Ook financieel groeit kans op redding van Julianabad 6 Middelburg vraagt om meer samenwerking De gemeenteraad drong begin dit jaar aan op het vormen van een Middelburgse sportkoepel voor be heer en onderhoud van de sport velden en kleedlokalen. Op die ma nier zou dat goedkoper en efficiën ter kunnen, was het idee. Boven dien zou de verantwoordelijkheid dan niet langer bij de gemeente lig gen maar bij een andere organisatie waardoor de gemeente ontlast wordt. Onderzoek leert echter dat het twijfelachtig is of een overkoe pelende beheerorganisatie voordeel oplevert, blijkt uit voorstel van het college van burgemeester en wet houders. Alle Middelburgse sportvereni gingen vinden dat beheer en on derhoud van de velden een taak van de gemeente is. Want de gemeente heeft volgens hen een belangrijke verantwoordelijkheid als het gaat om de gezondheid van de inwo ners. Goed en veilig sporten hoort daar ook bij. Vrijwilligers Daar komt ook bij dat de verenigin gen nu al verantwoordelijk zijn voor het klein onderhoud aan de velden en het volledig onderhoud aan de gebouwen. Het nog verder uitbreiden van die taken kan ten koste gaan van de kwaliteit, zo Extra velden, oefenstroken en kleedkamers voor de veldsportclubs zijn nu niet nodig wordt gewaarschuwd. Bijna alle verenigingen hebben nu al te ma ken met een tekort aan vrijwilli gers. En sommige zitten financieel zelfs zo krap dat ze er geen extra ta ken bij kunnen hebben. Op termijn willen de verenigin gen wel nadenken over een sport koepel. Maar dan wordt in eerste in stantie toch meer gedacht aan een koepel per sportcomplex of per sport. Op de korte termijn zien ze wel mogelijkheden om nog meer samen te werken. En de samenwer king tussen de afzonderlijke ver enigingen en de gemeente kan vol gens hen ook nog beter. Dat kan er zelfs toe leiden dat ze nog meer ta ken op het gebied van onderhoud en beheer overnemen, aldus het Middelburgse college. Het onderzoek leert ook dat de afzonderlijke verenigingen mo menteel voldoende ruimte hebben om hun leden te laten sporten. Ex tra velden, oefenstroken en kleed kamers zijn nu niet nodig. De leden van de raadscommissie Algemeen Bestuur bespreken dins dag 12 december de notitie over meer samenwerken door de sport verenigingen. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in het stadskan toor. Dit jaar was het zwembad dicht. De gemeente heeft het gesloten omdat de kosten te hoog zijn en er op het vakantiepark Waterpark Veerse Meer een zwembad moet komen. Alleen ligt dat plan stil door een faillissement en is er nog geen zicht op wanneer dat bad open gaat. Intussen moet Arnemuiden het stellen zonder zwembad. Een eer dere reddingspoging door dorpsbe woners mislukte. De nieuw opge richte Stichting Behoud Julianabad werkt al maanden aan een nieuwe poging en die ziet er kansrijk uit. Vandaag presenteert de stichting haar beleidsplan, inclusief begro ting voor de komende zes jaar. Uit de stukken blijkt dat het zwembad voor nog geen 100.000 euro per jaar open kan blijven. Dat is inclusief een bijdrage van de ge meente waarop de stichting hoopt. Zij rekent op een jaarlijkse subsidie van 45.000 euro in 2018, oplopend tot 49.800 euro in 2025. Dat is fors, beseft de stichting. Maar, bena drukt zij, dat is nog altijd maar een fractie van wat de gemeente zelf elk jaar moest betalen voor het Juliana bad: 140.000 euro. Geld is de cruciale factor in het plan om het zwembad open te hou den. De stichting heeft niet meteen een zak geld klaar om het bad op te knappen en klaar te maken voor de toekomst. Daarom wordt dat gelei delijk gedaan. Eerst moeten de in stallaties worden hersteld. Later wordt geïnvesteerd in milieuvrien delijke oplossingen voor energie verbruik. Door zonnepanelen te ge bruiken voor het verwarmen van zwemwater wordt het Julianabad duurzamer, maar dalen ook de energiekosten. Op de langere termijn wordt ook de speelweide leuker gemaakt voor de kinderen, schrijft de stichting in haar beleidsplan. Dan gaat het een glijbaantje in het peuterbad, pick nick- en knutseltafeltjes en een klein speeltoestel. Voor de oudere jeugd komen er aparte