40 uitkwamen M Swift en TOP delen Zeeuws record 13 Terneuzense buren gaan strijden om de Piele Cup TERNEUZEN Om de officiële opening van het kunstgrasveld, dat begin oktober door W Ter- neuzen in gebruik werd geno men, luister bij te zetten wordt op zaterdag 20 januari de eerste editie van de Piele Cup georga niseerd. Hoe komen ze aan de naam voor die beker? Beide ver enigingen worden gescheiden door de zogenaamde eendenvij ver en 'piele' is een lokwoord om eenden te roepen. Op 20 januari zullen de stan daardteams van beide clubs, van de JO6-1 tot en met de JO19-1, 's ochtends en 's middags in actie komen. De dag wordt vervolgens afgesloten met een duel tussen de eerste elftallen van zondag derdeklasser Terneuzen en za terdag-tweedeklasser Terneu zense Boys. De resultaten van alle duels (punten per wedstrijd en doelsaldo) worden bij elkaar opgeteld, waardoor 's avonds be kend is wie van de twee buren de eerste winnaar van de Piele Cup is geworden. Evenement Beide verenigingen hebben de intentie uitgesproken om van de Piele Cup een jaarlijks terugke rend evenement te maken. De tweede editie zal dan bij Terneu zense Boys plaatsvinden, de derde editie weer bij Terneuzen, enzovoorts. W Terneuzen heeft sinds okto ber de beschikking over een kunstgrasveld, waar ook omlig gende verenigingen gebruik van kunnen maken. Zo traint de eer ste selectie van Terneuzense Boys iedere donderdagavond vanaf 19.30 uur op het veld van de buurman. mogen en FTP/omslagpunt is af gestemd, kan iedereen in dezelfde les op zijn of haar eigen niveau trainen. Het gebeurt hier dan ook dat een ongetraind echtpaar, dat de afgelopen vier jaar niet gesport heeft, hun training afwerkt naast bijvoorbeeld Antwan of Marco Minnaard", aldus Tolhoek, die zelf tweemaal de Tour de France fietste (1988 en 1989) en als mountainbi- ker in 2000 aan de Olympische Spelen in Sydney deelnam. „Bij dit systeem, dat ook door profploegen wordt gebruikt, gaat het niet om de benen maar om de cijfers", vervolgt Tolhoek. „Het vermogen van de fietser staat cen traal. De blik van Chris Froome is niet voor niets zelden naar voren gericht, maar bijna altijd naar be neden. Froome en zijn Sky-ploeg zijn het ultieme voorbeeld van 'meten is weten' binnen de wiel rennerij. Vermogen is een objec tief gegeven, dat maakt het een nauwkeurige manier om inspan ningen te meten. Een hartslag is bijvoorbeeld slechts een indirecte maat voor de inspanningsintensi teit. Het vertelt hoe je lichaam be last wordt, maar dat is zijdelings gerelateerd aan hoe hard je trapt. Door op vermogen te trainen kun je echt mensen beter maken. Daarom wordt dit systeem ook door de professionals gebruikt. Het is zelfs zo betrouwbaar dat er indoor testen zijn, waarbij ama teurs op basis van dit systeem een profcontract bij ProTour-ploegen Katusha en Dimension-Data heb ben verdiend. Zonder een meter Door op vermogen te trainen kun je echt mensen beter maken buiten gefietst te hebben." De trainingsprincipes heeft Tol hoek opgebouwd vanuit zijn eigen wielerervaring, gecombineerd met de laatste ontwikkelingen die hij vanuit Team LottoNL-Jumbo via Antwan meekrijgt. „Naast de real time informatie kan ik alle resulta ten achteraf terugzien in het sys teem. Daardoor kan ik waar nodig bijsturen. Eigenlijk ben ik een soort van personal trainer gewor den", analyseert Tolhoek zijn ei gen rol in het totaalplaatje. „Maar ik doe het natuurlijk niet alleen", wijst hij naar zijn collega instructeurs Carola Goud en Remco van der Kuijl. „Remco is overigens ook verantwoordelijk voor de video's die tijdens de les sen worden afgespeeld. Die zijn heel divers, van mythische fietsbe- klimmingen tot aan prachtige Australische natuurlandschappen en de America's Cup, waarbij snelle fietsers de zeilers in hun boot flankeren. Daarnaast verver sen we regelmatig de muzieklijst. Het aantal beats per