw de Driehoek, 8.45- 9.45 uur: Fytaal Pi- lates; Stadhuismu seum, 14.30 uur: Rondleiding in het Gravensteen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week. BINGO NAAST DE KERK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62