Veerboo Slogan langs A58 moet inbrekers afschrikken Torentijd Titelstrijd Leukste uitje tussen zeven attracties Vlissinger zwijgt over herkomst tas met drugs 2 ERNST JAN ROZENDAAL HOOR WIE KLOPT &AAR. A 58 I Van inbreken krijg je spijt, wij brengen je gratis naar Torentijd! Afrit 38 Column Het Veerplein lag er verlaten bij. De boot uit Breskens kon elk moment aanmeren, maar het was zo donker dat ik hem niet zag aankomen. Ik hoorde ook niks. Dat maakte me toch wat ze nuwachtig. Niet dat ik naar de overkant moest. Ik wilde de passagiers tel len die in Vlissingen van de boot kwamen. Het idee van de provin cie om de ochtendlijke spitsboot uit de vaart te halen, had flink wat commotie veroorzaakt. Aangezien we op de redactie de reizigersaan tallen die de gedeputeerde in de Statenzaal had genoemd wat laag vonden en ze in de Abdij nogal de tijd namen ons de exacte cijfers aan te leveren, besloten we zelf te gaan turven. Investigative journa lism op zijn Zeeuws. Deze dag was het mijn beurt. Voetstappen doorbraken de stilte. Ik zag een man in een oranje werkpak met reflecterende stre pen op me afkomen. „Als het goed is, komt er zo een boot aan, toch?", vroeg ik hem. „Dat hoop ik wel", antwoordde hij. „Want ik moet mee." Hij bleek niet bij de Wester- schelde Ferry te werken. „Ik moet naar Groede voor een cursus ket tingzagen", vertelde hij. Het wach ten was nog op zijn collega. Wist ik misschien waar hij een kaartje kon kopen? Ik wees hem op de ter minal en de poortjes waar hij door moest om aan de andere kant van het hek te komen. Na een minuut of vijf, de gearri veerde boot was inmiddels leegge stroomd, kwam hij weer aanwan delen. „Er zit niemand achter het loket", zei hij verbaasd. De auto maat nam zijn geld niet aan en hij had geen pinpas. „Ik vraag het daar wel even." Hij liep langs de ver keerde kant de loopbrug op. Straks vaart de boot naar Bres kens weg zonder zijn enige passa gier, bedacht ik tot mijn schrik. Ik haastte me naar de betaalautomaat en kocht een kaartje. Toen ik me omdraaide, kwam hij weer aanlo pen, inmiddels vergezeld van zijn collega. „Als ik jullie was, zou ik opschieten", waarschuwde ik en stak hem het kaartje toe. „Hier, het is wel goed zo." Ongelovig staarde hij naar zijn ticket. „Bedankt", stamelde hij, „maar dit is wel een enkeltje." Straks vaart de boot naar Breskens weg zonder zijn enige passagier DESTELLING Vandaag: Een slogan helpt niet tegen inbrekers Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 3780 kinderen in bijstandsgezin Single en video van RoMi Cage 50Plusookin Vlissingen VLISSINGEN Oosterschelde in Landschapsatlas „We wilden een ludieke slogan om mensen bewust te maken van de mogelijkheden om woninginbraken samen aan te pakken. We hebben veel leuke inzendingen gekregen. Uiteindelijk hebben we deze pak kende afbeelding gekozen", vertelt wijkagent Axel Lukasse. Volgens hem is het logo bedacht door een van de vele deelnemers aan een Fa- cebookactie van het politieteam. Het beeldmerk is maandagochtend voor het eerst gepubliceerd en is de hele week te zien op de banners langs de A58 bij Heinkenszand. Nu het buiten langer donker is, grijpen inbrekers dat aan om hun slag te slaan. De politie ziet in de winterperiode vaak een toename van het aantal woninginbraken, voornamelijk in de kleinere ge meenten. Doel van deze actie is om mensen in ons werkgebied hiervan bewust te maken, aldus Lukasse. „Burgers kunnen ons enorm hel pen. Ziet u iets verdachts, aarzel dan niet en bel 112. Heel veel aanhou dingen voor een woninginbraak ge beuren op heterdaad, wat begon met een melding van een alerte burger. De politie kan niet overal op elk moment zijn, maar met uw ex tra ogen en oren kunnen we samen iets tegen woninginbrekers doen." VLISSINGEN Zeven attracties zijn genomineerd voor de titel Leukste uitje van Zeeland 2018. De uitslag