I t k i Zo maak je op de valreep een geslaagde surprise 4; 7 Niet te traditioneel graag, meteen eerlijke taakverdeling Meri: „Na de geboorte van Tias werk ten we allebei 32 uur per week. Toen Niki kwam, ben ik 24 uur gaan wer ken. Maar op het moment zijn wij een 'traditioneel' gezin omdat ik nu geen werk heb en thuis bij de kinde ren ben. Maar ons ideale plaatje is dat traditionele gezin juist niet." Jord: „Voor ons is het het beste om allebei te werken, te zorgen voor de kinderen en samen het huishouden te doen." Meri: „Ja dat is het ideale plaatje in derdaad. Maar wat het huishouden betreft is het zo niet waar. Jij denkt dat de vaatwasser uitruimen het huishouden is." Jord: „Ja oké, jij doet meer in het huishouden. Van de nieuwe wasma chine weet ik nog steeds niet hoe die werkt. Maar ik vind serieus dat ik best wat doe hoor." Meri: „Je doet ook wel wat. Ik zeg al leen dat het huishouden niet op houdt bij de vaatwasser uitruimen en een doekje over het aanrecht ha len. Nu ik niet werk, vind ik het lo gisch dat ik meer doe." Jord: „Ik werk nu ook vijf in plaats van vier dagen." Meri: „Ik vind het wel jammer dat je die papadag niet meer hebt. Het was niet per se nodig die dag extra te gaan werken. Die papadag is belangrijk omdat je dan wat met je kinderen kunt doen." Jord: „Dat is ook zo. Ik vind dat ook fijn. Maar het praktische weegt dan zwaarder, vind ik. Ik had thuis kun nen blijven, maar ik vind het logi scher dat ik ga werken wanneer jij thuis bent." Meri: „We zouden allebei niet full time thuis willen zijn met de kinde ren. Wij worden ook blijer en leuker als we werken." Jord: „Wanneer we allebei werken moeten de kinderen vaker naar de opvang. Maar ze vinden het daar heel leuk." Meri: „Ze gaan nu ook twee dagen in de week naar de opvang. Die dagen gebruik ik bijvoorbeeld om sollicita tiebrieven te schrijven. En ook om even wat tijd voor mezelf te hebben. Dag in, dag uit met twee kleine kin deren is best zwaar. Ik wil graag weer aan de slag." Er zijn altijd nog puntjes op de i te zetten Meri: „Meer tijd voor mezelf zou ik fijn vinden. Waarschijnlijk wil elke moeder met twee kleine kinderen dat. Natuurlijk weet ik dat dat nu niet haalbaar is. Dat gaat niet in deze peri ode van ons leven. Twee jonge kinde ren, werken, het leven in het alge meen. Maar even resetten, dat zou ik weieens willen." Jord: „En dat Meri werk vindt dat echt goed bij haar past. Dat is voor nu wat ik graag zou willen. Verder ben ik tevreden. We doen het goed, vind ik. Doorgaan zoals het nu gaat, maar dan nog de puntjes op de i." Pakjesavond „Heb je geen tijd meer en ben je volledig verloren, dan kun je altijd nog een door zichtig zakje vullen met pepernoten en daar een cadeautje in doen," zegt Schirnhofer, bekend van het knutselprogramma Jill op Zapp. „Teken een eigen label, bijvoorbeeld een sin terklaasfiguur, op stevig papier. Kleur in, knip uit en niet aan het zakje vast. Daarmee geef je aan: ik had geen tijd, maar heb toch mijn best gedaan. Doe wel je best op die tekening. Mijn formule is: weinig moeite en groots resultaat, mits het er goed uitziet. Je moet niet kunnen zien dat het snel in elkaar is geflanst." Verwarm voor een eet bare surprise vier kopjes marshmallows en vier eetle pels boter in de magnetron tot de massa begint te smel ten. Roer er zes kopjes ge pofte rijstkorrels door, Rice Krispies bijvoorbeeld. Druk het mengsel tot een dunne laag op een bakplaat en laat afkoelen. Leg winegums, snoepdolfijnen en ander snoep op de rijstmat en rol op. Snijd de rol in plakjes en wikkel er een zure mat om heen. Schirnhofer: „Serveer op een pizzadoos met een cadeau erin. Het kost je maximaal een halfuur. Geef het bij voorkeur aan een sushiliefhebber." Leuk voor je nichtje die zang ambities heeft en an dere podium- dieren in de familie: een microfoon. „Je hebt er al leen papier en een oude kerstbal voor nodig", zegt Jill. „Rol een vel stevig A4-papier op tot een puntzak, plak het uit einde vast met lijm en knip de bovenkant recht. Bevestig een touwtje aan de kerstbal en laat dat onderuit de punt komen. Stop je cadeau in de rol. Plak de kerstbal vast met veel lijm en pimp de microfoon met glitterstenen. Klaar." Met een oud kussen, textiellijm, stof, twee linten en eventueel pailletten maak je dit dub- deau. Vouw een op maat ge knipt stuk stof om het kus sen, zoals je een cadeau zou inpakken, en lijm vast. Wik kel de linten om het midden met vijf centimeter afstand ertussen en trek stevig aan. „Zo ontstaat een soort strik", zegt Schirnhofer. „Vouw de stof aan de voor kant in plooien en verstop er een klein cadeau in. Je kunt ook tule over de lin ten wikkelen en er pail letten op plakken. Je geeft iemand twee ca deaus, want dat kussen kun je ook gebruiken." ^Glitterslijm „Als je héél snel iets wilt maken, kun je een groot roze glit terfestijn met slijm maken", zegt knutsel- Jill. Slijm is zo gemaakt: meng water en kinder lij m, voeg een halve theelepel bakpoeder toe, vervolgens kleurstof en glitter en voeg al men gend lenzenvloeistof toe tot het slijm niet meer aan je handen blijft plakken. Zorg dat je een bak bij de hand hebt. Beplak die met glitter- stickers en vul hem met het slijm en de glitters, zodat de ontvanger zich erdoorheen moet werken om bij het -ca deau te komen. „Deze sur prise kun je zelfs een saaie oom zon der hobby's geven. Heeft hij toch wat glitter in zijn leven." Snel gepiept: koop een grote, halve holle bal van piepschuim, verf die zwart, zet op de zijkant in witte letters 'Max Verstappen' en plak een uitgeprint Red Bull-logo op de voorkant. Bevestig er een klep aan van knutselrubber en je bent klaar voor de race. Perfect voor makers en ontvangers met een volle agenda: een surprise in de vorm van een bullet journal, oftewel een to-do-lijst, agenda, bucketlist, planner en dagboek ineen. Snel te maken. Koop bij een knut- selwinkel een kant-en-klaar houten boek waar een cadeau in kan of maak er zelf een van karton en be schilder of beplak de kaft. Zorg dat de kaft openge klapt kan worden en beplak de binnenkant met wit pa pier, waarop je bijvoorbeeld een to-dolijst of agenda pagina met een belangrijke afspraak tekent. dinsdag 5 december 2017 PZ 1 I mL* - ÉI l Kim van der Meulen Te laat aan een surprise begonnen? Met deze last- minutetips voorkom je stress. „Je mag er niet aan afzien dat het snel in elkaar is geflanst", zegt knutselaar Jill Schirnhofer (26), die het ook altijd op het laatst laat aankomen. 1 Sinterklaastasje 2Snoepsushi 3 Micro foon ASushi-surprise: eenvoudig lows, boter, gepofte rijst en Glamour- kussen te maken met marshmal- Snoep. FOTO SCHIRNHOFER 6 Max Verstappenpet 7 Bullet journal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51