Red 't paeremes! t Leerling moet bewuster en gezonder leren eten cPA Appen in de auto slecht voorbeeld voor kinderen Walcheren Hier moetje op letten bij de zorgpolis 2018 Geld Goed IOC laat alleen 'schone' Russen toe onder neutrale vlag Alle basisscholen in Nederland moeten een moestuin krijgen. Daar mee willen de rege ringspartijen kinderen bijbrengen waar hun voedsel vandaan komt, zodat ze gezon der gaan eten. D66 wil dat alle Nederlandse basis schoolleerlingen toegang krijgen tot een schoolmoestuin. De andere kabinetspartijen - VVD, CDA en Christenunie - steunen het voor stel. De invoering van de school tuin moet worden gekoppeld aan lesprogramma's over gezonde voe ding en de voedselrijkdom van de natuur. „Leren koken is belangrijk", zegt bedenker en D66-Kamerlid Tjeerd de Groot. „Koken begint met ken nis over waar ons voedsel vandaan komt en wat je ermee kunt." De Groot wil niet alle scholen verplichten om een moestuin aan te leggen. „In sommige steden is het niet haalbaar om een stuk grond bij de school vrij te maken. Kinderen eten slecht en hebben geen idee waar hun voedsel vandaan komt Het gaat mij erom dat er meer aan dacht komt voor voedsel op scho len, een moestuin helpt daar zeker bij. Het is hard nodig, want kinde ren eten nu te slecht en ze hebben vaak geen idee waar hun voedsel vandaan komt." De Groot dient zijn plan vandaag in bij het begrotingsdebat met mi nister Carola Schouten van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit. De regeringspartijen vragen de mi nister het plan te bespreken met staatssecretaris Paul Blokhuis van Volksgezondheid. In het regeerak koord is door het kabinet 170 mil joen euro uitgetrokken voor maat regelen die ervoor moeten zorgen dat Nederlanders gezonder gaan le ven. Ook dit plan kan uit die pot worden betaald. Hoeveelheden Nederlandse kinderen eten niet ge zond: minder dan 1 procent van hen eet de aanbevolen dagelijkse hoe veelheid groente en minder dan 5 procent eet de aanbevolen twee stuks fruit per dag. Meer dan één op de tien kinderen tussen de 4 en 20 jaar heeft overgewicht en binnen die leeftijdsgroep heeft 3 procent ernstig overgewicht, blijkt uit cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. „Het is belangrijk dat kinderen kennis over gezonde en duurzame voeding met de paplepel krijgen in gegoten", zegt De Groot. „Uit on derzoek blijkt dat kennis over eten het best beklijft bij een brede aan pak. Niet alleen educatie, ook aan dacht voor gedrag. En concrete ac tiviteiten, zoals schooltuinen, kooklessen en bezoekjes aan de boerderij."» P11 Nieuwsmedia Janneke Jacobs le Due uit Middelburg maakt paeremessen. Als één van de wei nigen nog. En dat oude ambacht mag niet verloren gaan, net als een heel aantal andere, vindt de Tweede Kamer. Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland ziet kansen als deze oude ambachten een hedendaagse draai krijgen.zeeland 2 P3 ft P22 Verplichte schooltuin bepleit Peter Winterman Den Haag —Tjeerd de Groot, D66-Kamerlid woensdag 6 december 2017 9°C Bewolkt met buien pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1