i O CD O 'Jammer dat we niet op 12 ZE Australisch talent (17) strijkt in Yerseke neer Bondscoach Ehrens verzorgt een clinic De Bruijn twee keer succesvol in Egypte PATRICKTOLHOEK INDOOR CYCLING Meten is weten. Een cliché dat bij weinig sporten zo concreet toepasbaar als in het fietsen. „Je kunt hier in de training direct zien of je goed bezig bent", zegt Patrick Tolhoek, die gebruikt maakt van zeer geavanceerde meetapparatuur voor indoor cycling. De talentvolle wielrenner Mitchell Wright zal komend jaar veel op de Zeeuwse wegen te be wonderen zijn. Vanaf 2018 maakt de 17-jarige Australiër deel uit van de West-Brabantse wielervereniging Willebrord Wil Vooruit, waar onder anderen de Zeeuwse ploegleiders Marcel en Davy Gunst actief zijn. Mitchell Wright zal tijdens zijn Europese campagne gehuisvest worden in Yerseke. In 2017 nam de Australiër, die in eigen land nati onaal kampioen werd bij de junioren, onder meer deel aan de wereldkampioenschappen in het Noorse Bergen. Hij zat tijdens het WK op de weg in de eerste groep maar kwam op 500 meter van de finishlijn ten val. PAARDENSPORT Rob Ehrens, bij de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS) in dienst als bondscoach van de springruiters, verzorgt vrijdag een clinic op Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. De clinic is voor Zeeuws gefokte KWPN (Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland) springpaarden. De avond staat in het teken van instructie aan Zeeuwse springcombina- ties, oplopend op africhtingniveau van de klassen B tot en met ZZ, en geldt geldt tevens als instructiebijeenkomst voor trainers. De aanvang is 19.30 uur, de toegang is gratis. Ook niet-leden van het KWPN afdeling Zeeland zijn welkom bij sportcentrum De Kroo. Jean Paul de Bruijn is goed begonnen aan de laatste wereldbeker van dit kalenderjaar. In het Egyptische El Gouna overleefde de Hul stenaar de pré-kwalificatie. De Bruijn kwam dinsdag twee keer in actie en won beide par tijen. Eerst moest de Nederlandse Thérèse Klompenhouwer het onderspit delven (30-26 in 18 beurten). Daarna versloeg hij de Koreaan Chang-Hoon Seo. De Bruijn kende een blik- semstart (20 caramboles in zes beurten) maar daarna zakte hij iets weg. De zege kwam ech ter niet meer in gevaar (30-21 in zestien beur ten). Daarmee plaatste De Bruijn zich voor de laatste kwalificatieronde. Robin Dek De Frel systeem en de klimaatbeheersing voor de splinternieuwe spinning- hal uit te zoeken. Zoektocht Dat heeft Harold Schipper, eige naar van het indoorsportcomplex, geweten. Na een uitvoerige zoek tocht door den lande kwamen Tol hoek en Schipper terug met het beste dat ze konden vinden. Dank zij een fikse investering is de In- door Cycling Kapelle, die eind september werd geopend door Pa tricks zoon Antwan Tolhoek, di rect uniek in Zuidwest-Nederland. „Het Stages-systeem waar we mee werken meet direct het vermogen van de fietser", legt Tolhoek uit. „Iedere deelnemer heeft eerst zijn of haar eigen omslagpunt of FTP (Functional Threshold Power) be paald door middel van een test. Bij elke trap wordt precies gemeten hoeveel kracht de fietser levert, bij welke hartslag, snelheid en trap- frequentie. De fietser kan het afle zen op een computertje dat aan het stuur is bevestigd. Op het grote scherm kun je aan de hand van de zones, die ieder een eigen kleur hebben, zien of je goed of fout zit en daar direct op anticiperen. Om dat alles op jouw persoonlijke ver- Acht-en-der-tig doelpunten! Van één team, in één duel. De korfbal lers van Swift waren zaterdag tegen Rust Roest ontketend. Op de soci ale media werd al gesproken van de 'beste wedstrijd ooit' van de Mid delburgse club. „Ze vielen er lekker in", zegt een nuchtere Stephan den Boer, terugkijkend op de 38-22- overwinning. De negentienjarige Den Boer, die pas aan zijn tweede seizoen in het eerste team bezig is, was het stra lende middelpunt in De Sprong. Hij maakte er liefst twaalf, nadat hij een week eerder tegen SDO ook al verantwoordelijk was voor elf tref fers. „Ik ben blij dat het zo lekker gaat met mij", zegt hij eerlijk. „Maar ik moet ook wel