Van den Bergen voelde zich bedreigd Geen crisis, maar twee awards voor Hoek na zege bij koploper O O) 0) O 12 ZE Voorzitter gestopt bij FC Dauwendaele Vier medailles voor Padmos in Breda Opnieuw gelijkspel voor Bouzambou LRC: 'Hij was er mentaal niet klaar voor' Scheidsrechter uit Vogelwaarde legde het duel tussen LRC en Sliedrecht tijdelijk stil na een opstootje. In de rust besloot hij definitief te staken, omdat hij geen goed gevoel meer had. Voorzitter Hans Poortvliet van FC Dauwen daele heeft om hem moverende redenen be sloten zijn voorzittershamer neer te leggen. Martien Schijvenaars is bereid gevonden om tot aan de volgende algemene ledenvergade ring (ALV) van de zaterdag-derdeklasser als interim-voorzitter te fungeren. Ook voor de opengevallen functie van penningmeester is na het vertrek van Krijn Henken een tijdelijke oplossing gevonden. Marnix van Wijngaarden verzorgt tot aan de volgende ALV de financi ële zaken van de club. FC Dauwendaele hield op donderdag 23 november jongstleden de al gemene ledenvergadering. Korte tijd later be sloot Poortvliet te stoppen als voorzitter. Bij de Open Breda Cup toestelfinale waren ze ventien turnsters van Delta Sport goed voor liefst 27 medailles. In de tweede divisie senio ren verdiende Marika Padmos vier ereplaat sen. Een gouden medaille pakte ze op het on derdeel brug. Anna Jendrusch (eerste divisie junior) haalde brons op vloer, terwijl Fleur Just (jeugd tweede divisie) het onderdeel vloer won en zilver pakte op brug, sprong en vloer. Quinty van Oeveren (junior tweede di visie) was de beste op balk. Tessa Roggeband (jeugd 2 N3) pakte goud op sprong en zilver op brug, balk en vloer. Britt Ommering (instap N2) won op balk, Esmée van der Moezel won op sprong en werd tweede op de brug. Ook de tweede oefeninterland van Saïd Bou zambou met het Nederlands zaalvoetbalteam tegen Roemenië leverde geen overwinning op. Werd het zondag in Rotterdam 2-2; gister avond eindigde het in Den Haag in 1-1. Oranje kwam in de eerste helft via Yoshua St. Juste op voorsprong maar Roemenië kwam meteen langszij (1-1). In de tweede helft was Vlissin- ger Bouzambou als eerste gevaarlijk, maar Oranje slaagde er niet in te scoren. Daardoor eindigde ook het tweede duel met EK-ganger Roemenië in een gelijkspel. Kloetinge Hoogerland Driebanden Sjarco van den Bergen (24) be leefde niet de zaterdag waarop hij had gehoopt. De scheidsrechter uit Vogelwaarde legde het duel in de eerste klasse C tussen LRC - uit Leerdam - en Sliedrecht zo'n ze ven minuten voor rust stil, om na het uitspelen van de eerste helft definitief te staken. De reden: na een opstootje voelde de Zeeuw zich niet meer prettig op het veld. Er waren 38 minuten gespeeld in Leerdam, toen Van den Bergen een vrije trap aan Sliedrecht gaf. Bij de thuisploeg waren ze het daar niet mee eens. „Er kwam commentaar. Daarop gaf ik een speler van LRC rood, vanwege een beledigende opmerking." Wat de speler in kwestie precies zei, wil de arbiter niet herhalen. „Maar ik was erdoor geraakt." Tot die rode kaart was er niets aan de hand, maar daarna sloeg de sfeer volgens Van den Bergen vol ledig om. „Die speler was zo boos, dat-ie door anderen bij me wegge houden moest worden. Dat kwam heel bedreigend over." Zo bedrei gend zelfs dat hij een afkoelingspe riode nodig vond. „Ik moest even bijkomen." Bij het verlaten van het veld ging het opnieuw mis, vertelt de scheidsrechter. „Toen kwam ook de trainer van LRC boos op me af. Hij is een grote man, ik zelf niet. Dat hij zo dicht op me kwam staan en bleef schreeuwen, gaf ook geen fijn gevoel." Daarom besloot de Zeeuws-Vlaming ook hem van het veld te verwijderen. Ik fluit nog een bekerduel en dan is het voor mij tijd voor winterstop Met tien tegen elf en zonder LRC-trainer werden de laatste ze ven minuten van de eerste helft vervolgens uitgespeeld. „Dat ging prima, er is geen fout woord meer gevallen." Toch koos Van den Ber gen er in de rust alsnog voor defi nitief te staken. „Mijn gevoel was niet goed. En ik had tijdens de af koelingsperiode al aangegeven dat ik alleen verder zou gaan als ik me goed voelde." Het was niet voor het eerst dit seizoen dat Van den Bergen een wedstrijd stillegde. Op 28 oktober staakte hij het duel tussen Duno en WNC - twee teams die in de zelfde