Zierikzeeënaar komt onverwacht vrij 9 KASSEN RILLAND Het waren ernstige bedreigingen die B. in mei en augustus uitte rich ting enkele personeelsleden van de Koninklijke Zeelandia Groep in Zierikzee. In verschillende e-mails schreef hij: „Of we gaan praten of ik knal uw directeur af met mijn Steyr Manlicher karabijn. Die is nauwkeurig tot op duizend meter. Daarna, voor de zekerheid, snij ik zijn strot door met een vlijmscherp geslepen duikmes." En: „Zet in je agenda 26.9.2017 om 03.00 uur. Dat wordt een nacht om nooit te verge ten." Want die nacht zou hij op drie strategische plaatsen bij Zeelandia brandbommen activeren. B. verscheen maandag voor de rechters van de Middelburgse rechtbank in aanwezigheid van ad vocaat Huib Goedegebure. Hij zit drie maanden in voorarrest. Vaak vragen advocaten dan om schorsing van het voorarrest en mag de offi cier van justitie reageren. Dan is het moment aangebroken dat rechters kijken of het voorarrest wordt ver lengd. Maar Goedegebure vroeg niet om schorsing. Rechters, officier en ad vocaat wisselden wel wat details uit over het vervolg van de gerechte lijke procedure waarna de rechters zich terugtrokken voor beraad. Na tien minuten kwamen ze terug en vertelden dat ze verbaasd waren dat Vorige week bleek dat hij niet meer terug kan naar zijn moeder, omdat zij te oud is er niet om schorsing was gevraagd. Ze wezen erop dat B. pas eind ja nuari daadwerkelijk wordt berecht. Dan zit hij ruim vijf maanden in voorarrest. Volgens hen bestaat de kans dat hij dan wordt veroordeeld tot een straf die korter is dan het voorarrest. Daarom vinden ze dat hij zo snel als mogelijk Torentijd mag verlaten om te voorkomen dat hij onterecht te lang achter de tra lies zit. De man reageerde zeer ver rast. „Ik had dit niet verwacht", zei hij enigszins stamelend. Goedegebure zei desgevraagd dat hij niet om schorsing vroeg omdat de huisvesting van de man een pro bleem is. „Vorige week hadden we overleg met zijn familie. Toen bleek dat hij niet meer terug kan naar zijn moeder. Zij is te oud om voor hem te zorgen. Een andere oplossing is er nog niet." PZC ONLINE Bericht kwam pas 12.30 binnen. Beetje laat als het een noodsituatie is. Vraag me af hoe er gemeten wordt of het systeem wel werkt. dinsdag 5 december 2017 PC n wat nog komen gaat Het Nationaal Park Ooster- schelde is met een omvang van bijna 40.000 hectare het grootste en het natste van Nederland. De natuur hoort er een grote rol te spelen. Nieuwe bebouwing mag eigenlijk de weidsheid en open heid van het landschap niet aan tasten. Dat is mogelijk, constateren de schrijvers van de 'Landschapsat las'. Wat hen betreft is het eigen tijdse landgoed Kogelhof bij Kam perland daarvan een goed voor beeld. Het landgoed op Noord- Beveland is 25 hectare groot. Bos en Bosch schrijven: „Het uitzicht over het polderland met de stormvloedkering aan de einder vormt één van de belangrijkste kwaliteiten van de locatie. Deze kwaliteit is bij het ontwerp benut en gedramatiseerd." En verder: „Net als bij historische buitenplaatsen het geval is, is er sprake van een hechte ruimtelijke samenhang tussen de villa en de landschappelijke aanleg. Zo is de villa gedeeltelijk in een grondli- chaam gebouwd, waarbij het voorste gedeelte uitsteekt in het kanaal." De Oosterschelderegio heeft sinds eind jaren negentig een glazen stad. Toen werd bij Rilland een groot kassencomplex ge bouwd. Het Westland bij Den Haag was overvol en de provincie Zeeland zag in glastuinbouw een welkome nieuwe 'verdiensector'. In de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone en op Zuid-Beveland in de Willem-Annapolder langs de Westerschelde schittert de zon tegenwoordig op glazen daken. Zo ook in de Eerste Bathpolder bij Rilland. Daar grenst het com plex aan de Oosterschelde en het schorrengebied rond het voormalige landbouwhaventje Rattekaai. Bos en Bosch zeggen in hun 'Landschapsatlas': „Thans ligt hier een glazen stad als een industrieel aandoend element in het Oosterscheldelandschap. Het is daarmee wezensvreemd in het landschap waarvan duisternis en ongereptheid belangrijke ken merken zijn. Ook al wordt de lichthinder door nieuwe belich tingsstrategieën gereduceerd tot maximaal 34 procent, toch blijft de lichtvervuiling hinderlijk. Deze wordt tot aan de Thoolse zijde van de Oosterschelde als sto rend ervaren." Zierikzeeënaar J.B. (58) mag vandaag Torentijd verlaten. De rechters waarschuwden wel dat hij absoluut niet nogmaals me dewerkers van Zeelandia mag bedreigen. Emile Calon Middelburg -Advocaat Huib Goedegebure NIEUWSBRIEF Wilt u dagelijks snel en overzichtelijk op de hoogte worden gebracht van het interessantste, leukste, gekste en opmerkelijkste nieuws uit Zeeland en bin nen- en buitenland? Meld u dan aan voor de PZC nieuwsbrief. Bijna dagelijks versturen we een e-mail met daarin tien geselec teerde artikelen van de website, waarvan de redac tie vindt dat u die niet mag missen. Aan- en afmelden is gratis en kan eenvoudig met uw e-mailadres. De nieuws brief valt tussen 11.00 en 12.00 uur in uw mailbox. Aanmelden kan via www.pzc.nl/nieuwsbrieven. TWITTER Marian Peeneman @Peentje01 De overheid stuurde giste ren om 12 uur een NL-Alert testbericht, maar lang niet iedereen kreeg dat binnen op zijn of haar telefoon. Anderen kregen het wel, maar veel te laat. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1.12-jarige uit gemeente Reimerswaal lokt man in val die seks wilde met min derjarig meisje 2. Psychologen: Heftige re actie Maan op blote man is volstrekt normaal 3. Het wordt vechten om een tafeltje met kerst 4. Zoektocht naar derde sportvisser vandaag hervat 5. Multraship gaat voor nieuwbouw in Terneuzen Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie I) facebook.com/depzc 1 @pzcredactie Reconstructie 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37