Hockeyers gaan zonder winst naar kwartfinale HWL lekker op de fiets naar je werk alles op alles voor jouw baan. vv nationale vacaturebank 24 De krant in zijn geboorteplaats Lübeck kopte maandag dat een 'Lübecker' zijn debuut had ge maakt in de eredivisie en binnen een paar seconden scoorde. „Het is niet onopgemerkt gebleven", zegt Sebastian Jakubiak (24). „Ik heb veel gelukswensen gehad. Mijn fa milie was trots, ik ook. Er zijn din gen die je in je mooiste voorstel lingen niet kunt bedenken, dit was er zo een. Pas in de bus van Til burg naar Almelo kwam het echt binnen. Ik dacht: is dit echt ge beurd?" In de 86ste minuut van de uit wedstrijd tegen Willem II mocht hij invallen voor zijn vriend Ja- miro Monteiro. Al vanaf de eerste dag dat ze elkaar bij Heracles ont moetten, klikt het tussen de mid denvelders. Ze hebben dezelfde bijna maniakale wil om door te breken als profvoetballer. Ze ogen beide jonger dan de 24 jaar die ze zijn, hebben gevochten tegen vooroordelen, blessures en het ad vies om 'nu eindelijk eens aan het Na de stroeve start afgelopen weekend op de Hockey World League (HWL) in India, met ver lies tegen Spanje (2-3) en een ge lijkspel tegen Argentinië (3-3), volgde gisteren een ontluiste rende nederlaag tegen België: 3-0. De ploeg van bondscoach Max Caldas oogde tegen de Red Lions machteloos en inspiratieloos. In de achterhoede werd de gebles seerde aanvoerder Mink van der Weerden node gemist. De straf cornerspecialist kampt nog met een enkelblessure. Het was aan Oranje-doelman Sam van der Ven te danken dat de score niet hoger uitviel. Van der Ven stond de hele wedstrijd op doel. Pirmin Blaak is nog ziek. De historisch slechte start op een internationaal toernooi heeft voor Nederland geen grote conse quenties. Alle acht deelnemende landen waren al bij voorbaat ver zekerd van de kwartfinales. Wel moet Oranje het nu als nummer vier van poule A in de knock-out- fase opnemen tegen de nummer één van poule B: aartsrivaal Duits land. Het was gisteren de derde keer in korte tijd dat Nederland (op dit moment vierde op de wereldrang- Oranje moet nu als nummer vier in poule A tegen nummer één in poule B: Duitsland lijst) en België (derde van de we reld) tegenover elkaar stonden. Eind augustus kroonde Oranje zich in Amstelveen tot Europees kampioen door de zuiderburen in de finale met 4-2 te verslaan. In de groepsfase van dat EK werd Ne derland nog met 5-0 vernederd door België. Gisteren was België driemaal trefzeker uit een straf- corner, via Loïck Luypaert (twee maal) en Tom Boon. Van Mossel nu wil hij zelf. Het geeft steun en een veilig gevoel. Hij rende het veld op, maakte zijn eerste balcontact in de eredi visie. Op de televisie werd net ver teld wie die blonde jongen was. Sebastian Jakubiak, zoon van Poolse ouders. Ze trokken naar Noord-Duitsland voor een beter leven, zijn moeder werkt in een motel, zijn vader is elektricien. Thuis spreken ze Pools, daarbuiten Duits. Hij heeft twee broers en maakte de middelbare school af. Speelde in de jeugd van HSV, kwam uit voor St. Pauli, maar be landde uiteindelijk door slepende blessures bij SV Rödinghausen in de Regionalliga. Heracles pikte hem afgelopen zomer op en was na een stageperi ode overtuigd. De club bood hem een contract aan voor twee jaar, met een optie voor nog een sei zoen. „Het was de hoogste tijd dat ik het zou gaan redden, ik ben al bijna oud. Maar ik heb nooit opge geven, vanaf mijn zesde heb ik ge zegd dat ik voetballer wilde wor den. Ik ben daar nooit van afge dwaald. Ik heb veel blessures ge had, ook toen ik net in Almelo was. Ik maak geen grootste plan nen, ik geef het beste van mezelf en dan zie ik wel wat er komt." Zeventien seconden, de corner van Heracles werd weggekopt, kwam voor zijn voet. „Ik denk niet na en schiet." Raak. Eén schot en zijn naam is gevestigd. werk te gaan buiten het voetbal', omdat ze het toch niet meer zouden redden. De twijfel van anderen sterkte juist hun wilskracht. Gelovig Heracles stond zaterdag met 3-0 achter, er was geen redden meer aan in het ijs koude Tilburg. Jakubiak maakte een schietgebedje, hij is gelovig. Hij is ervan overtuigd dat God er een rol in speelt dat hij nu bij He racles speelt, maar vraagt niet om zeges of goals, alleen om gezond te blijven en niet geblesseerd te raken. Vroeger moest hij naar de kerk van zijn moeder, woensdag 6 december 2017 Almelo •M&l wij zetten alles op alles voor jouw baan, dus ook die ene bij jou in de buurt, want met onze slimme zoekfuncties krijg je eenvoudig alle banen te zien die passen bij jouw wensen, zo zetten wij alles op alles. vind jouw baan op nationalevacaturebank.nl Het is geen primeur om trots op te zijn. Voor het eerst in de geschiedenis hebben de Ne derlandse hockeymannen geen enkele wedstrijd in de groeps- fase van een titeltoernooi weten te winnen. Natasja Weber Bhubaneswar GO Jakubiak: één wondergoal voor Heracles en zijn naam is gevestigd Heracles-middenvelder Sebas tian Jakubiak (24) had afgelo pen weekeinde slechts één schot nodig om zijn naam in de boeken te krijgen. Wie is deze Duitse Pool? Fardau Wagenaar Sebastian Jakubiak (links naast scheids rechter Mak- kelie) haalt uit voor zijn fraaie goal tegen Willem II. FOTO FOX SPORTS Jakubiak aan de bal voor Heracles. FOTO VI IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24