Jolanda gebruikt alleen haar armen Bekende namen bij D66 en VVD Terneuzen verliest markant raadslid Aannemer gezocht voor bouw nieuw mfc Handicap geen beletsel om Veerse Meer over te zwemmen IÉ 7 De Axelse Jolanda Herman is gehandicapt en kan haar benen niet gebruiken. Toch traint ze keihard om, voor KWF Kankerbestrijding, komende zomer twee keer het Veerse Meer over te steken. De gemeente Sluis zet de aanbe steding van de bouw van een mfc in Schoondijke opnieuw in de markt. Na een eerste, mis lukte poging krijgen aannemers opnieuw de kans een bod te doen. De gemeenteraad stond eerder dit jaar op het punt een budget van bijna twee miljoen euro be schikbaar te stellen voor de bouw van het mfc, waarin basis school, kinderopvang, dorpshuis en jeugd- en ouderensoos on derdak krijgen. Het onderwerp werd van de agenda gehaald toen bleek dat geen van de benaderde aanne mers het plan kon of wilde uit voeren binnen dat budget. Er wordt nu een nieuwe po ging gedaan, waarbij hetzelfde De gemeenteraad wordt gevraagd bijna twee miljoen euro beschikbaar te stellen budgetplafond is opgenomen. Waarom B en W erop vertrou wen dat er nu wél een bereidwil lige aannemer wordt gevonden, wil wethouder Jack Werkman nog niet uitleggen. „Ik licht eerst de leden van de raadscommissie in." Overigens krijgt niet automa tisch de inschrijver met het laag ste bedrag de opdracht. Er zijn ook 'punten' te verdienen voor de uitvoering, zoals de manier waarop de huidige gymzaal in het gebouw wordt geïntegreerd. Die zaal uit i960 krijgt ook een opknapbeurt - daarvoor wordt apart 110.000 euro gereserveerd. De gemeenteraad praat don derdag in de commissie samen leving over het voorstel. zv Jolanda is lid van een bijzon der zwemteam. „Mijn vrien din Mariëtte Duerinck on dersteunt me, net als zwemin- structrice Mattie van den Bergen. De één in een bootje en de ander zwemmend." Het trio heeft veel gemeen. Ma riëtte werd een aantal geleden ernstig ziek en Mattie leed aan borstkanker. Ook Jolanda werd niet gespaard: reuma, het hyper- mobiliteitssyndroom, een onge lukkige val met de rolstoel en di verse operaties door artrose zorg den ervoor dat zij in een rolstoel terechtkwam. „Maar zie ons hier nu zitten, we zijn er min of meer weer bovenop gekomen, dat was een aantal jaren geleden wel anders", zegt de voor malige wedstrijdzwemster en zwemjuf, die nu weer een aardig baantje zwemt. Ze doet dat door middel van de rugcrawl, waarbij ze alleen haar armen gebruikt. Doel Twee keer per week traint Jolanda samen met Mattie bij zwemschool Aquavia in Axel en in het wed- In het voorjaar gaan we ook buiten trainen strijdzwembad van domein Puyen- broeck bij Wachtebeke. Twee kilo meter achter elkaar zwemmen lukt al goed, maar het doel is om uitein delijk vier kilometer te zwemmen, én in open water. „In het voorjaar gaan we buiten trainen", vertelt Mattie. „In eerste instantie bij recreatiegebied De Vogel bij Hengstdijk, later ook op andere locaties. Want we moeten natuurlijk gewend raken aan het zwemmen in water met golfslag." Geld Het doel van het driekoppige team is zoveel mogelijk geld inzamelen voor het KWF Kankerbestrijding. Op de Facebookpagina 'Jolanda Zwemt voor KWF' zijn alle we tenswaardigheden en vorderingen van dit bijzondere zwemteam te vinden. Hierop wordt ook de defi nitieve zwemdatum bekendge maakt. Dat Wouter Verluijs uit Graauw de lijsttrekker van D66 zou worden, was al bekend. Pieter de Bruijn uit Clinge, nu nog raadslid in de ge meente Gilze en Rijen, is nummer twee op de lijst, voor de 23-jarige Youri Polderman uit Nieuw Na men. Terholenaar Jaap van Zijder- veld is de nummer vier. Hij is ook bekend als secretaris van Stichting Beschermd Stadsgezicht Hulst. De voorman van ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad, Ed Peer- bolte, is de nummer vijf. Een an dere opvallende naam is die van ca- Bij VVD zijn de oud-wethouders Willy Kaiser en Piet Apers als lijstduwer toegevoegd baretier Martijn Broekaart uit Hulst. Hij staat op zeven. Naast nieuwe gezichten kiest D66 ook voor ervaren lijstduwers: voormalig Europarlementariër Johanna Boog aard en Ton Veraart, de huidige fractievoorzitter van D66 in de Pro vinciale Staten. Ervaring is er ook genoeg bij de VVD. De oud-wethouders Willy Kaiser en Piet Apers zijn als lijstdu wer toegevoegd. Huidig raadslid Clen de Kraker is zoals verwacht lijsttrekker. Monique de Bruijn is runner-up, gevolgd door René Ruissen en Dominique van Hape ren, die nieuw is op de lijst. Wim Reijns, nu commissielid, staat op plek vijf. René Ruissen is momen teel Statenlid voor de WD. Moch ten de liberalen meedoen aan het toekomstig college in Hulst, dan wordt hij naar voren geschoven als kandidaat-wethouder. TERNEUZEN D66'er Charles ten Hengel, één van de meest welbe spraakte en kritische politici in de Terneuzense gemeenteraad, is raadslid af. Ten Hengel is verhuisd en kan daarom geen deel meer uitmaken van de gemeenteraad, meldt D66 Terneuzen. Patricia van Veen-de Rechter volgt hem op. Zij is al lan ger politiek actief en fractievolger voorD66. Ten Hengel was sinds 2010 raadslid in Terneuzen. Hij zat er de eerste jaren in zijn eentje voor D66. Bij de verkiezingen van 2014 won de partij een zetel. Peter de Kraker kwam erbij. Ten Hengel bleef fractievoorzit ter, maar niet voor lang. Hij legde november 2014 zijn functie neer. De Kraker volgde hem op. Het D66-bestuur vond Ten Hengel te uitgesproken, waarmee hij colle ga's tegen zich in het harnas zou jagen. Hij liet zich niet uit het veld slaan en bleef van leer trekken te gen onder meer het in zijn ogen te hoge en dure voorzieningenni veau in Terneuzen. 'Een voorzie- ningen-diarree' was één van zijn gevleugelde termen. Ten Hengel is vanwege privé- omstandigheden uit Koewacht naar Den Haag verhuisd, waar hij eerder woonde. dinsdag 5 december 2017 Martijn de Koning Schoondijke ▲Jolanda Herman (voorgrond) oefent samen met Mattie van den Bergen in zwembad Aquavia in Axel. foto peter nicolai Cora Verhelst Axel -Mattie van den Bergen Sponsoren die willen doneren, kunnen zich melden via https://acties.kwf.nl/zwemme- ninhetveersemeer De lijst van D66, dat voor het eerst in lange tijd meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen in Hulst, is compleet. Ook bij de VVD is het plaatje rond. Daar keren twee oudgedienden terug. Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80