I 1 I 13 M Toppers staan droog mmmagÊmamém GOALTJESDIEF SPITS GAAT DE BOEKEN IN A Het gaat 'bizar goed' met de spits van Apollo'69. De aanvaller wil met de zaterdag vierdeklasser nu ookvoor een periodetitel gaan. Jean-Paul Harthoorn is niet te stoppen. De 40- jarige centrumspits van Apollo'69 maakte dit seizoen al 21 doelpunten en zaterdag presteerde hij iets unieks. Harthoorn trof namelijk vier keer doel tegen Spui (7-2) en is daardoor de eerste Zeeuwse voet baller in deze eeuw die vier com petitiewedstrijden op rij een hat trick scoort. „Het gaat bizar goed." Harthoorn gaat al even mee in het seniorenvoetbal. Op zijn vijf tiende debuteerde hij in het eerste elftal van Apollo'69 met twee goals tegen Cadzand. Maar zoals het nu gaat, maakte Harthoorn nooit eerder mee. „Het scoren gaat erg gemakkelijk dit jaar", beaamt de rechtspoot. „En ik ben nog steeds zo fanatiek als toen ik zes tien was. Het zit gewoon in me." De cijfers zijn overweldigend. Van de 55 competitietreffers die zaterdag-vierdeklasser Apollo'69 tot dusver produceerde, nam Hart hoorn er 21 voor zijn rekening. Dus dat is ruim 38 procent. „Fantas- Het loopt als een trein en het scheelt enorm dat Dennis de Nooijer erbij is gekomen tisch", vindt hij. „Gezien mijn fit heid had ik wel verwacht dat ik veel zou gaan scoren dit seizoen, maar het aantal dat ik nu heb, had ik verwacht als eindtotaal. Als ik het veld oploop en de keeper van de tegenstander zie warmlopen, ben ik gefocust op het doel. Ik heb vaak geluk, maar het is wel een kwaliteit van mij om altijd op de goede plek te staan. Het loopt als een trein en het scheelt enorm dat Dennis de Nooijer erbij is geko men, denk ik." Gouden duo Apollo'69 speelt in een 4-4-2-for- matie met Harthoorn en De Noo ijer in de spits. Een garantie voor goals, want ook De Nooijer scoort er lustig op los (veertien treffers) bij de club uit 's-Gravenpolder. „Het voelt goed om samen met Dennis in de spits te spelen", be gint Harthoorn. „Een unicum denk ik, met 88 jaar in de spits zo veel goals maken. We zijn niet zelfzuchtig en behouden altijd het overzicht. Er is ook helemaal geen TOPSCORERS sprake van een concurrentiestrijd. We worden allebei ook geen top scorer van Zeeland, maar samen komen we een heel eind. Binnen de club noemen ze ons de opa's in de spits, maar ik denk dat de trai ner heel blij is met deze twee opa's", grapt Harthoorn. Leert de rechtspoot ook nog wat van zijn kompaan in de voorste li nie, die onder meer voor Sparta en SC Heerenveen speelde? „Nou, ik denk dat met name de jonge jon gens binnen het elftal kunnen le ren van zowel Dennis als Gérard. Ik doe zelf eigenlijk meer op erva ring", aldus Harthoorn. „Maar je ziet aan alles dat hij betaald voet bal heeft gespeeld; zijn acties, slimheid en voetbalkennis." Titelaspiraties Apollo'69 bezet momenteel plek vier op de ranglijst. De ploeg van trainer Rohan de Geus heeft een achterstand van zes punten op koploper Halsteren, maar een Ik ben nog steeds zo fanatiek als toen ik zestien was. Het zit gewoon in me kampioenschap is volgens Hart hoorn (nog) niet aan de orde. „We kijken momenteel alleen naar plek twee. Vorige maand verloren we nog met 4-10 van Halsteren, maar een periodetitel moet sowieso luk ken. We hebben veel jonge spelers en een goed middenveld. In de as zit veel voetbal. De toekomst lacht ons toe!" VCK 3Azat 'j'Y TH 13,5" «iïA Y S dinsdag 5 december 2017 Harthoorn (40) na hattrick: 'Trainer is zijn historische blij met twee opa's' Jean-Paul Harthoon (Apollo'69) is de eerste Zeeuwse voetballer die in deze eeuw in vier competitiewedstrijden op rij een hattrick scoorde, foto mechteld jansen Stefan Maas 's-Gravenpolder - Jean-Paul Harthoorn Met zijn vier doelpunten tegen Spui schreef Jean- Paul Harthoorn zaterdag ge schiedenis. De aanvaller van Apollo'69 bracht zijn sei zoenstotaal bij de vierdeklas ser bovendien op 21 treffers. Daarmee staat hij derde in het PZC-topscorersklassement. De top twee kwam niet tot scoren; zowel Arjen de Koeijer (Yerseke) als Dave den Boef (Tholense Boys) bleef droog staan. - Jean-Paul Harthoorn O) O Arjen de Koeijer Dave den Boef Yerseke 3Azat 18 1,5 27 Tholense Boys 3Bzat 16 1,5 24 Jean-Paul Harthoorn Apollo'69 4Bzat 211™ lT 21 Marlo Janisse RCS A zat 13 1,5 19,5 MartijnSimonse Luctor Heinkenszand 4Azat 19 1 19 Hoofdplaat 5Azon r 15 1 15 Wouter Ghijs Tom Blomaard Luctor Heinkenszand 4Azat 14 1 14 Dennis de Nooijer Apollo'69 4Bzat 14 1 14 Riklmpens j Hoek r. HA zat j 71[ 2 i I4 Pieter van der Horst Tom Rijk 1 Hontenisse 3A zon 9 1,5 13,5 Rico de Putter Krabbendijke 3Bzat 9 1,5 13,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41