Feyenoord hoopt op nog één II 22 OLYMPISCHE SPELEN RUSSEN NIET NAAR KOREA Rusland is niet welkom op de Winterspelen in Pyeongchang in februari. Alleen bewezen schone atleten uit het land mogen meedoen onder een neutrale vlag. Als ze dat al willen. Kort Sa Pinto Oud-spelers zoeken coach De Australische voetbalbond heeft een commissie met experts in het leven geroe pen om tot een keuze voor een nieuwe bondscoach te komen. Oud-spelers als Mark Schwarzer, Mark Bresciano en Stan Lazari- dis gaan zich buigen over de vraag wie Ange Postecoglou (foto) moet opvolgen. Hij plaatste zich met de Socceroos voor het ko mende WK, maar hield het voor gezien van wege de kritiek op zijn functioneren. Besiktas: geen fans mee Besiktas neemt vandaag geen supporters mee naar RB Leipzig voor de laatste groeps wedstrijd in de Champions League. De kampioen van Turkije wil zo het risico ver mijden dat het wordt uitgesloten van Euro pees voetbal. Eerder dit jaar misdroegen Be- siktas-fans zich, waarna de club een boete kreeg en een voorwaardelijke straf. Besiktas, de club van Ryan Babel, is al geplaatst voor de knock-outfase. Bosz mist Philipp Trainer Peter Bosz mist de komende maan den bij Borussia Dortmund aanvaller Maxi milian Philipp (foto) vanwege een zware knieblessure. Hij liep in het duel met Bayer Leverkusen schade aan een knieschijf op. In Dortmund zitten ook Gonzalo Castro, Ma rio Götze, Marco Reus en Lukasz Piszczek voorlopig nog in de lappenmand. Flitsen Quote van de dag 'Ik verzeker u: vroeg of laat gaan we een keerverliezen' Jensen Golfcup De spelers van Napoli herinneren zich de thuiswedstrijd tegen Fey enoord eigenlijk maar om één ding. Lorenzo Insigne snelde na de vroege openingstreffer van Napoli naar de reservebank. Daar zat zijn Poolse ploeggenoot Piotr Zielinski volgens afspraak al klaar met een shirt in zijn handen. De wisselspe ler diende het tricot van de gebles seerde Arek Milik aan te reiken, als steun in de rug voor de langdurig afwezige aanvaller. Zielinski gaf echter zijn eigen shirt aan Insigne en de spelers van Napoli hielden het niet meer van het lachen toen de spits juist dat tricot pontificaal voor de camera omhoog hield. Bij Feyenoord leeft de hoop dat de laatste wedstrijd in de Champi ons League ook voor fraaie herin neringen zal zorgen. Alleen dan wel om sportieve redenen. En de vraag is toch echt gerechtvaardigd: neemt de Kuip vanavond misschien af scheid van internationaal topvoet bal in clubverband? Vanaf komend seizoen is de kampioen van Neder land immers niet meer verzekerd van een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van het miljoenenbal. Feyenoord hoopt in 2021 over een nieuw stadion te beschikken, dus de tijd dringt om in de Rotterdamse voetbaltempel nog eens uit te halen in de Champions League. Kan Feyenoord nog een fraaie episode aan de historie van de Kuip toevoegen? Napoli moet in Rotter- Het IOC kon simpelweg niet an ders. Er kwam geen eind aan, de af gelopen jaren. Er waren klokken luiders, onderzoeken, hordes posi tieve dopinggevallen, doodsbedrei gingen. Uit alles bleek: het was één grote puinhoop in de Russische sport. En het ergste: het Kremlin en de Russische geheime dienst wis ten ervan, controleerden en finan cierden het dopingsysteem zelfs. Positieve tests werden bij de Olympische Spelen in Sotsji (2014) verdoezeld. Het Russische antido- pingbureau maakte er een potje van en verloor zijn accreditatie. En toen dat allemaal boven water kwam, werd het probleem niet erkend en aangepakt, maar uitgelegd als een 