heel veel compli menten geven aan de spelers om mij heen. Die zorgen voor een per fecte ondersteuning. De vakken zijn in balans: in beide staan jonge, gretige aanvallers bij oudere, erva ren rebounders. Als ik mis schiet, blijft de bal vaak in de ploeg en dan weet ik dat ik nog een tweede kans krijg. Van zulke hulp krijg je veel vertrouwen." Derde niveau Swift speelde in de vorige eeuw op het hoogste niveau van Neder land, maar zakte daarna weg naar de tweede klasse. Nu telt de Mid delburgse club weer mee. Op het veld was de stap naar de overgangs klasse al eerder gemaakt en sinds kort speelt het team van trainer Dennis Plantinga ook in de zaal op dat derde niveau. En daardoor wordt er door de oranje-zwarten voor het eerst gekorfbald met een schotklok. Door de schotklok worden we gedwongen sneller en vaker te schieten „Dat bevalt ons heel goed", ver telt Den Boer. „We zijn altijd al een aanvallend ingestelde ploeg ge weest. Door de schotklok worden scherm aangeeft in welke trai ningszone iemand zich bevindt. „De beleving met video's en mu ziek is een belangrijk aspect tijdens de lessen, maar uiteindelijk draait het allemaal om de cijfers op je me- tertje", vertelt Tolhoek. „Daardoor kan iedereen, van profwielrenners tot ongetrainde personen, hier op timaal trainen. Een snellere manier om aan je conditie te werken ga je niet vinden." Na negen jaar als spinningin- structeur actief te zijn ge weest bij Fitland in Goes maakte Tolhoek dit jaar de overstap naar Kapelle. „Ik heb het in Goes altijd goed gehad en verander niet zo snel van werkgever. Wat dat betreft ben ik redelijk conservatief, maar de uitda ging die me hier geboden werd kon ik niet laten lig gen", doelt de voormalig profwielrenner en olym pisch mountainbiker op de vrijheid die hij in Kapelle kreeg om zelf het trainings- Terwijl ze zich dankzij de levensgrote video beelden op de Muur van Huy wanen, dan sen 36 mannen en vrouwen op het ritme van We Will Rock You op hun pedalen. Met zijn kenmerkende gedrevenheid pusht instructeur Patrick Tolhoek (52) zijn spinningklas nog maar eens om een tandje bij te schake len. Iedere fietser is gekop peld aan het systeem dat aan de hand van grafiekjes op het woensdag 6 december 2017 PM WIELRENNEN ïii Bondscoach Rob Ehrens (midden) met de Oranje-equipe in Barcelona, fotoepa BILJARTEN Dankzij een verdiende overwinning op De Distel 7 staan de driebanders van Reseda nu op een gedeelde achtste plaats in poule vier van de vierde divisie. Peter Baetsle hield Ludo Alberts achter zich (25-21), Hans de Witte ver sloeg Erik Niewenhuijse (20-15). Ad de Meijer hoefde niet eens goed te spelen om met 20-18 van Pierre Roosenboom te winnen. Johan van der Dussen verloor zijn partij tegen Wim Goris- sen met 15-25, in 37 beurten. In de competitie van schaakvereniging Zie- rikzee gaan Ben Snethorst en Martin Krijger samen aan de leiding, met 370 punten. Snet horst versloeg Eric Bouman, terwijl Krijger van Kees van den Nieuwendijk won. Marnix den Boer klom naar de derde plaats door een zege op Sjaak Spiegels, die nu vierde staat. 13,S In het PZC-top- scorersklasse- ment ontbrak in de krant van dins dag ten onrechte de naam van Robin Dek. De voetballer van za terdag-tweede klasser De Meeuwen heeft al negen keer ge scoord en heeft daardoor een to taal van 13,5 punt. Daarmee bezet Dek de gedeelde tiende plaats, met Pieter van der Horst (VCK), Tom Rijk (Hontenisse) en Rico de Putter (Krabbendijke). I John de Frel is aan zijn laatste seizoen als trainer van Kapelle bezig. De zaterdag-der deklasser laat weten dat beide partijen in goed overleg hebben besloten het con tract van de oe- fenmeester niet te verlengen. De Frel is aan zijn tweede seizoen bezig als hoofdtrainer van Kapelle. Na tien wedstrijden bezet het in de derde klasse A de zesde plaats. De laatste twee duels met Bevelanders (2-1) en Zaamslag (3-4) leverden een ne derlaag op. cl 'Het gaat niet om de benen maar om de cijfers' Patrick Tolhoek in actie tij dens een les. Roeland van Vliet Middelburg -Stephan den Boer (19) Menno Kole Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40