mm 6 VOOR U Kerst De nepboom wint nog elk jaar terrein. Ons panel spart over twaalf neppers: „Gaten en uitstekende takken mogen best Kleingeld Gouden Windei 7 Producten die misleiden APP Een donatie alstublieft Verzekering Uitvaart kost zo 7.500 euro ij styliste Jojan- neke Voorthuis was het elk jaar hetzelfde liedje. De katten hingen eerder in de kerst boom dan de bal len. Je kon de naalden op het parket horen regenen. „Als de boom über haupt bleef staan." En dus stapte ze vijftien jaar geleden over op een kunstboom. Ze is lang niet meer de enige. De nepboom wint elk jaar een beetje ter rein. Afgelopen december haalde 38 procent van de kerstvierders een DE UITSLAG Allround favoriet kunstboom van zolder, tegenover 36 procent die een echt exemplaar op tuigde. In het panel zijn de verhou dingen traditioneler: Jojanneke wordt geflankeerd door drie ver stokte liefhebbers van puur natuur. Interieurdesigner Ester Lips is zo'n 'boomknuffelaar'. „Een kerstboom moet voor mij een aaibaarheidsfactor hebben", zegt ze. De doorgewinterde groenexpert Romke van de Kaa is vooral gechar meerd van de geur. „Ze moeten bij zo'n nepper wel een spuitbus den nengeur meeleveren. Wat heb je nou aan een kerstboom die je niet ruikt?" Ook boswachter Henk Ruseier zweert uiteraard bij het echte werk. Als je dan toch voor namaak gaat, kies dan een echte onrealistische nepper Hij lanceerde op de Hoge Veluwe het initiatief om bezoekers in het wild hun eigen scharrel-den te laten om zagen. „Vorig jaar ruim 2.400 stuks." Idioterie Vandaag beoordelen de panelleden twaalf kunstkerstbomen, verzameld door vergelijkingswebsite bestepro- duct.nl en verkrijgbaar bij het gros van de bekende warenhuizen. In prijs variëren ze van 44 tot maar liefst 339 euro. Henk en Romke checken vooral of ze enigszins natuurgetrouw ogen. Vrij zelden, is het antwoord. Veel te lange naalden, onmogelijk afgeronde takken, een bespottelijke bladstand, Aanraders boven de 100 euro woensdag 6 december 2017 Foodwatch presen teert de zeven meest misleidende producten uit 2017. Zoals citroen sap dat vooral uit water bestaat en kalfslever worst zonder kalfslever. Nederlanders kunnen stem men op het product dat het Gouden Windei zou moeten winnen. procent van de Ne derlanders kocht iets in de aanbieding op Black Friday. Bron: GfK Wat als je de ope ratie van je huisdier niet kunt betalen? Facebook heeft nu voor particulieren een donatiebutton. Meld je aan bij facebook.com/ fundraisers en wacht op goedkeu ring. Let op: Mark Zuckerberg vangt zelf ook per trans actie commissie. Een derde van de Ne derlanders schat de kosten van een uitvaart op 6.000 euro in, terwijl een uitvaart volgens de Consumentenbond ge middeld 7.500 euro kost. Dat blijkt uit Nibud- onderzoek. Ruim twee derde van de Nederlan ders heeft een uitvaart verzekering, bijna de helft van deze verzeke ringen dekt niet de complete uitvaart. P2 Echte nepbome Matthijs Meeuwsen 44 Romke van de Kaa 1. Royal Christmas Spitsbergen €299, 210 cm, 50 min opzet- tijd Stevige boom met - iets te heldere 3 - lampjes en buigzame tak ken tot dicht bij de grond. Komt bij een echte Nordmann in de buurt. 1. Black Box Frasier €199,185 cm, 20 min opzet- tijd Met af stand de meest natuurgetrouwe kunstboom: bruine stam, le vensechte naal den en een on regelmatige groei. Maakt zijn prijskaartje zeker waar. 2. Triumph Tree Forest Frosted €199,185 cm, 25 min opzet- tijd Een vro lijke, volle fan tasieboom met bevroren tak ken (gevalletje 'love it or hate if). Jammer dat de goedkopere pvc-takken doorschemeren. 3. Triumph LED de luxe €339,185 cm, 30 min opzettijd I Stevig ge prijsd, maar wel een piekfijne boom. Natuur lijke takken en warme, netjes weggewerkte LED-lampjes. Alleen de kleur is iet wat onrealistisch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50