9 €3.000 €600 WAT MAG'T KOSTEN? Een ingenieus toekomstplan voor zijn dochters van to en 12 jaar oud was voor Serge de Bruijn (46) uit Oisterwijk reden om over te gaan tot aanschaf van een Volkswagen T3 busje. Een bevriende ijssalonhouder bracht hem op het idee voor een foodtruck waarin het nageslacht tijdens hun studietijd ijs aan de man zou kunnen brengen. „Dat was de legitimering om dat ding te kopen", zegt De Bruijn. „Op die manier hadden ze als student een klein zaakje kunnen beginnen dat meer zou opleveren dan een bijbaan tje in loondienst. Dat was het idee." Omdat het nog even duurt voordat zijn dochters de studiegerechtigde leeftijd bereiken en de verzameling Volkswagens inmiddels flink is uit gebreid, mag het busje in de verkoop. Op de camping in Frankrijk, ander halfjaar geleden, kwam de Oister- wijker opnieuw in aanraking met de busjes uit de jaren tachtig en besloot DE CONCURRENTIE er zich daarna in te gaan verdiepen. „Tijdens mijn vakantie zag ik van die busjes staan en ik kwam een bekende tegen die ook zo'n VW-busje had. De tip was om busjes vanaf 1988 te kopen, vanwege de hardheid van de carrosserie." Zo gezegd, zo gedaan. Acht maan den geleden sloeg al wachtend in een Belgische file de verveling toe en kwam De Bruijn het Volkswagen busje op Marktplaats tegen. De ver koper woonde in de buurt van Ant werpen en De Bruijn sloeg direct toe. Daar bleef het niet bij. Hij verza melde zes exemplaren. Een aantal Ze hadden als student een klein zaakje kunnen beginnen mag weg voor de sloop, twee stuks gebruikt De Bruijn voor onderdelen en een camper is bijna volledig opge knapt en zal daadwerkelijk gebruikt worden om mee op vakantie te gaan. Opknapbeurt Het Volkswagenbusje dat de Oister- wijker verkoopt (uit 1984) is naar zijn zeggen zeldzaam. „Ik vermoed dat er nog enkele honderden zijn." Het gla zen verkoopvenster aan de zijkant is een kenmerk voor dit type, wat te vens de laatste versie is waarin de motor nog achterin ligt. In groene graffitiachtige letters prijkt de naam Rimini prominent op de voorkant. „Ik denk dat dit busje door een Waalse ijssalon gebruikt is", vermoedt De Bruijn. Het interieur ontbreekt, al is de staat van het busje goed en is de foodtruck gevrijwaard van roest. De oranjegele lak is aan een flinke opknapbeurt toe. „Het moet toch opgespoten worden. Iemand die zoiets koopt, wil het toch naar eigen smaak doen." Het Volkswagen T3-busje moest een rijdende ijssalon worden. Dat was het idee, van de uitvoering kwam het niet. Daarom verkoopt Serge de Bruijn uit Oisterwijk een van de exemplaren uit zijn Volkswagenverzameling. woensdag 6 december 2017 PZ Houd je van muziek in huis, dan schaf je een een complete stereoset aan. Maar voor hoeveel? Rick Mulder (27) uit Goes: „Een jaar gele den verhuisde ik van mijn ou derlijk huis naar een eigen woning. Toen heb ik een Sonos ge kocht, een draadloos ge luidsysteem. Die staat in de woonkamer. Ik luister veel, vooral in het weekend. Op termijn zou ik graag uitbrei den met een set die het hele huis van geluid voorziet. Daar heb ik ongeveer 250 euro voor over. Alles is met de smartphone te bedienen, dat is echt een voordeel." Henk de Kiewit (39) uit Kapelle: „Twee jaar geleden kocht ik voor 3.000 euro een nieuwe stereo set. In de win kel luisterde ik naar het geluid van een ste reoset van het topmerk Bose. Ik vond het ge luid zo goed dat ik niet lan ger twijfelde. Er zitten vijf boxen bij, J) XJ waardoor je door heel de kamer de muziek even goed hoort. Wanneer ik het geluid harder zet, blijft alles loepzuiver. Daaraan herken je de kwaliteit." Elly den Dun nen (71) uit Middelburg: „Ik heb nog een antieke stereoset, min stens 30 jaar oud. Ik hoor al een tijdje een irritante ruis, dus hij gaat niet meer aan. Als alternatief luister ik naar een radiootje. Al een aantal keren heb ik in een winkel ge staan. Telkens zag ik er op het laat ste moment toch van af, te veel twijfels. Als ik een nieuwe koop, dan alleen een goede. Voor maximaal 600 euro." Stan Schrijen —Serge de Bruijn Het interieur ont breekt, verder is het busje in goede staat. FOTOSANDER VERHOEVEN Object Volkswa gen food truck Verkoper Serge de Bruijn Prijs 2.950 euro Gezien op Markt plaats Busje Rimini kan nog wel even mee Volkswa gen T3 Transpor ter, verko per Jan Jakob de Vries uit Haarlem, bieden op Markt plaats. Volkswagen T3 met apk, verkoper The VW Barn uit Hulst, 2.500 euro op Marktplaats. Volkswagen T3 camper, verko per Chickae uit Breda, prijs 8.950 op Marktplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53