Nieuwe bewoners Verkuijl Quakkelaarstraat krijgen sleutel II Jori Linea is jarig en trakteert! 7 Dutch Offshore Contractors en Swan Hunter beginnen 'Cable hub' De grootste kabelcarrousel van Europa staat aan de Buitenhaven in Vlissingen. bin n9n uit Het rode gevaarte, 26 meter in doorsnede, op het voormalige terrein van de Olau- lijn is boven de Oos terhavenweg uit te zien vanaf de A58. Vorige week is er van het schip Cable Enterprise zeventig kilometer elektriciteitskabel op gespoeld. Zevenduizend ton kan de constructie hebben. De carrou sel trekt al draaiend de zware ein den kabel in het solide uitge voerde frame. Het lijkt of er nog veel meer in het frame geborgen kan worden, maar dat is niet het geval, zegt Pieter Oosterhof, alge meen manager van Dutch Off shore Contractors Logistics in Vlissingen. „Het gewicht zou de kabels onderop beschadigen." De kabels liggen er in tijdelijke opslag. Ze vervoeren straks onder zees elektriciteit van individuele windmolens van een Duits zee windpark naar een verzamelsta- tion. Op het voormalige veerplein van de veren op Engeland blijft het niet bij die ene mega-haspel, ver telt Oosterhof. Er komen er nog vier, zij het wat kleiner, met door- snedes van vijftien tot drieën twintig meter. Twee zijn nu in aanbouw. Die komen in maart in bedrijf en zijn al besproken, ook voor kabelopslag. Nog eens twee carroussels volgen in mei. Iron Lady DOC Logistiscs heeft het terrein nog vier jaar in gebruik via Zee land Seaports van Defensie, dat nog werkt aan plannen voor de Vlissingse havenbasis. In die tijd biedt het bedrijf in samenwerking met Swan Hunter, een Brits con- cern dat offshore industrie facili- teert, de kabelopslag en -beheer- diensten als Cable Storage and Spooling Yard Vlissingen, naast de reguliere activiteiten als specialis ten in zware transporten voor scheepvaart en offshore industrie. In dat kader ligt nu de Iron Lady aan de steiger bij de kade, een 57 meter breed en 200 meter lang vrachtponton dat olie- en gasplat- forms in delen kan vervoeren naar de grote pijpenlegger Pioneering Spirit van reder Allseas. „Ze wacht hier tot Pioneering Spirit terug keert van de Zwarte Zee en ze zich Het gewicht zou de kabels onderop beschadigen op de Noordzee daarbij kan voe gen", vertelt Oosterhof. Als de Olaukade niet meer be schikbaar is, wil DOC kaderuimte en een steiger voor de kabelsche pen in de Buitenhaven hebben. DOC is sinds 2014 in ge sprek met Zeeland Seaports over kaderuimte. „Onze activiteiten aan de Buitenhaven zijn aanvul lend op de activiteiten in de Sloe- havens. De Buitenhaven is ideaal, diep water en direct aan zee." Het bedrijf wenste die in samenwer king met buurman Finsa aan de Westerhavenweg, naast het voor malige douanekantoor waar DOC begin dit jaar in trok. Maar die ka deruimte is gegund aan de Deense bouwer en beheerder van de ko mende zeewindparken Borssele 1 en 2, met steiger voor de tenderbo- ten die de bouw-en onderhouds- Ze wacht hier tot Pioneering Spirit terugkeert van de Zwarte Zee mensen naar de zeewindparken moet varen. Zeeland Seaports moet nu op zoek naar alternatieve ruimte voor de kade waar de ka belleggers met hun schepen te rechtkunnen. Het duurt nog een jaartje voor dé straat van de Vlissingse Rooie Buurt er echt picobello bij ligt. Dan is de bestrating vernieuwd en zijn er nieuwe bomen geplant. Maar vanaf vrijdag zijn alle huurwonin gen in het wijkje tiptop in orde. Een halfjaar geleden werd de re novatie van bestaande woningen afgerond. Nu zijn ook de nieuwe woningen klaar. Die zijn in de plaats gekomen voor de oude ap- partementenblokj es. Proosten Hoewel de huurders nog tot vrij dag moeten wachten op de sleu tel werd gisteren al geproost op de oplevering. Marianda Kamp, haar kinderen Joey en Romée van Nieuwenhuijzen ontvingen mede-huurders én vertegen woordigers van de gemeente, Woonservice l'Escaut en de bou wers in hun nog kale huurhuis. Directeur- bestuurder Robert de Ridder van l'Escaut heeft de reno vatie en nieuwbouw van de Rooie Buurt niet in gang gezet. Maar hij was wel 'trots op het resultaat', in het bijzonder omdat in de Verkuijl Quakkelaarstraat nu de eerste 'energiezuinige en gasloze huizen' van de woningbouwvereniging staan. De Ridder hoopt, niet tot genoe gen van alle aanwezigen, op een 'hele strenge winter'. „Om te kun nen schaatsen en om te kunnen beoordelen of de energieprestatie- coëfficient zo goed is als we ver wachten. Ik hoop jullie ervaringen te horen." dinsdag 5 december 2017 WA Zeekabelleggers naar Vlissingen Claudia Sondervan Vlissingen diitch □fshore extractors I :W: -agtójWb M Z - -/ - C. -- fy- i A V Pieter Oosterhof bij de grootste kabelcarroussel van Europa in de Vlissingse Buitenhaven: de eerste van vijf die de kabelleggers voor de offshore windparken vanaf komend jaar ten dienste staan, foto mechteldjansen. - Pieter Oosterhof, manager - Pieter Oosterhof Koopt u in 2017 een LINEA sofa van Jori, dan betaalt u de voordeligste stof- of lederprijs.* Kom snel langs bij Binnenuit Meubelen. Vraag naar de voorwaarden Schouwersweg7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl WOONPLAZA De helft van de 28 nieuwe eensgezinswoningen in de Ver kuijl Quakkelaarstraat zijn al bewoond. Huurders van de ove rige huizen, aan de kant van de Van Dishoeckstraat, krijgen vrijdag de sleutel. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35