'1 4 LifeSail zet jacht in om kinderen te helpen Historisch zeiljacht Guppy van solozeilster biedt straks jongeren met een achterstand een kans. Sonar ingezet bij zoekactie Laura Dekker doet af stand van het zeiljacht 'Guppy' waarmee ze in 2012 als jongste ooit rond de wereld voer. Haar boot gaat naar een Amerikaanse stichting die kinderen met een maatschappelijke achterstand zei lend zelfvertrouwen aanleert. De schenking was bedongen door een koper die uiteindelijk niet be taalde, zegt de nieuwe eigenaar te gen deze krant. Laura Dekker ver trok 4 augustus 2010 vanuit de jachthaven in Den Osse bij Brou wershaven aan haar avontuur „Soms is het goed om dingen los te laten en met iets nieuws te be ginnen", schrijft de inmiddels 22- jarige Dekker op haar facebookpa- gina. „Dit is zo'n moment. Ik ben klaar om haar los te laten en een nieuw hoofdstuk van mijn leven te beginnen." Guppy zal naar Los Angeles verhuizen, waar de orga nisatie LifeSail het schip zal ge bruiken voor zeillessen. De lessen zijn bedoeld om kinderen met een maatschappelijke achterstand via karakteropbouwprogramma's zelfvertrouwen te geven en te le ren hoe zij om kunnen gaan met moeilijke dingen in hun leven. Volgens de zeilster sluit het ge dachtegoed van de stichting volle- Door het zeilen leren zij waar ze goed in zijn en om hun dromen na te jagen dig aan bij haar levensmotto. „Ook zij helpen kinderen om levens vaardigheden aan te leren. Door het zeilen leren zij waar ze goed in zijn en om hun dromen na te ja gen." Dekker hoorde over de non-pro- fitorganisatie via gemeenschappe lijke vrienden, zegt LifeSail-op- richter Matt Schulz. Hij is van Duitse komaf, net als Laura's echt genoot en haar moeder. De nieuwe eigenaar is dolblij met Guppy. „Het is niet zomaar een zeilboot die we erbij krijgen maar een historische boot. Laura zeilde er weliswaar als 14-jarige mee rond de wereld maar het ging haar niet om het record de jongste ooit te zijn. Laura is de meest ver keerd begrepen vrouw ter wereld. Ze wilde vanaf haar zesde de we reld bezeilen, had vanaf haar acht ste een visie, realiseerde op haar dertiende bij wijze van generale repetitie de Kanaal-oversteek en verwezenlijkte een jaar later haar vurige wens en overtuiging. Een ongelofelijke inspiratiebron voor de vaak verkeerd begrepen kinde ren die wij leren zeilen." De schenking van Guppy was onderdeel van een 'deal' met een Amerikaan, weet Schulz. Laura had Guppy bij een jachtmakelaar in de verkoop staan voor een be drag van 67.500 euro. „Er meldde zich iemand van de Oostkust die zei de boot te willen kopen op voorwaarde dat Laura hem zou schenken aan een organisatie naar eigen keuze. Zij maakte haar keuze maar de man kwam niet met het geld over de brug. Ik heb Laura nooit gevraagd waarom ze niet te rugkwam op de schenking maar kan het antwoord wel raden. Zij is een vrouw van haar woord." Schulz begrijpt Dekker als geen ander, zegt hij. „Ik ben net twee weken bij haar in Nieuw-Zeeland geweest. Wij hebben dezelfde drive, hetzelfde karakter en willen allebei maar één ding: zeilen. We worden allebei gek als we een paar dagen niet op het water zijn ge weest." De LifeSail-oprichter moet nog even geduld hebben voor Guppy in de haven van zijn zeil- en le- venslesschool ligt. „Laura zeilt hem binnenkort naar Fiji, waar ze bezig is met een nieuw project. Na We worden allebei gek als we een paar dagen niet op het water zijn geweest het vervangen van elektronica en elektriciteit aan boord, die inmid dels is verouderd, zeilt onze crew Guppy dan naar Hawaii, waar hij mogelijk drie maanden blijft lig gen omdat we een drukke zomer voor de boeg hebben én een trou werij. Ik denk dat ik hem dan in september naar Los Angeles zeil. We hebben afgesproken dat Laura Guppy komt halen als wij er niks meer mee kunnen doen. Verkopen zullen we hem nooit." Dekker kondigt aan in de toe komst nauwer met de organisatie te gaan samenwerken. Uiteindelijk wil ze zelf een 24 meter lang schip kopen waarop ze met jonge kinde ren kan gaan zeilen. „We willen een schip dat krachtig is, veel slaapplekken heeft, mooi is, maar bovenal ook het begin van een nieuw leven voor velen kan zijn", aldus de zeilster. Onder grote aandacht van jour nalisten, fotografen en publiek vertrok Laura op 4 augustus 2010 aan haar reis. Begin 2012 kwam ze aan op het eiland Sint Maarten. Daarna zeilde ze door naar Nieuw- Zeeland. Ze is het jongste meisje ooit dat in haar eentje de wereld over zeilde. Na haar soloreis bleef ze in Nieuw-Zeeland op haar boot wonen. In 2015 trouwde ze als 19- jarige met de Duitse Daniël Teal- man (31). 112 NIEUWS Hondenbaasje pint met gestolen pas Brand bij Lips Textielservice woensdag 6 december 2017 PC Zeilmeisje Laura Dekker geeft boot 'Guppy' weg Elise van Joolen Vlissingen - Laura Dekker Laura Dekker met Guppy in 2012 op Sint Maarten na haar soloreis om de wereld, archieffotoanp - Matt Schulz, oprichter LifeSail NEELTJE JANS De politie gaat vandaag met sonarap- paratuur zoeken naar de sportvisser die zaterdag vermist raakte op de Oos- terschelde. Vanwege de voorbereidingen die daar voor getroffen moeten worden, werd gisteren niet gezocht naar de 67-jarige man uit het Brabantse Heeze. Het Landelijke Team Onderwaterzoekin- gen verricht vandaag het onderzoek met sonar. Mocht er iets verdachts te zien zijn dan zal een duik team de plek onderzoeken. SINT-MAARTENSDIJK De politie heeft gisteravond meerdere tips gekregen over een hondeneigenaar die in Sint Maartensdijk pinde met een gestolen pin pas. De pas was, zo bleek tijdens een uitzending van Opsporing Verzocht, weg genomen op de vroege och tend van 15 maart bij een woninginbraak aan de Westpoort in Sint-Maar tensdijk. Vermoedelijk kwam de verdachte 's middags de woning langs de open ach terdeur binnen en nam huis sleutels mee. 's Avonds kwam hij terug en nam onder meer de bankpas mee. Even later haalde de verdachte met het pasje geld uit een automaat van de Rabobank op de Markt. De transactie werd gefilmd door een camera in de au tomaat. Op de beelden is te zien hoe de man door de straten van Sint Maartens dijk wandelt, telkens in het bijzijn van een hond. GOES Bij wasserij Lips aan de Verrijn Stuartweg in Goes heeft gistermiddag korte tijd brand gewoed. Er raakte niemand gewond. Twee blusvoertuigen en een ladderwagen rukten uit naar de brand die om 12.54 uur werd gemeld. Het pand werd vervolgens ontruimd. Het vuur was een half uur later onder con trole. De brandweer begon daarna met onderzoek in het pand. De vlammen woedden op de eerste verdieping, onder het dak. De brandweer heeft het pand geventi leerd. Het personeel kon daarna weer terug naar binnen. De oorzaak van de brand is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32