Eerste aankoop: koffieapparaat U 7 m ONS PANEL a> Mijn geld en ik een zijtak als top. O dennenboom, de fabrikanten hebben duidelijk niet opgelet tijdens biologieles. „De evolutie is nog niet zo ver", oordeelt Romke hoofdschuddend bij de zoveelste idioterie: dennennaal den op een spar! „Misbaksel... Lelijk eendje... Winkeldochter.." klinkt zijn gortdroge commentaar bij andere bo men. Kwalijk vindt hij het fenomeen allerminst. „Als je dan toch voor na maak gaat, ga dan ook voor een echte nepper met glimmende takken en een onrealistische tint groen." Grillig Ook de twee stylistes doen niet moeilijk over een vleugje fantasie. Maar veel fabrikanten willen het in hun ogen te perfect doen. Een onrea listisch volmaakte kegelvorm. Tak ken die zo vol zijn dat je door de bo men de bal niet meer ziet; laat staan dat de versiering een beetje in vrij heid kan bungelen. Of naalden vol kitscherige kunstvorst, wat resulteert in een soort witgevlokte Head Shoulders-spar. „Een mooie nep- boom moet op zijn minst een béétje natuurlijk ogen", onderstreept Ester. „Lekker grillig dus. Her en der wat uitstekende takken of gaten is alleen maar een plus." Tegenover de perfecte 'Disneybo- men' staan, vooral in het goedkopere segment, bomen die geen enkele moeite doen hun kunstmatige uiter lijk te verhullen. Tussen de takken is duidelijk het stalen skelet zichtbaar. Of zijn de naalden van goedkoop pvc in plaats van de meer realistische twijgjes van polyethyleen die bin nenin de boom zijn aangehecht. De absolute favoriet is aan het eind van de rit zodoende toch de meest natuurgetrouwe nepboom. De Black Box Frasier heeft levensechte naal den, een heuse bruine stam en een prachtige, onregelmatige groei. Henk: „Je zou er in het bos zo omheen lo pen." Aanraders onder de 100 euro Samantha: „Ondernemen heb ik niet van huis uit meegekregen en kwam ook niet voor in mijn levensplan. Tij dens mijn baan in loondienst bij een bank en in de uitzendbranche heb ik het ondernemen ontwikkeld." Mariela: „Een eigen onderneming is van jongs af aan mijn doel geweest. Mijn ouders hadden allebei een be drijf. Mijn moeder had 25 jaar een res taurant in Uberlandia en mijn vader runde een businessadviesbureau. Ze inspireerden me." We begonnen met niets en namen de laptops en telefoons van huis mee Mariela: „In Brazilië is het niet ge bruikelijk op jonge leeftijd een baan tje te hebben. Je zou daarmee werk innemen van iemand die geld nodig heeft om voor zijn gezin te zorgen." Samantha: „Ik heb vanaf mijn 12de bijbaantjes gehad. Eerst bij een tuin der, later in de horeca en als cais sière." Samantha: „Ik heb graag geld achter de hand. Bij ons thuis werd geld ze ker niet over de balk gesmeten. Nog steeds doe ik bij een grote aankoop, zoals laatst een camera, voorafgaand uitgebreid onderzoek voordat ik mijn geld uitgeef." Mariela: „In Brazilië is het hard wer ken, maar er zijn weinig mogelijkhe den om te sparen. Dat draag ik nog met me mee, ik ben geen spaarder. Ik geniet nu van mijn geld. Bijvoorbeeld door concerten en festivals te bezoe ken. Eén nadeel: geld uitgeven gaat makkelijker dan geld verdienen." Mariela: „Nieuwe Apple-devices aan schaffen, zoals een iPhone, iPad en iMac. Ik verschuil me erachter dat ik ze allemaal nodig heb voor mijn werk." Samantha: „Ik heb voor honderden euro's aan schoenen die er leuk uit zien, maar voor geen meter zitten." Samantha: „Begin 2011 leerden we el kaar kennen tijdens een opleiding over inzet van social media als mar- ketingtool. Na afloop hebben we eBirds opgezet met als doel bedrijven en organisaties te helpen met social media. We zijn met niets begonnen en namen laptops en telefoons van thuis mee." Mariela: „Nou ja, we hebben wel ge lijk kantoorruimte gehuurd om klan ten goed te kunnen ontvangen. Onze eerste investering was het o zo be langrijke koffieapparaat." Samantha: „We zijn in crisistijd be gonnen. We investeerden veel tijd en hadden zeer beperkt budget. Bedrij ven maakten weinig geld vrij voor marketingdoeleinden. Je merkt dat de economie weer aan het rollen is en dat ondernemingen weer durven te investeren. Inmiddels is er een ge zonde basis en zien we een fijne fi nanciële groei." Mariela: „Door het succes verdienen we nu allebei goed. Natuurlijk kan het altijd beter, maar naast hard te werken moeten we geduld hebben." Samantha: „Jazeker, vooral wat ik met dat geld kan beleven en niet zok- zeer wat ik ermee zou kopen." Mariela: „Rijk worden is voor mij geen doel. Het voordeel zou zijn dat ik meer kan reizen en genieten van mijn familie die ver weg woont." woensdag 6 december 2017 PZ Romke van de Kaa (72), groenexpert en columnist van deze krant. Henk Ruseier (58), als boswachter op de Hoge Veluwe geeste lijk vader van de 'scharrel-den'. Takke- klus: het panel keurt de kerstbo men van top tot teen. FOTO KOEN VERHEIJDEN Meer testresultaten zijn te vinden op BesteProduct.nl 3. Central Park Cana dian Deluxe €66, 210 cm, 35 min opzet- tijd Overdui delijk nep door de goedkope, glimmende en veel te blauw- Samantha de Caluwé (42) uit Vlis- singen en de Braziliaanse Mariela Battistella (35) uit Brouwershaven kenden een uiteenlopende financi ële opvoeding. Ze zijn samen eige naar van marketingbedrijf eBirds. Hans Puik Stroomt er ondernemersbloed door jullie aderen? Samanta de Caluwé Al jong met werken begonnen? Houden jullie van sparen? Hebben jullie een financiële verleiding? Hoe lastig was het om met jullie bedrijf te starten? Zijn jullie tevreden met jullie inkomen? Dromen jullie ervan rijk te worden? Saman tha de Caluwé en Ma riela Bat tistella verdienen met hun eigen be drijf alle bei goed. FOTO RUBEN OREEL Jojanneke Vccrthulc (40), verkoop- en interieurstylist van Stijl voor Thuis. Ester Lipsch (42), interieurdesigner en lichtadviseur van Studio Berijk. 1. Intra- tuin Dakota €99, 210 cm, 15 min opzettijd Nogal glan zend om echt te lij ken, maar verder met een natuur lijke look. Niet te vol, goed gekleurd en staat stevig. 2. Triumph Tuscan €79,185 cm, 25 min opzettijd Een te perfecte kegelvorm, afgeronde takken en te lange naalden. Genoeg ruimte voor versiering. groene pvc- naalden. Wel veel boom voor een relatief laag prijskaartje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51