II Een ideale 22 IOC spreekt zich na vele dopingschandalen Worden ze gebannen, zijn ze welkom of komt er een tussenoplossing? Het IOC maakt vanavond bekend of de Russen over twee maanden welkom zijn op de Olympische Spelen. Kort Ajax presenteert Bandé Ajax heeft de gewenste versterking binnen. De linksbuiten Hassane Bandé (foto r.) heeft vandaag een vijfjarig contract in Amsterdam getekend. De 19-jarige aanvaller uit Burkino Faso komt komende zomer voor zo'n 9 mil joen euro over van KV Mechelen. „Ik ben blij dat hij nu getekend heeft, ook al komt hij pas na dit seizoen. Wij volgen hem al een tijdje. We moesten snel handelen, maar wij wilden ook ons huiswerk goed gedaan heb ben", reageerde directeur Mare Overmars. Amrabat fit, El Ahmadi niet Feyenoorder Sofyan Amrabat is fit genoeg om morgenavond te spelen in het Champi ons-Leagueduel met Napoli. Over de ernst van de knieblessure van Karim El Ahmadi is nog onduidelijkheid. Hij lijkt op zijn vroegst speelklaar te zijn voor het duel van zondag uit bij FC Utrecht. Bayern zonder Robben Bayern München sluit de groepsfase van de Champions League vandaag thuis tegen PSG af zonder Arjen Robben. Hij is nog her stellende van een spierscheurtje in zijn lin kerbovenbeen. Robben liep afgelopen week al weer wat rondjes over het veld, maar hij ontbrak gisteren bij de groepstraining. Ancelotti: geen bondscoach Carlo Ancelotti (foto) heeft momenteel geen zin om bondscoach te worden van een nationale ploeg. De 58-jarige Ancelotti werd de afgelopen weken benaderd door Italië en Saudi-Arabië maar hij wees de aanbiedin gen af. „Ik wil liever nog als trainer bij een club werken", zei de Italiaan in het tv-pro- gramma La Domenica Sportiva. „Bondscoach zijn ben ik nog niet aan toe." Flitsen Uitbreiding Broos Tata Steel Hoe is het om als schaatsster voor je leven te zijn geschorst voor de Olympische Spelen en toch ge woon mee te doen aan een wereld bekerwedstrijd in Calgary? Een mooie vraag voor Olga Fatkoelina, maar een antwoord kwam er dit weekeinde niet. „Sorry, no English", zei de winnares van zilver in Sotsji 2014. Fatkoelina hoorde vorige week dat ze nooit meer mag uitkomen op de Spelen vanwege overtre dingen van het dopingreglement in Sotsji. Dezelfde straf kreeg Aleksandr Roemjantsev, ook actief in Calgary afgelopen weekeinde. Ze voelden de priemende ogen, maar bondscoach Kosta Poltavets liet ze gewoon rijden. „Ze voelen onbegrip en boosheid en gebrui ken dat als motivatie op het ijs." Poltavets, die met Nederlandse schaatsploegen werkte en in Hee renveen woont, zegt zijn handen in het vuur te steken voor zijn schaat sers, inclusief Fatkoelina en Roem jantsev. „We hebben geen motive rende briefvan het IOC gehad. Wat hebben die twee misdaan? Er zijn geen schone bewijzen dat ze do ping hebben gebruikt." Vanavond hoort Poltavets of hij met zijn ploeg naar de Spelen in Zuid-Korea mag. Het IOC nam de tijd en heeft kasten vol bewijzen. Los van de hordes positief geteste Russische sporters afgelopen jaren is het belangrijkste feit dat het uit gebreide dopingprogramma vanuit de staat werd georganiseerd. En dat Rusland die feiten ontkent en zich niet inzet voor verbetering, maar volhoudt dat het één groot complot is. Poltavets doet daar deels aan mee. „Niet alles wat in het McLa ren-rapport staat (WADA-onder- zoeker, red.) klopt, dat weet ik", zegt hij, zonder er verder op in te gaan. „Dat mensen potjes urine hebben verwisseld, betwijfel ik ook." Gevraagd naar een argument waarom Rusland wél naar Pyeong- chang zou moeten, blijft het lang stil. „De Spelen verliezen niveau als Rusland ontbreekt. We hebben veel goede sporters", zegt hij. Enig kritisch woord over misstanden in de Russische sport klinkt zelfs niet uit de mond van de coach die altijd zegt direct op te stappen als er in zijn ploeg is gerommeld. „Maar het IOC is goed bezig, we zullen hun beslissing accepteren." Speculeren Het IOC heeft grofweg drie moge lijkheden: Rusland toestaan, totaal uitsluiten of een tussenoplossing: atleten mogen onder voorwaarden meedoen onder een neutrale vlag. Herman Ram, directeur van de Do- pingautoriteit, is niet van het spe culeren, maar heeft het gevoel dat het die laatste optie wordt. „Vol gens mij stuurde het IOC een week of vier geleden nog aan op het mee doen van Rusland. Sindsdien is de toon vanuit beide kampen verhard. Aanleiding lijkt de backup-file met laboratoriumgegevens van de WADA te zijn." Dat bestand beves- Ik vermoed dat de neutrale vlag als wapen in de strijd wordt gegooid tigde alle conclusies van het rapport van WADA-onderzoeker Richard McLaren. „Dit is geen smoking gun meer maar een smoking canon", DELUSTEN Steven Berghuis kijkt de journalist bijna verbijsterd aan. De vraag was of de Champions League achteraf bekeken misschien meer een last dan een lust was. De rechterspits Quote van de dag 'Bedankt Jamaica, ik ben zeer vereerd' dinsdag 5 december 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Crystal Palace gaat zijn on derkomen Sel- hurst Park voor 115 miljoen euro verbou wen waardoor het 8000 toe schouwers meer kan her bergen. Dit maakte de Londense Pre mier League club gisteren bekend. Hugo Broos (65, foto) is niet langer werkzaam als bondscoach van het natio nale voetbalelf tal van Kamer oen. De Belg wist zich met Kameroen niet te kwalificeren voor het WK. 11 Maksim Matla- kov is als veer tiende en laat ste schaker toegevoegd aan het deel nemersveld van Tata Steel Chess. Het toernooi is van 12 tot en met 28 janauri. GO D-DAY VOOR Rik Spekenbrink Calgary —Herman Ram Feyenoord in de Champions League. De voorpret was mooi, in de praktijk bleek de ploeg een speelbal. Verloren energie die de ploeg in de eredivisie tekort kwam. Over de lusten en de las ten van het miljoenenbal dat morgenavond wordt afgesloten met een thuisduel met Napoli. Mikos Gouka Rotterdam Peter Bosz heeft bij Borussia Dortmund afscheid genomen van Park Joo-ho. De Ko reaanse verdediger kwam niet voor in de plannen van de Nederlandse trainer. Usain Bolt heeft in Kingston zijn eigen standbeeld, in karakteristieke pose, onthuld. A Verbijstering bij Feyenoord na de nederlaag tegen City. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22