m I ■BI - baJdjy/ffJzjfj, fjJ nm J] 2Ü1 JH£ V£ T]2lT~TJFWi 13 Zijn carrière is in één klap voorbij Pochs familie is enorm bescha digd had gesproken, was het nooit zo ver gekomen", gelooft hij. Maar door in het Engels te zeggen dat 'we' ze in zee gooiden, doelend op de doden- vluchten in zijn voormalige thuis land, kon Poch in beeld komen als dader. „Zijn carrière is in één klap voorbij, terwijl hij nog verder zou vliegen. Van een trotse man is hij ti mide geworden, hij heeft echt een jasje uitgedaan. Het traject is slopend geweest." Ook voor zijn familie. „Die is enorm beschadigd", zegt Smits. Niet alleen emotioneel, ook materieel. Als Poch terugkomt, is van zijn opge bouwde bezit weinig meer over. De cabrio die hij aan Grethe gaf toen ze 50 werd, is verpatst om advocaten- kosten te betalen. Het tweede huis in Spanje kwam te koop te staan. Reke ningen werden een onoverkomelijke last. Lokhorst: „Om een faillissement te voorkomen, zijn wij ingespron gen." De stichting Justice for Julio Poch verlichtte de ergste financiële nood, hielp Grethe te overleven. En advocaat Geert-Jan Knoops stapte naar voren om de verdediging van Poch uiteindelijk pro-Deo op zich te nemen. Ze konden niet voorkomen dat de Poch van vroeger ten onder ging. Niet langer de gevierde piloot, de man die zijn leven in Nederland met succes opbouwde, even trots als correct. Smit: „Wij hebben Julio le ren kennen toen hij net naar Neder land kwam wegens zijn baan bij Transavia. Ze begonnen met niks, de oude gordijnen van mijn schoon moeder gingen naar Grethe. Door de rechtszaak kwam ze weer in de pro blemen. Als ze naar Argentinië ging, was er geen geld voor een hotel. Dan sliep ze bij de lokale advocaat van Ju lio." Fantaseren Bij elke kerst zonder Poch hield dochter Mariana zichzelf voor: dit is de laatste waarbij mijn vader ont breekt. Soms fantaseerde ze, hoe ze hem zou ontvangen op Schiphol. In middels kijken zelfs mensen die Poch niet kennen uit naar zijn thuiskomst. Dorpsgenoot Jan van Wezelenburg bijvoorbeeld, die zich aansloot als do nateur bij de stichting voor gerech tigheid en in de gemeenteraad een lans brak voor steun aan de familie Poch. Hij woont aan de andere kant van Zuidschermer, die ook al grenst aan de uitgestrekte weilanden. Wat hoopt de oud-elektrotechnicus straks de hand van Poch te kunnen schud den. Ik weet dat er mensen zijn die denken: waar rook is, is vuur. Maar ik moest me met het onrecht bemoeien, nu het zich vlak voor mijn neus vol trok." In eerste instantie zal er weinig tijd zijn voor nieuwe vrienden. Er moet ontzettend veel worden geregeld, zegt ook Lokhorst, om de financiën op orde te krijgen. En het zal opnieuw wennen zijn aan het leven in Nederland. Zijn buurvrouw kijkt ernaar uit om het huis naast het hare weer gevuld te zien, met iedereen die er hoort. Ze voelt de hoop voor de toekomst zin deren, ook al gelooft zij het goede nieuws pas als Poch écht is geland. Voor Poch is dat anders. 'Ik voel me vrij', appte hij zijn buurvrouw vlak na de uitspraak. Lokhorst weet dat Poch een boek wil schrijven. En er wacht een trouwerij, zegt Smits, die van de week telefoneerde met één van de dochters. „Alejandra vertelde me dat ze in 2018 wil trouwen. Ze heeft zo'n vast geloof dat haar vader er dan bij zal zijn." 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 10 dagen Rondreis Ierland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Engeland, Ierland en Schotland 12 dagen Rondreis de Baltische Staten 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 12 dagen Rondreis Kroatië arz/XA woensdag 6 december 2017 GO Fietsrecreanten passeren het huis van Julio Poch. FOTO OLAF KRAAK Poch moest acht jaar wachten in een Argentijnse cel tot dat de rechter hem vrijsprak van be trokkenheid bij de dodenvluchten. Julio Poch in de tijd dat hij als piloot werkte voor Transavia. —Dirk Lokhorst, oud-collega. Marianne Smits, vriendin van de familie Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 outen en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 af-' Brochure en (0318) 58 09 58 M °e(ingen. www bolderman.nl yj Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kgmer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13