'Geniet van het zélf oogsten' 1 LASTMINUTES corendon nl Ut 'Verras een oudere met kerstkaart' EUWS 11 NÜ MET EXTRA €25 KORTING 023 75106 06 p. De regeringspartijen in de Tweede Kamer presenteren vandaag het plan om alle basisscholen in Ne derland een eigen moestuin te ge ven. Zodat kinderen weer leren waar hun voedsel vandaan komt, waardoor ze gezonder gaan eten. De bedenker van het plan is D66- Kamerlid Tjeerd de Groot. „Jazeker! Naast mijn basisschool in Haarlem lag een mooie moes tuin. Daar gingen we één keer per week met de klas naartoe. Ik weet het nog heel goed, het maakte in druk. Worteltjes... zo lekker had ik ze nog nooit gegeten. En trots dat ik was toen ik ze meenam voor mijn moeder! Zelfs de radijsjes smaakten. Die zou ik anders nooit hebben gegeten." „De helft van de Nederlanders heeft overgewicht. We geven 90 miljard euro per jaar uit aan onze gezondheidszorg. De kosten voor het 'genezen' van welvaarts- ziekten bedragen zo'n to tot 20 miljard euro per jaar. Ongezond eten is gewoon té gemakkelijk. Ik weet uit onderzoek dat 60 pro cent van onze calorie-inname afkomstig is uit snacks, dranken en fastfood. Er is een enorm aan bod van deze lekkere, makkelijke, goedkope en lang houdbare pro ducten." „In een moestuin kunnen kinde ren leren waar hun eten vandaan komt. En ook de vreugde beleven van zélf oogsten. Dat is een heel ander gevoel dan dat je iets in de winkel koopt. En scholen kunnen er mooie lesprogramma's aan koppelen, bijvoorbeeld over bio logie, bodem en koken. Gezond eten is niet per se duurder: zelf Ik weet het nog heel goed. Worteltjes... Zo lekker had ik ze nog nooit gegeten koken met basisvoedingsmidde len is goedkoper dan een zak chips en een Big Mac." „Ja. Voordat ik Kamerlid werd, was ik directeur van de Nederlandse Zuivelorganisatie. Uit onze onder zoeken bleek dat ontzettend veel kinderen denken dat melk uit een fabriek komt. En dus niet van de koe. Ik vind dat zorgwekkend." BUNNIK Geen kaartje, belletje of bezoek tijdens de feestdagen: het overkomt talloze ouderen. Het Nationaal Ouderenfonds doet daarom een dringende oproep een zame ouderen te verrassen met een handgeschreven kerstgroet. Het is de derde keer dat het Ou derenfonds deze actie op touw zet. Afgelopen jaar werden maar liefst 120.000 kaartjes uitgedeeld, maar directeur Corina Gielbert hoopt dit aantal te overtreffen. „Veel ouderen zijn met de feestdagen alleen en wij weten dat zo'n handgeschreven kaart erg wordt gewaardeerd. Het is een kleine moeite met een bijzon der groot effect." Behalve kaartjes van volwasse nen hoopt het fonds opnieuw op een bijdrage van veel scholieren. Bijna 1.500 scholen hebben al toe gezegd in de pen te klimmen. Giel bert: „We verwachten een stort vloed aan mooie kerstwensen, uit alle hoeken van het land." De kerst kaartenactie is een samenwerking tussen PostNL, Kidsweek en het Nationaal Ouderenfonds. Wie een eenzame oudere blij wil maken met een kerstkaartje kan deze, gefrankeerd en vóór 18 de cember, sturen naar Stichting Nati onaal Ouderenfonds, Postbus 156, 3980 CD Bunnik. "t/m decern loef Fuerteventura SBH Fuerteventura Gran Canaria Dunas Mirador Fuerteventura Gran Canaria Oasis Dunas App, Beverly Park Hotel woensdag 6 december 2017 GO Een moestuintje bij elke school. D66-Kamerlid Tjeerd de Groot wil dat alle kinderen de moge lijkheid krijgen om zélf boon tjes, sla en andere groente te verbouwen. „Trots dat ik was toen ik mijn eigen worteltjes meenam voor mijn moeder!" Peter Winterman Den Haag Had u zelf een moestuintje toen u kind was? Waarom moeten alle kinderen groenten verbouwen? Wat heeft dat met moestuintjes te maken? —Tjeerd de Groot (D66) Mmm... lekker, andijvie! Dat wordt stamppot vanavond. FOTO JACQUES ZORGMAN Weten kinderen écht zo slecht waar hun eten vandaan komt? AUlnclusive Logies Halfpension Januari Januari Januari Januari Gelegen in Corralejo Op loopafstand van het strand Ideaal voor het hele gezin Ruime appartementen Zwembad met glijbanen Leuk animatie programma 3 zwembaden in fraai aangelegde tuin Slechts 100 meter van het zandstrand Gevarieerde buffetten met show cooking Ook All Inclusive mogelijk Diverse bars Animatieprogramma Direct aan het strand Nabij het centrum van Costa Catma Prachtige tuin met zwembad Diverse sportactiviteiten Miniclub voor de kinderen Diverse bars Volledig gerenoveerd Shuttleservice naar het strand 4 keer per dag een gratis shuttleservice naar het Maspalomas strand Een Spa Center Pool bar en de discotheek Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteiten fonds van €2,50 per boeking. *De administratiekostenkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden. corendon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11