klasse als LRC en Sliedrecht spelen - ook al vanwege commen taar op de leiding. Toen liet hij, na een afkoelingsperiode, de wed strijd wel uitspelen. „Maar nu was ik te gekwetst." Eerder incident Bij de thuisploeg hadden ze het gevoel dat de Zeeuw mentaal nog niet klaar was om de wedstrijd van afgelopen zaterdag te leiden, na het eerdere incident bij Duno-WNC. „Volgens mij was hij nog te veel met die wedstrijd bezig. Hij heeft het er ook een aantal keer over ge had", aldus LRC-voorzitter Raf Montezinos. „Natuurlijk vonden we het niet leuk dat de wedstrijd definitief gestaakt werd. Maar de scheidsrechter beslist, hij is uiter aard de baas", vervolgt de bestuur der van de Leerdammers, die met Van den Bergen te doen had. „Het ergste vond ik het nog voor Sjarco zelf. Hij is een talentvolle scheids, heeft ons al vaker gefloten. Mis schien had hij deze wedstrijd niet moeten aannemen, was hij er mentaal niet klaar voor." Van den Bergen ontkent dat het eerdere incident van dit seizoen meespeelde in zijn beslissing van zaterdag. Wel geeft hij aan even rust te nemen. „Komend week einde ben ik vrij. Daarna fluit ik nog het bekerduel Achtmaal-IFC en dan is het voor mij denk ik tijd voor winterstop." Maar in 2018 keert hij zeker terug op de velden. „En mocht hij LRC dan weer flui ten, is hij van harte welkom. Zon der problemen, dat weet ik zeker", besluit Montezinos. VLISSINGEN Na drie nederlagen en twee gelijke spelen in de laatste vijf competitiewedstrijden werd er voor een crisis bij Hoek gevreesd, maar die werd bezweerd met een 2-3-overwinning bij lijstaanvoerder Noordwijk. Dat leverde de Zeeuws- Vlaamse zaterdag-hoofdklasser twee eretitels op. Het panel van de Zeeuwse Voet bal Awards, een initiatief van CTV Voetbal en de PZC, koos hoofd coach Jannes Tant als Trainer van de Week. Hij hield het hoofd koel in het oog van de storm en gidste zijn ploeg naar een uitoverwinning. Hoek werd betiteld als Club van de Week, door opnieuw een over- Hoek-trainer Jannes Tant hield zijn hoofd koel in het oog van de storm winning op een koploper. Van de laatste tien ontmoetingen met lijst aanvoerders won Hoek er zes. Drie keer werd er gelijkgespeeld en slechts één keer verloren. Speler van de Week werd Jean- Paul Harthoon na zijn historische hattrick namens Apollo'69 (zie ver haal op de rechterpagina). Marloes Eggebeen werd gekozen tot Speel ster van de Week. De keepster was belangrijk voor de vrouwen van IJzendijke in het duel met nummer drie Viod (0-0). Het doelpunt van de Week kwam op naam van Koen Nieuwkoop (Tholense Boys). Hij pegelde de bal in de kruising tegen Krabbendijke. dinsdag 5 december 2017 VOETBAL TURNEN Marika Padmos, foto martin koopman ZAALVOETBAL In het verslag van Philippine-Gastel in de krant van gisteren is een fout geslopen. Niet Jasper van Asten van Philippine kreeg een rode kaart, maar verdediger Steven Visser werd na het uitdelen van een elleboog aan Bart Aarssen van Gastel uit het veld gestuurd. Peter van Poortvliet heeft zijn contract bij voetbalvereniging MSV Flakkee met één jaar verlengd. De oefenmeester uit Sint-Annaland is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zater dag-vierdeklasser uit Middelharnis. MSV Flak kee bezet de achtste plaats in de vierde klasse H. Van Poortvliet was in Zeeland werkzaam bij onder meer Smerdiek, SPS, Kruiningen, Nieuw- dorp en Noad'67. 21 Kloetinge haalt de wedstrijd tegen SHO pas in 2018 in. De KNVB heeft het duel, dat za terdag werd afge last, ingepland op zaterdag 24 fe bruari. FC Bergen- Flontenisse wordt een dag later in gehaald. Van de overige dit week end afgelaste duels is nog niets bekend. 2 In de Beach Chal lenge in Koksijde werd Johnny Hoogerland twee de. In de moun tainbike strand- race ging de winst na 44 kilometer naar de Nederlan der Richard Jans sen. De Belg Tho mas Chamon werd derde. 2 Sylvia Eckel en Ronald van Geyt zijn in de eerste voorronde van het wereldbekertoer nooi in Egypte uit geschakeld. Eckel verloor van de Spanjaarden Za pata Garcia en Carrion. Van Geyt ging onderuit tegen de Belg De Bondt en de Kore- aan Sung-Kyo Oh. Daniel Vervelde Vogelwaarde Sjarco van den Bergen op archiefbeeld, foto face BOOK SJARCO VAN DEN BERGEN - Sjarco van den Bergen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65