tt UCI en Peter Sagan begraven de strijdbijl 25 Plaatsing voor volgende ronde nu al zeker op WK handbal Ricciardo het meest 'inhalig' Klitsjko in Hall of Fame Curry eruit met enkelblessure Ik kan er niet bij dat deze teams op het WK spelen De Nederlandse handbalsters hebben zich met nog twee wedstrijden in de poulefase van het WK te gaan verzekerd van de achtste finale. Ze wonnen met 29-22 van Kameroen. Een halve verwurging hier, ellebo gen in gezichten daar. Na de derde poulewedstrijd van Nederland op het WK in Leipzig was er vooral op luchting dat de handbalsters zon der blessures het eindsignaal haal den. Dat de ploeg van bondscoach Helle Thomsen zich met de winst op het hard spelende Kameroen di rect ook verzekerd heeft van een plaats in de achtste finale leek in eerste instantie van minder belang. Het was geen demonstratie van mooi handbal. De grote, lange speelsters van Kameroen werden met regelmaat met een tijdstraf richting bank gewezen. De veront waardiging bij de Nederlandse vrouwen werd ondertussen steeds groter. Estavana Polman: „Er kwa men armen van posities waarbij je dacht: dit kan toch niet?" In 2005 stond Kameroen voor de enige en laatste keer op het WK. Destijds eindigden zij op plaats 22. „Ik kan er niet bij dat deze teams op het WK spelen", zei Angela Male- stein. „Stel je voor dat ze anderen blesseren. Het is gewoon gevaarlijk. Zij krijgen dan wel een rode kaart voor hun acties, maar wat hebben wij daaraan als we een blessure op lopen?" Nycke Groot, terugkomend van een beenblessure, was de enige die na een harde stoot van een concur rente tegen het einde van de eerste helft met een pijnlijk hoofd op de bank plaatsnam. Zij liet na afloop weten geen grote schade aan het lijf te hebben overgehouden, maar wel blij te zijn dat de wedstrijd erop zat. „Ik dacht: nu mag die scheids wel gaan fluiten, anders wordt het een heel lange wedstrijd." Die opluchting deelde ze met haar ploeggenoten en Thomsen. De eerste reactie was steevast: „Ik ben blij dat het erop zit." De bonds coach gaf na afloop voor de camera toe bang te zijn geweest voor bles sures. „Ik heb de meiden ook ge zegd voorzichtig te zijn. Het zou stom zijn om hierdoor een kwet suur op te lopen. Met die instelling is het wel lastiger handballen." Duidelijk is dat Nederland, de nummer twee van de laatste EK en WK, nog niet in topvorm verkeert. Tegen China speelde het team zon dagavond goed, maar dat was een beduidend zwakkere tegenstander. Tegen Kameroen was de overwin ning geen moment in gevaar, des ondanks haalde Nederland een laag niveau. „Oh mijn god, wat was dit slecht", riep Malestein dan ook uit. Sagan werd afgelopen juli na de vierde etappe uit de Ronde van Frankrijk gezet, nadat hij in volle sprint met een vermeende elleboog stoot Mark Cavendish in de hekken had gereden. De Brit moest met een breuk in de schouder de koers verlaten. Sagan vroeg een spoedar- bitrage aan bij het CAS. Het sporttribunaal in Lausanne draaide het besluit toen ech ter niet terug. Na bestude ring van nieuwe videobeel den besloten beide partijen nu dat het een ongelukkig en onbedoeld race-incident betrof. UCI-voorzitter David Lappartient kondigde aan dat in de toekomst een extra video-expert de juryleden in dit soort gevallen zal on dersteunen. „Het is altijd ons doel geweest duidelijk te maken dat het niet Peters intentie was om Cavendish ten val te brengen", liet teammanager Ralph Denk van Bora weten. „We laten het verleden rusten", zei Sagan, die te vreden constateerde dat de zaak voor een verbetering in de sport zorgt. „Het is goed dat wat mij is overkomen laat zien hoe moeilijk het werk van de UCI-juryleden is en dat de UCI erkent dat dat werk beter ondersteund moet worden. Ik ben blij dat mijn zaak tot positieve ont wikkelingen leidt, want het is belangrijk in onze sport dat we eerlijke en begrijpe lijk beslissingen nemen, zelfs als de emoties hoog oplopen." PROGRAMMA woensdag 6 december 2017 FORMULE 1 Daniel Ricci ardo heeft in het afgelopen Formule 1-seizoen de meeste geslaagde inhaal acties op zijn naam ge bracht. De Australische coureur van Red Buil pas seerde in 20 races in totaal 43 keer een andere auto. Hij loste zijn teamgenoot Max Verstappen af als 'in- haalkoning'. De Limburger, beroemd en gevreesd om zijn gewaagde manoeu vres, moest zich dit jaar te vreden stellen met 'slechts' 22 passeeracties. Vorig jaar waren dat er nog 78. Bandenleverancier Pirelli telde in het hele Formule 1- seizoen 435 inhaalacties. BOKSEN Vladimir Klitsjko wordt opgenomen in de Boxing Hall of Fame in New York. De voormalige we reldkampioen in het zwaar gewicht en winnaar van het goud op de Spelen van 1996 is één van de drie vuistvechters die in juni vol gend jaar een plaats krij gen in de eregalerij. De an deren zijn Erik Morales en Ronald Wright. Klitsjko, te genwoordig burgemeester van Kiev, veroverde zijn eerste wereldtitel als prof in 1999. Hij was titelhouder tot 2003 en daarna nog maals van 2006 tot 2015. Hij stopte als 41-jarige met een nederlaag, afgelopen zomer, tegen de Brit An thony Joshua. Dat gevecht vond plaats op Wembley voor 90.000 toeschou wers. BASKETBAL Stephen Curry heeft een enkelbles sure opgelopen in het duel van Golden State Warriors met New Orleans Pelicans (125-115). De sterspeler van de regerend kampioen in de Amerikaanse NBA ver liet de sporthal op krukken en de vrees is dat hij en kele weken is uitgescha keld. Curry liep de blessure op in de slotfase van het duel. Daarvoor maakte hij nog 31 punten. Curry speelde vorig seizoen een grote rol in de titel van de Golden State Warriors. Hij werd al twee keer verkozen tot meest waardevolle spe ler van de NBA. Lisette van der Geest Leipzig -Angela Malestein AIGLE De Internationale wielerfederatie UCI en we reldkampioen Peter Sagan en zijn ploeg Bora-hans- grohe hebben het conflict over de uitsluiting van de Slowaak tijdens de Ronde van Frankrijk bijgelegd. Sagan vocht die uitsluiting nog steeds aan en die zaak zou gisteren dienen bij het sporttribunaal CAS. Beide partijen werden het echter kort voor die zitting eens. De 'schouderduw' van Peter Sagan tegen Mark Cavendish in de Tour de France, fotoepa Oranje overleeft veldslag in Leipzig Stand: 1Servië 3-5, 2. Duitsland 3-5, 3. Nederland 3-4, 4. Zuid-Korea 3-4, 5. Kameroen 3-0, 6. China 3-0. De eerste vier ploegen gaan door naar de knock- outfase. Vrijdag 18.00 uur Nederland - Duitsland Nycke Groot zit in de knel tegen Kameroen. FOTO ORANGE PICTURES GROEPD Vandaag 15.30 uur Servië - Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25