Arme Maan "TJ O 20 M INTERVIEW JAN VERSTEEGH In Jan wordt vader gaat presentator Jan Versteegh op zoek naar een nieuwe sensatie in zijn bestaan: het vaderschap. „Meepuffen tijdens de bevalling? Mijn vrouw zei: 'Jan, kap alsjeblieft met dat irritante geblaas'." ANGELA KIJKT TV Ik heb diep medelijden met Maan. Nog niet eens door die grap met die streaker in de studio van 538. Ook al moest ze huilen van schrik, de aanblik van die blote piemel overleeft ze heus wel. Sterker, ik ver moed dat ze het incident van drie weken geleden allang achter zich had gelaten. Tot er zondag alsnog een mediarel los barstte. Maar al die zogenaamde twitter- vrienden die met heilige verontwaardiging schande spraken van de 'seksuele intimida tie' en riepen om een boycot van 538 hebben juist iets heel anders bewerkstelligd: dat Maan de komende jaren niet meer afkomt van het stempel slachtoffer. In elke talkshow waar ze aanschuift zal het voorval worden aangehaald. In elk compilatiefilmpje dat van haar prille carrière wordt gemaakt staat dat fragment fier tussen haar overwinning in The Voice en een optreden in De Beste Zan gers. Maan is 'die zangeres van de streaker'. Alleen al de vraag 'hoe gaat het met je?' krijgt een dubbele lading. Voor de zekerheid: ik praat de practical joke van dj Frank Dane dus NIET goed. Het was een foute, totaal verkeerd ingeschatte grap die alleen machomannetjes met een reptielenbrein kunnen bedenken. Maar ook niet meer dan dat. Het is geen #metoo, men sen. Die streaker heeft zijn piemel niet in haar gezicht geduwd, niet aan haar borsten gezeten in ruil voor een gouden plaat of uit verkochte Ziggo Dome. Hij stond op veilige afstand zijn lullige ding te doen. Een grap, en zo deed Maan het ook ter plekke af. Maar als beloning kreeg ze gisteravond in RTL Boulevard nog een mes in de rug door Bridget Maasland. Voor de showrubriek, of wat daar nog van over is, was het een heikel onderwerp omdat Dane een van de gezich ten is. De onvolprezen Albert Verlinde zou voorheen twee verbale kletsen aan het adres van zijn collega hebben uitgedeeld om daarna de boel in redelijk perspectief te zet ten. Maar Maasland, als exponent van het nieuwe Boulevard, legde het probleem bij Maan. Dat huilen, dat was toch wel erg over trokken. Maasland had het 'gevoel' dat er meer aan de hand was. De zangeres moest het zwaar hebben of moe zijn geweest. Arme, arme Maan. Duikt er een streaker op bij een optreden, ben je vervolgens #me- too-slachtoffer en heb je een burn-out. Dat noemen ze nou driedubbel gepakt. Quote van de dag Floortje veilig terug Nederhop op Spotify Nee, de wieg van Lulu Keesje, de kersverse doch ter van Jan Ver steegh en zijn vrouw Dieuwer- tje, staat niet in een zuurstokroze kinderkamer. „Dat vind ik me toch een spuuglelijke kleur", zegt de presentator (31) van BNNVARA. „We verfden onze eerste babykamer mintgroen. Lekker neu traal. Het kon immers ook een jon getje worden." Jan Versteegh is sinds 13 oktober vader van 'een prachtig meisje' en de aanloop naar de geboorte van Lulu Keesje inspireerde hem om een vier delige reeks te maken over het aan staande vaderschap, jan wordt vader luidt de bondige titel, waarin hij op zoek gaat naar een geheel nieuwe sensatie in zijn leven: het vaderschap en de grote verantwoordelijkheid die daaraan verbonden is. En zoals we van Versteegh gewoon zijn (hij was onder meer verslaggever bij PowNews en presenteerde Spuiten en Slikken), is de expeditie naar het ouderschap geen braaf-burgerlijke trip langs gebaande paden geworden, maar een ontdekkingstocht met zelf relativering en gepaste spot. „Ik moest zo veel zelf uitvinden. Voor het halen van je rijbewijs dien je je gedegen voor te bereiden op een pittige theorie en het praktijkexa men. Maar vader worden - toch iets belangrijker, lijkt me zo - mag ieder een. Er is nauwelijks een adequate handleiding voor, laat staan een exa men. Je moet het zelf allemaal maar uitvinden." Dus stortte hij zich, nagenoeg ge heel onvoorbereid, op de rol van as pirant-vader. Het werd een reis langs onbekende dreven, terreinen waarop de rebelse Versteegh zich nooit had begeven. Want: heb je nog een eigen leven als vader? Is het ouderschap te combineren met een carrière? En, be paald niet onbelangrijk bij een ra zend drukke baan: kun je 's nachts nog ongestoord een tukje doen? „Jazeker, ik ben in zo'n megastore van Prénatal geweest. Luiers, flesjes, spenen, borstkolven... Er ging een wereld voor me open. Eerst kreeg ik wat lichte vlekken, en voor ik het wist had ik een halve paniekaanval. Je moet zo veel hebben! En van zeker de helft had ik nog nooit gehoord. Uit eindelijk reed ik met een volle win kelwagen naar buiten." Voor zijn serie sprak hij met zijn eigen vader ('Dat is een mooi, emoti oneel gesprek geworden') en paste hij, bij wijze van training, op vier kinderen (6 maanden, 3,5 en 9 jaar) uit één gezin. „Holy shit, dat was me toch aanpo ten. De een kakte in z'n broek en moest verschoond worden, de ander zat ergens met z'n handen in, de derde smeet het eten door de ka mer. En dat allemaal op hetzelfde moment." Kinderwagen In een andere aflevering praat hij met PvdA-voorman Lodewijk Asscher en collega-presentatoren Dennis Wee ning en Maxim Hartman over de va derrol. „Kersverse vaders vormen een soort geheim genootschap. Net als motorrijders elkaar groeten, knikken zij elkaar vriendelijk en bemoedi gend toe op straat als ze met de kin derwagen op stap zijn." Jan Versteegh wendde zich tevens tot het alternatieve circuit om te on derzoeken of de wollige wereld van primal scream en rebirthing wellicht iets kon bijdragen aan zijn nieuwe taak. „Echt, er ging een therapeute met de ongeboren baby in gesprek. Dat kan kennelijk bij afwezigheid van je vrouw, zelfs per e-mail. Toen ik haar vroeg wat onze baby er zoal van vond zei die hulpverlener dood- Als ik iets heb geleerd, is het dat vrouwen echt veel sterker zijn dan mannen Laten we zeggen dat ik niet vooraan stond toen het geduld werd uitgedeeld woensdag 6 december 2017 PC TELEVISIE Floortje Dessing (47) is terug in Nederland. Ze kwam gisteren aan op Schiphol met mensen van het Rode Kruis, met wie ze vast zat in een schuilkelder in Jemen. Floortje was daar voor opnames voor Naar het einde van de wereld. MUZIEK Boef, Lil' Kleine en Ronnie Flex staan in de lijst van de meest door Nederlan ders beluisterde artiesten op Spotify. De tracks Kranten wijk van Lil' Kleine en Boef en Energie van Ronnie Flex werden vaak gestreamd. k word vader Arno Gelder —Jan Versteegh —Claudia de Breij uit haar frustratie op Twitter nu ze rust moet nemen met een gescheurde enkelband.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20