4 r a 6 ZO DOEN WIJ DAT Soms lopen de dingen iets anders dan je van tevoren bedacht. Hoe pakje dat samen aan en zetje toch de puntjes op de i? Meri Berndes (34) en Jord Vermeer (32) uit Vlissingen, ouders van Tias (3) en Niki (1), vertellen. iV Hoe houd je het een beetje leuk in de huiselijke omgeving? Lezers helpen ons op weg. Als ouder blijk je soms toch anders te zijn dan je dacht Meri: „Mijn ouders hebben mij zo opgevoed dat je moet werken als je wat wilt bereiken en niet te veel moet zeuren. Dat heeft me zelfstan dig en verantwoordelijk gemaakt." Jord: „Ik ben volgens mij best ver wend door mijn ouders. Voor de kin deren kwamen, waarschuwde Meri me dat ik ze niet te veel moest gaan verwennen." Meri: „Maar het blijkt helemaal an dersom te zijn met Tias en Niki. Niet Jord, maar ik verwen ze." Jord: „Ik koop bijna nooit iets voor ze. Daar krijg ik de kans niet voor. Dan heeft Meri het al aangeschaft. Soms zeg ik er iets van. Ze hebben al zo veel. Dat ik de kinderen minder verwen dan Meri, heeft juist te ma ken met mijn opvoeding. Tias lijkt op mij, ik herken zijn trucjes. Volgens mij kreeg ik vroeger vaak mijn zin. Maar Meri en ik proberen zo veel mogelijk bij ons besluit te blijven." Meri: „Natuurlijk zijn er regels bij ons thuis. Maar ik ben ook een ver wenmoeder. En dat blijkt gelukkig best samen te gaan." Praat met de kinderen, al praten ze nog niet terug Meri: „Ik praat veel met, maar mis schien nog meer tegen de kinderen. Ik leg Tias en Niki uit wat we gaan doen. Bijvoorbeeld voor het slapen gaan hebben we een ritueel. Badde ren, lezen, knuffelen. Mijn ouders deden dat ook bij mijn zus en mij. Dat vind ik zelf ook fijn, dan kan ik ergens op terugvallen, uitleggen waarom ik iets doe zoals ik het doe." Jord: „Ik moet daar meer over na denken, dat uitleggen. We volgen hetzelfde ritueel maar ik benoem het minder. Ik zie wel dat het zin heeft, die structuur aanbrengen. Tias wil weten waar hij aan toe is." Meri: „Praten met de kinderen zie ik ook als een manier om ze opener te maken. Dat ze makkelijk met ons en anderen leren communiceren. Als ik een akkefietje heb met Tias wil ik dat uitleggen en uitpraten. Als Jord dan thuis komt, bespreken we het nog een keer. Uitleggen waarom je boos of verdrietig bent." Doorzetten maar soms ook toegeven Meri: „Tias is een lichte slaper. Er is een periode geweest dat hij echt niet wilde slapen. En als Tias wakker is, is hij ook echt wakker." Jord: „Soms schrik ik nog als ik een geluidje hoor in zijn slaapkamer. Dan denk ik meteen: nee, niet weer. Slaap alsjeblieft door!" Meri: „Inmiddels gaat het slapen goed. We hebben van alles gepro beerd. Bij hem blijven, weglopen, streng zijn. Maar na een tijd zagen we Jord denkt dat het huishouden bestaat uit de vaatwasser uitruimen DE FAMILIE nog geen resultaat en namen we hem weieens bij ons in bed." Jord: „Natuurlijk zeggen mensen dan dat je moet volhouden, maar op een gegeven moment is het klaar. Dan geef je toe. Maar ik denk niet dat dat verkeerd is in sommige situaties. Bijvoorbeeld als het om je eigen nachtrust gaat." Iedere ouder heeft zijn eigen kwaliteiten Meri: „Niki is een aanhankelijk meisje. Daar heb ik niet altijd het ge duld voor. Dat hangerige vind ik soms vervelend. Dan gaat ze liever naar Jord toe." Jord: „Ik heb dat andersom. Als Tias bijvoorbeeld ongeduldig is, kan Meri veel beter met hem praten. Ik ben er sneller klaar mee." Meri: „Wanneer Niki zo'n aanhanke lijke bui heeft, kroel jij even met haar en het is weer goed. Bij Niki speelt mijn onmacht ook mee. Met haar kan ik nog niet echt praten, dingen uit leggen. Die interactie is er nog niet. Gelukkig praat Tias voor twee. Hij wil zoveel zeggen dat hij soms strui kelt over de woorden. Hij is drukker, een wervelwind." Jord: „Het zijn heel verschillende kinderen. Tias is drukker, meer aan wezig. Niki is rustiger, een dromer. Het is wel fijn dat Niki rustiger is. Twee van die wervelwinden zo kort op elkaar was erg heftig geweest." Meri: „Het is ook leuk dat ze zo ver schillend zijn. Tias neemt Niki mee op sleeptouw." dinsdag 5 december 2017 .PZ 'Wij worden leukere mensen als we werken' Annemarie van de Vreugde 44 —Meri Berndes Meri Berndes (34), werkzoekend Jord Vermeer (32), accountmanager Tias (3) Niki (1) Meri en Jord willen graag beiden werken, samen voor de kinde ren zorgen en samen het huishouden doen. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50