hangplek ken en een goede wifi-verbinding. Stichting Behoud Julianabad zoekt bovendien samenwerking met Bewegingsplein Westduin, dat zwemlessen geeft in het zwembad van hotel Westduin in Koudekerke. De eigenaren van Beweegplein Westduin wonen namelijk in Ar nemuiden. Als de samenwerking lukt, kunnen kinderen ook weer in Arnemuiden hun zwemdiploma halen. IN DE REGIO Zeldzame vleugel Concert van studentenkoor Sing at Sea in Torenkerk MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE woensdag 6 december 2017 WA Clubs vrezen te zwaar takenpakket De Middelburgse veldsportver- enigingen gaan meer samen werken. De gemeente gaat ook met hen kijken of het beheer en onderhoud nog efficiënter kan. Emile Calon Middelburg - Uit het raadsvoorstel Stichting Behoud Julianabad Ar- nemuiden ziet goede kansen het openluchtzwembad weer open te krijgen en te houden. De ge meente moet wel blijven meebe talen, maar veel minder dan voorheen. Maurits Sep Arnemuiden Cindy Becks, Sander de Nooijer en Joop Becks (vlnr) zetten zich in voor het Julianabad in Arnemuiden. archieffoto dirk-jan gjeltema De presentatie van het beleids plan voor het Julianabad vindt vandaag om 18.45 uur plaats in het stadskantoor voorafgaand aan de raadscommissie maat schappelijke zaken. MIDDELBURG Het orkest van het Koninklijk Conser vatorium Luik treedt vrijdag op in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg. Het orkest speelt samen met de pia nisten Stéphane De May en Ruben Pla- zier. Op het pro gramma staat onder meer het Concert voor Twee Piano's van Francis Poulenc. Voor het concert wordt een Maene vleugel naar de concertzaal ge bracht, waarvan er nog maar vier op de wereld zijn. Het concert begint om 20.00 uur. SINT LAURENS Het Roosevelt Col lege Choir houdt vrijdagavond een concert in Sint Lau rens. Het koor zingt een wereldlijk re pertoire met wer ken van onder an dere Monteverdi, Hindemith en Lau- ridsen. Ook wordt muziek voor de ad ventstijd gezongen. Het koor sluit af met Engelse kerst- muziek. Het con cert vindt vanaf 20.00 uur plaats in de Dorpskerk. GAPINGE De 80 man sterke vocalgroep Sing at Sea geeft vrijdag om 19.30 uur een concert in de To renkerk in Gapinge. Er wordt zowel vo cale als instrumen tale muziek uit ver schillende tijden gebracht. Reserve ren via: secreta- riaat@singatsea.nl. BROUWERSHAVEN Om de twee weken schuiven zo'n twintig mensen in het bijgebouw van de kerk aan het Bostonplein in Brouwershaven rond de tafels aan. Om te bingoën, te sjoelen en te rummikuppen. Gisteren stond de spelletjesmiddag van de Stichting Ouderensociëteit Brouwershaven in het teken van Sinterklaas, met onder meer chocoladeletters als te win nen prijsjes. De Brouwse ouderensociëteit, die vorig jaar het zestigjarig bestaan vierde, kent een trouwe schare bezoekers. Andere spellen spelen is eveneens mogelijk, foto ernesta verburg Gymzaal, Agatha- straat, 17.30-18.30 uur: pilates; 19.00-21.00 uur: badminton; GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur: koffieoch tend voor senioren; Dorpshuis, 13.30- 17.00 uur: biljarten en koersbal voor 50+'ers; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur: koersbal; MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30- 11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: koffie-inloop voor bewoners van wijk Dauwendaele; Kruitmolen, 10.00- 12.00 uur: bowlen voor 50+; Cinema Middelburg, 14.00 uur: vertoning Dikkertje Dap-, Markt, 15.00-22.00 uur: openstelling ijs baan; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur: weke lijkse trimgroep voor (ex-) hartpa tiënten; ZB, 19.30 uur: lezing Theosophical So ciety; Eetkamer De Likke pot, 20.00-22.00 uur: maandelijkse meezingavond van De Liederentafel; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur: wandelactiviteit voor senioren; VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: gym voor 70+; VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: peuter- gym; ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30- 16.30 uur: soos voor senioren. BINGO NAAST DE KERK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34