4 jt1 Jori Linea is jarig en trakteert! Vivere E Gustare blijft in Schouwse handen 7 Buurten Er is een bakker, een Spar en er zijn nog diverse andere winkels. En drie kerken. We zijn in Oosterland. A Naar een van die drie kerken ging Izabel de Ronde (47) vroeger ook met haar va der, moeder, broers en zussen. Nu niet meer. „Je komt op een gege ven moment op een punt in je le ven dat je je eigen keuzes gaat ma ken", zegt Izabel. Dat anderen nog wel naar de kerk gaan, vindt ze prima. „Het is leven en laten le ven." Zo is het ook aan de Langedreef, een doodlopend straatje aan de rand van het dorp, waar zij en haar man Bart (51), hun kinderen Sven (21) en Mirja (16) en bouviers Jus- sie en Loki wonen. Hun huis staat op de hoek van de dreef, naast de woning waar de familie van Iza- bels moeder, een Van der Werf, is opgegroeid. Later woonde er een oom, die het ruime perceel ge bruikte om groenten te verbou wen. „Tijdens mijn jeugdjaren gingen we er altijd met de hele fa milie boontjes en erwten doppen in de serre. Dat was stikgezellig. We aten er ook van, we waren met zijn zessen thuis, dus het was ook wel noodzakelijk." Veel binding met het dorp heb ben Izabel en Bart niet meer, „Ik ben geen Oosterlander en zal het nooit worden ook", zegt Bart stel lig. Hij komt van Bru. „Het huis hier is prima, de ligging ook aan de rand van het dorp. En we kunnen lekker met de honden wandelen. Maar met het dorp zelf heb ik niets. Ik rijd er door om naar mijn werk te gaan en dat is het." Dat ze toch in Oosterland wonen, komt doordat het tweetal een stuk grond naast de woning van een oom kon kopen. Daarop hebben ze hun huis gebouwd. Bijna aan het einde van de straat wonen Claudia van Dijk (44) en haar vriend Frank Roosekrans en zoontjes Quinten (7) en Xandor (6) uit een eerdere relatie van Claudia. Zij woont sinds 18 jaar in Oosterland. Oorspronkelijk komt ze uit Ridderkerk, maar voor haar paardenhobby zocht ze een huis met een betaalbaar stukje grond. Dat vond ze aan de Langedreef. Ja, je moet er even tussenkomen, maar als ze je eenmaal kennen is het leuk Hoewel je het niet meteen ver wacht in de dichtbebouwde en smalle straat, ligt er toch een per ceel van een hectare achter hun huis. Claudia werd gewaarschuwd door mensen om haar heen toen ze haar oog op het huis in Ooster land had laten vallen. „'Wat ga je daar nou doen?', vroegen ze." Het is haar alles meegevallen. „Ja, je moet er even tussenkomen, maar als ze je eenmaal kennen is het leuk. Mijn kinderen hebben hier op de peuterspeelzaal en de kleu terschool gezeten. Nu gaan ze in Zierikzee naar school, omdat mijn oudste hoogbegaafd is. Hier op het dorp had ik een netwerk van vier tot vijf moeders die mijn kinderen opvingen als ik wat later was. In Zierikzee gaat dat veel stroever, daar heeft iedereen het druk." Ook Frank vindt het gemoedelijker in Oosterland, zelfs in vergelijking met Brabant, waar hij vandaan komt. „Zeeuwen zouden stug zijn. Ik merk er weinig van." Claudia: „Hier steekt iedereen op straat zijn hand naar je op, of ze je nou ken nen of niet." Het voordeel van een doodlopende dreef is dat er nau welijks verkeer is, maar daarbui ten, aan de Nieuwstraat die de bocht omgaat naar de Hofweg, rij den ze als gekken volgens Izabel. „Je mag er maar 30, maar de mees ten rijden er wel 70 of 80. Dat heeft twee jaar geleden het leven van een van hun honden gekost. „Hij liep niet eens op de weg, maar net in de goot, naast de weg." Idem dito over hun plannen met het bedrijf Vivere E Gustare, dat ze onlangs hebben gekocht. Het ver- huurbemiddelingsbedrijfvoor va kantielocaties richt zich nu alleen nog op Le Marche. Maar Toscane lonkt. Net als Zuid-Spanje en Zuid-Portugal. Le Marche is de tweede regio ach ter Toscane, maar voor De Looze en De Ruiter staat het gebied op dit moment op nummer één. „Het glooit meer, is rijker aan landbouw en er is veel pracht en praal. Vér voor de Romeinen zijn de Italia nen er al gaan bouwen. De histori sche rijkdom is enorm. De culi naire trouwens ook." Vivere E Gustare bemiddelt tus sen huurder en verhuurder. Het bedrijf heeft zo'n 250 adressen in het bestand; variërend van appar tement tot vakantiehuizen en lo geren bij de boer. Het was De Looze die het bedrijf van de in Zie rikzee wonende Leo Ike en Lilian Bliek overnam. Zijn dochter Nadia gaat het runnen. Zij studeerde toe risme en is gek op reizen. Het plan is om onder meer op maat ge maakte reizen te gaan aanbieden voor bijvoorbeeld kook- en wijn clubs. „En we gaan proberen te ontzorgen. Vliegtickets worden duurder in de toekomst. Door adressen onderweg te regelen, kun je ervoor zorgen dat het vakantie gevoel bij mensen al begint als ze De historische rijkdom is enorm. De culinaire trouwens ook de voordeur achter zich dicht trek ken." De twee hebben plannen om in de toekomst verder uit te brei den. Richting Toscane en Zuid- Portugal en Zuid-Spanje. „Eerst twee jaar stabiliseren." Zie: vivere-e-gustare.com dinsdag 5 december 2017 3D Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: 00STERLAND Hier steekt iedereen op straat zijn hand naar je op' Valeska Nastaly Oosterland - Claudia van Dijk T m Koopt u in 2017 een LINEA sofa van Jori, dan betaalt u de voordeligste stof- of lederprijs* Kom snel langs bij Binnenuit Meubelen. Vraag naar de voorwaarden Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl WOONPLAZA DREISCHOR Laat Rini de Looze uit Dreischor en Nadia de Ruiter uit Brouwershaven vertellen over de Italiaanse regio Le Marche en ze raken niet meer uitgepraat. - Rini de Looze Claudia van Dijk en Frank Roosekrans vinden het gemoedelijk in Oosterland. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62