'complot van het Westen'. Hoe goed de band tussen IOC- voorzitter Thomas Bach en de Rus sische president Vladimir Poetin ook is - de één hielp de ander zowat aan zijn baan bij de sportkoepel -, de Duitser moest gisteren wel met een stevig statement komen. Tot hier en niet verder. Ik moet me verontschuldigen tegenoverde schone atleten „Het systematische en grootschalige manipuleren van de antidopingregels door Rusland was een aanval op de integriteit van de Olympische Spelen en de gehele sport", zei Bach. „Hiermee zetten we een streep onder dat kwa lijke hoofdstuk. Als oud-atleet moet ik me verontschuldigen te genover de schone at leten uit alle landen die hieronder hebben geleden." De straf die het IOC, na een eigen onderzoek van 17 maanden door de Zwitserse oud-president Samuel Schmid, aan Rusland heeft opgelegd is veelomvat tend. Het belangrijkste onderdeel: Rusland is als land niet welkom op de Olympische Spelen van Pyeong chang. Het Russische Olympisch Comité is per direct geschorst. Schone atleten mogen onder een neutrale, olympische vlag uitko men als 'Olympic Athlete from Russia'. Panel Een speciaal panel gaat de komende tijd werken aan een lijst van spor ters die aan een aantal regels vol doen. Ze mogen nooit geschorst zijn geweest voor een dopingover- treding, moeten de afgelopen tijd voldoende en kundig gecontroleerd zijn en beschikbaar zijn voor extra aanvullende vragen en controles. Een complete uitsluiting van Rusland, als land én voor alle indi viduen, ging Bach te ver. „Een olympische boycot heeft nog nooit iets opgeleverd. Bovendien zie ik geen reden alle Russen te boycot ten, want we willen schone atleten de kans geven deel te nemen." Daarnaast heeft Bach rekening te houden met de juridische dicht heid van zo'n sanctie. Voor een rechter zou een complete uitslui ting wellicht geen stand houden. woensdag 6 december 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Scheidsrechter Kevin Blom leidt zondag (16.45 uur) de topper tussen Ajax en PSV. Het is zijn eerste topper van dit seizoen. Jan van Staa (62) maakt het seizoen af als trainer van Go Ahead Eagles. De club ont sloeg eerder deze week Leon Vlemmings. Karim El Ahmadi kan zondag wellicht al weer meedoen met Feyenoord tegen FC Utrecht. Een mri-scan heeft slechts een lichte verrekking van een knieband aan het licht gebracht. - Manchester City trainer Pep Guardiola. Zijn ploeg is dit seizoen nog ongeslagen. 3 De Belgische voetbalbond heeft Ricardo Sa Pinto voor drie wedstrij den geschorst vanwege wan gedrag. De coach van Standard Luik deed in het be kerduel met Anderlecht alsof hij was geraakt door een beker bier. Oud-Ajacied Henning Jen sen is op 68- jarige leeftijd overleden. De Deen voet balde tussen 1979 en 1981 in totaal 75 duels voor de club uit Amsterdam. Jensen was ernstig ziek. 3 De World Cup of Golf wordt in 2018 voor de derde keer op rij in Melbourne afgewerkt. Landenteams van twee spe lers strijden van 21 tot en met 25 novem ber om de titel. O a Tot hier en niet Wanneer het circus van de Champions League na van avond de Kuip weer eens aan doet, is nog maar de vraag. Na- poli moet winnen in Rotterdam, Feyenoord hoopt op weer eens een magische avond. Mikos Gouka Rotterdam Feyenoord kan de derde Ne derlandse club worden, na Ajax (640) en PSV (507), die 400 goals maakt in Europese duels. Symbolisch: IOC-voorzitter Thomas Bach lijkt de Russische president Poetin de uitgang te wijzen. FOTO AP Rik Spekenbrink Lausanne -Thomas Bach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22