Jarig op 5 december 12-jarige lokt man in de val met seksdate Er kon nooit iemand op mijn verjaardag 's Ochtends geen sinterklaasliedjes ZEELANF^3 KIM VAN GEMERT, 20 JAAR 'Maar mijn mamma kan nog veel be ter Spaanse liedjes zingen!', riep ze. Ik zei nog, heel ratachtig: 'Dat kan, maar is ze er wel?' Ze wees. Ja hoor, mammie ook maar naar voren. Amalia links op de knie, Maxima rechts. En ze hebben allebei een Spaans liedje gezongen voor Sinter klaas." Het was een eenmalig, spontaan gebeuren. „Ik heb ze alledrie in de klas gehad, maar met Alexia en Ariane is later nooit zoiets gebeurd. De prinsesjes waren kind tussen de andere kinderen. Net zoals Maxima gewoon moeder was en zij, toen ze als prinses nog mevrouw Van Oranje heette, net als iedereen pleinwacht liep en luizen inspectie deed." Vandaag voor het laatst is er het ritueel van het Wassenaars vader- en opakoor, dat voor de oma's en moeders 'Hoor de wind waait...' zingt. Nog één keer deelt Sin terklaas ca deautjes uit. Dan gaat het Grote Boek dicht. Voor altijd. GIOIA DEN HEIJER, 7 JAAR R. denkt dat het wel snor zit als hij begin juli 2016 naar Reimerswaal rijdt. Via Instagram heeft hij een seksafspraak gemaakt met een meisje met het account 'geilmeisje'. Ze vertelde dat ze vijftien is en hem wil ontmoeten, zo blijkt maandag tijdens de strafzaak voor de Middel burgse rechtbank. Aangekomen in de gemeente Reimerswaal staat hij lange tijd bij een basisschool te wachten. Maar ze verschijnt niet. Na enige tijd wel een jonge jongen die vraagt of hij soms op zoek is naar meisjes voor de seks. Daar schrikt R. zo van dat hij meteen zijn auto start en naar huis rijdt. Hij is zo geschrokken dat hij onderweg zelfs nog een aanrij ding veroorzaakt. Tijdens de rechtszaak blijkt dat een 12-jarige jongen het bewuste account maakte om 'pedofielen op te sporen'. Kort nadat hij het acti veerde, reageert R. In eerste instan tie blijft het bij het uitwisselen van teksten. Maar al snel stuurt R. ook een foto van zijn geslachtsdeel. Uit eindelijk stemt 'het meisje' in met seks en vertrekt R. naar Reimers waal. De jongen vertelt een vriendje van zijn actie. Samen staan ze op de uitkijk en zien R. parkeren op de afgesproken plaats. Het vriendje loopt naar de auto en Hij wilde seksueel contact meteen minderjarige, hij is dus strafbaar spreekt hem aan, terwijl de 12-ja rige een foto maakt van de auto, in clusief het nummerbord. Na de vlucht van R. vertelt de jongen alles tegen zijn moeder. Zij belt de politie waarna agenten een onderzoek beginnen. Ze ontdekken snel dat R. eerder veroordeeld is voor het bezit van kinderporno. In 2014 vinden ze opnieuw kinder porno op zijn computer. Tijdens de huiszoeking naar aanleiding van de Reimerswaalse zaak, blijkt dat hij nog steeds actiefis. Weer treffen re chercheurs kinderporno aan op de harde schijf van zijn computer. En ze stuiten nu ook op dierenporno. Tijdens de rechtszaak blijkt dat personalia op Instagram lang niet altijd te vertrouwen zijn. Het meisje is in werkelijkheid een 12-ja- rige jongen, de inwoner (42) van Nieuwegein doet zich voor als een 20-jarige. Officier van justitie Wil fred Suijkerbuijk stelt dat het niet uitmaakt dat het meisje in werke lijkheid een jonge jongen is. „Hij wilde seksueel contact met een minderjarige. Hij maakte afspraken met een minderjarige. Hij is dus strafbaar." Hij eist een celstraf van 431 dagen waarvan 365 voorwaarde lijk. Daarnaast moet de man ook een werkstraf van 240 uur uitvoe ren, aldus de officier. „En hij moet in therapie." Ook waarschuwt hij dat het gevaarlijk is voor jeugdigen om dit soort onderzoeken te doen. Raadsman Rutger Lonterman vindt het onbegrijpelijk dat zijn cliënt na twee huiszoekingen nog steeds kinderporno downloadt en contacten legt met een minderja rige. Hij vraagt de rechters om een stevige voorwaardelijke celstraf zo dat zijn cliënt zo snel als mogelijk is in therapie kan. over, ver Eva. „Ze dinsdag 5 december 2017 en AA Jaap Stok als sint op de Bloemcampschool in Wassenaar. Prinses Amalia. foto robin utrecht N Vandaag wordt Gioia zeven jaar oud. Tot nu toe maakte het haar niet veel uit dat ze op 5 december verjaart, maar dit jaar zei het Vlissingse meisje er toch voor het eerst iets Kim is vandaag jarig. ik dat ik mensen uitnodig voor mijn verjaardag en te horen krijg: sorry, dan vier ik Sinterklaas." zei: op mijn verjaardag denkt iedereen aan Sinter klaas en niet aan mij. Ik heb toen geantwoord dat dat komt omdat meer mensen Sinterklaas kennen. En dat alle vrienden en fa milie die op haar verjaardag komen, Gioia toch echt be langrijker vinden." Op haar verjaardag zelf is de och tend helemaal voor Gioia. Dan wordt er gezongen, er hangen slingers en ze krijgt ca deautjes. Het ver jaardagsfeestje wordt, net als bij andere kinderen, meestal in het weekeind ervóór of na gevierd. Eva: „Ze komt niks te kort hoor! En met kerst wordt ze extra verwend." M Ook Gioia is vandaag jarig. FOTOZIGGYMAR- LISSA De ochtend voor Kim, de avond voor Sinterklaas. Zo was het bij Kim van Gemert (sinds vandaag 20 jaar oud) uit Biggekerke toen ze jong was. „Sinterklaas- en ver jaardagscadeaus zijn altijd gescheiden gehouden. Mijn ouders letten er ook goed op dat ik niet minder kreeg dan mijn zusjes, qua budget. Bovendien was het altijd ontzettend gezellig in huis met alle aanloop voor het sinterklaasfeest. Vaak waren opa en oma er ook bij. Nee, ik heb er geen slechte herinneringen aan. Maar wat ik niet leuk vond: eigenlijk kon er nooit ie mand op mijn verjaardag komen." Kim heeft twee zussen. Alle maal zijn ze intussen ouder en Sinterklaas vieren ze thuis al lang niet meer. „Maar nog steeds heb Dankzij een jongen (12) uit de gemeente Reimerswaal is J.R. (42) uit Nieuwegein opgepakt, omdat hij seks wilde met een minderjarig meisje. Het Open baar Ministerie eist een cel- en een werkstraf tegen de man. Emile Calon Middelburg - Wilfred Suijkerbuijk, officier Uitspraak 18 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60