van de ANWB-verkiezing wordt bekendgemaakt op dinsdag 9 ja nuari. ANWB-leden brachten in totaal 100.000 stemmen uit op attracties die zij het meest waarderen, zowel voor de landelijke als provinciale verkiezing. Nieuw dit jaar is de ca tegorie 'Leukste uitje over de grens'. De zeven genomineerde uitjes in Zeeland zijn in willekeurige volg orde): 1. Berkenhof Tropical Zoo in Kwadendamme, 2. Cameramu seum in Zierikzee, 3. Deltapark Neeltje Jans in Vrouwenpolder, 4. Mini Mundi in Middelburg, 5. Speelboerderij 't Klok 'Uus in 's- Heer Arendskerke, 6. Stoomtrein Goes-Borsele in Goes en 7. Zeeuws maritiem muZEEum Vlissingen in Vlissingen. De ANWB organiseert de verkie zing van het 'Leukste uitje' voor de achtste keer. Vorig jaar werd het Zeeuws maritiem muZEEum Vlis singen in Vlissingen 'Leukste uitje van de provincie Zeeland'. MIDDELBURG Ik wil niet dat mijn huis in de brand wordt gestoken, zei de Vlissinger P. de B. (40) maan dag tegen de Middelburgse rech ters. Daarom weigerde hij ant woord te geven op de vraag van wie de tas met drugs was die de politie in zijn auto vond tijdens een con trole. In die tas zat ruim een kilo aan hard- en softdrugs: XTC, hennep en cocaïne. Volgens De B. was iemand die tas vergeten en was hij op 18 au gustus op weg naar de eigenaar om de drugs terug te geven. Diens naam wilde hij echter niet noemen omdat hij anders problemen krijgt. „Mijn caravan is al eens in de fik ge stoken." Officier van justitie Gerda Oos- terveld vindt dat de man veroor deeld moet worden tot twee jaar opsluiting in een inrichting voor veelplegers. Die inrichtingen zijn oorspronkelijk opgezet om ervoor te zorgen dat veelplegers weer op het rechte pad komen door ze twee jaar lang cursussen en therapieën aan te bieden. Zij: „Maar het gaat mij ook om het beschermen van de maatschappij." dinsdag 5 december 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil ook zo'n tiny house 423 reacties VLISSINGEN In Zeeland groeien naar verhouding de minste kinderen in een bij standsgezin op. Dat blijkt uit de landelijke jeugdmo- nitor die gisteren is ver schenen. In Zeeland gaat het om 3.780 kinderen, 5,5 procent van iedereen van 18 jaar en jonger. De meeste bijstandkinderen wonen in de provincie Groningen en de regio Rotterdam, namelijk 9 procent. Het landelijk ge middelde is 7 procent. MIDDELBURG 'Hope rises like dust' heet de nieuwe single van RoMi Cage, de pop groep rond de Middelbur gers Romy en Michael Coomans (foto, midden). Donderdag verschijnt de videoclip, waarin de Mid delburgse Mellanie van den Gruiter (links) speelt. Cameraman is Jeffrey Wirtz van Square Fruit (rechts). Op 11 januari presenteert Romi Cage een nieuwe EP met een concert in de Spot in Middelburg. VLISSINGEN De partij 50Plus doet, be halve in Terneuzen, ook in Vlissingen mee aan de ge meenteraadsverkiezingen volgend voorjaar. In Hulst ziet de partij af van deel name, omdat de 'groep rondom raadslid Jos van Eek zich niet kon vinden in de uitgangspunten' van 50Plus. De kandidatenlijst van Vlissingen moet nog worden vastgesteld, maar huidig raadslid Rens Reij- nierse staat er in wel op. Morgen ziet de 'Land schapsatlas van de Oos terschelde' het licht. In de Nieuwe Kerk in Zie- rikzee ontvangt oud-po liticus Jan Terlouw het eerste exemplaar. De atlas, geschreven en sa mengesteld door geo graaf Kees Bos en land schapsarchitect Jan Willem Bosch, maakt duidelijk hoe de delta zich in de loop van de eeuwen heeft ontwik keld. Zeeland 8 'Van inbreken krijg je spijt, wij brengen je gratis naar Torentijd' is de winnende slogan van de prijsvraag van het politieteam Oosterscheldebekken met de zes gemeenten van dit gebied. Luc Oggel Goes L Uitspraak 18 december. HET ANTI-ZWARTE PIET-PLATFORM. WIJ HEBBEN EEN VERSÜNNINS OM OP DIT ADRES TE DEMONSTREREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2