minuut is daarbij leidend voor de nummers die we uitzoeken. Ze moeten op het ritme van de muziek mee kun nen dansen op de pedalen. De mu ziek tijdens een beklimming is dan ook heel anders dan wanneer we een stukje gaan sprinten, bij voorbeeld door virtueel de ronde van Wemeldinge te rijden." En wat als je totaal geen gevoel voor ritme hebt? „Geen probleem, want je metertje geeft meteen aan of je te licht of te zwaar trapt. Me ten is weten. Deelnemers kunnen thuis ook inloggen om hun resul taten zelf te bekijken en om hun fiets te boeken, zodat je persoon lijke profiel tijdens de training ge koppeld wordt aan die fiets." RANGLIJSTEN we gedwongen nog sneller en dus vaker te schieten. Het blijkt inmid dels dat we daar niet slechter van gaan schieten.... Het was jammer dat we zaterdag niet op de 40 uit kwamen. Rust Roest wilde zich die vernedering besparen en ging in de laatste minuten tijdrekken." Geen zorgen Swift staat inmiddels op zes pun ten uit vier duels. Dat het team het als nieuwkomer zó goed zou doen, had Den Boer niet zien aankomen. „We kenden de overgangsklasse al van het veld, maar daarin hangen we steeds onderin. We hadden ge dacht dat we daarom in de zaal ook hard zouden moeten knokken voor lijfsbehoud, maar het ziet er nu naar uit dat we ons geen zorgen hoeven maken over degradatie. Na deze eerste weken weet ik vrijwel zeker dat we een paar ploegen on der ons kunnen houden." Zaterdag treft Swift de ongesla gen koploper GKV. Met een neder laag is er geen man overboord, weet Den Boer. „Het zou mooi zijn als we constant zo kunnen korfballen als tegen Rust Roest. Maar zover zijn we nog niet. GKV is van een ander niveau. Ik denk wel - en dat lijkt gek na een wedstrijd met 38 goals - dat er nog veel meer in dit team zit. Ik zie veel groeimogelijk heden." Stephan den Boer (rechts), hier op archiefbeeld in actie tegen Tjoba, was goed voor twaalf treffers, foto lex de meester OVERTREFFEN woensdag 6 december 2017 Tussen twee buren is in het voetbal in de meeste gevallen sprake van (gezonde) rivali teit. Zo is het ook in Terneu- zen. De voetbalclubs VV Ter- neuzen en VV Terneuzense Boys gaan vanaf komend jaar echter samen een evenement organiseren, dat jaarlijks terug moet keren. Tijdens de spinningles in Ka- pelle kan iedereen op zijn eigen niveau trainen, foto's johan van der HEIJDEN -Patrick Tolhoek Dat alle resultaten in het Sta ges-systeem worden bijge houden maakt het ook moge lijk om allerlei verschillende ranglijsten in te zien. Van ge trapte wattages tot het aantal gefietste uren en kilometers. Individueel binnen de club, of juist per club in Nederland of wereldwijd. De Kapellenaren staan qua ki lometers momenteel derde van de honderden aangeslo ten clubs over de hele wereld. Tolhoek: „We hebben dan ook aardig wat fietsen staan en die zitten bijna iedere avond vol. Alleen op maandag- en woensdagavond zijn er nog enkele fietsen vrij. Naast rang lijsten hebben we hier dan ook wachtlijsten." Eén keer eerder maakte een Zeeuws standaardteam er 38 in één wedstrijd. Dat was TOP Arnemuiden, op 8 fe bruari 2014. Albatros werd in Zwijndrecht met 23-38 ge klopt. Destijds werd die score tot 'Zeeuws record' gebombar deerd. Sinds de invoering van de schotklok was er door geen enkel Zeeuws standaardteam zo'n hoog aantal gehaald. En dat het voordien gebeurde, is nage noeg uit te sluiten. Swift heeft dat record nu ge ëvenaard. Binnen de Middel burgse selectie werd er al gesproken over het eens halen van een topscore. He lemaal nadat stadsgenoot Ondo - een eersteklasser en dus ook spelend met schot- klok - er op 25 november 35 maakte. „Dat wilden wij ook", re ageert topscorer Stephan den Boer. „Dat het al meteen een week later gebeurde, was natuurlijk hartstikke mooi. Het is toch leuk om uit gerekend Ondo te overtref fen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41