J Ikdenkdatikaewoon Ijf heb aehad U 'Je slaat weieens door' 20 M ANGELA KIJKT TV Waarom wachten tot morgen als het ook vandaag kan? Transgendermodel Loiza Lamers (22) heeft meer haast in het leven sinds ze twee weken geleden werd getroffen door een herseninfarct. „Ik ga er voor 110 procent voor." Daar was er weer één. Voormalig om- roepbestuurder Ton F. van Dijk in dit geval, toch niet de minste. In zijn toe komstvisie op de publieke omroep, die wéér moet bezuinigen, kwam die ene dooddoener wederom om de hoek kijken: stop acuut met Boer zoekt Vrouw. Ik moet dan altijd even diep zuchten. Het argument is steevast dat de publieke omroep geen tijd en geld moet investeren in kijkcijferhits die commerciële zenders maar wat graag overnemen. Dus Boer zoekt Vrouw, Heel Holland Bakt, Wie is de Mol. Maar als ik het dan gemakshalve even doortrek, geldt het ook voor De Wereld Draait Door. Want 1,3 miljoen kijkers tussen 19.00 en 20.00 uur - cruciaal om de rest van de avond mensen aan je te binden - dat willen RTL en SBS ook heus. Dus dan zou je Matthijs met zijn Franse chansons, wetenschapsitems en Wilmink-odes óók moeten afschaffen. Gek genoeg wordt dat pro gramma door Van Dijk en co juist geroemd om zijn publieke kwaliteiten. Maar geloof me, Boer zoekt Vrouw is net zo publiek als DWDD. Zal ik voor de grap eens schetsen hoe dat programma eruitziet zodra het in de klauwen van RTL of SBS valt? Cam- pina is er natuurlijk als de kippen bij om te sponsoren, want hun tankauto's passen naad loos in het agrarisch decor. Net als Corendon, want iemand moet de citytrip betalen. En bo vendien, een boer aan de spuitpoep door een Turks buffet is natuurlijk hilarisch. Helemaal als je Geer en Goor of Rob Geus overvliegt. Bedrijven als Steps en Zinzi staan in de rij, want de vrouwen op de speeddate moeten er natuurlijk puik uitzien en kunnen zich net als The Voice-kandidaten zogenaamd spontaan optutten voor de spiegel. De voice-over ronkt ondertussen: 'Straks na de reclame, boer Her man die nog nooit een meisje heeft gezoend. Blijf kijken. En sms'en. Want wie moet er winnen? A. Fleur of B. Anne?' Als je dat bij een talentenjacht mag bepalen, is BzV namelijk een kleine stap. En dan moet de nekslag nog komen: Wendy van Dijk, Lieke van Lexmond of Winston Gerschtanowitz die het erf op rijdt. Wat denkt u? Zouden er 4 miljoen mensen zo intens veel plezier aan beleven? Zouden er net zoveel geslaagde relaties en baby's uit voortkomen? Zouden onze boeren - toch de groenteboeren en slagers van heel Nederland - en het platteland er een imagoboost van krij gen? Zou het leuk zijn om naar te kijken? Diepe zucht! Quote van de dag ^jf- Verliefd zijn is te gek, maar het 1 vieren voor jtk: 15.000 menser^jg is helemaal fantastisch V Queen op 1 in Top 4000 'Coco' overtreft 'Frozen' e heeft dit weekend moeten 'boeten'. Vrijdag wat afspra ken, daarna door naar de studio van RTL Late Night en laat weer in bed. Dat betekent bijkomen. „Ik stond op brullen. Er hoefde maar iets te gebeu ren of ik moest huilen van vermoeid heid", legt Loiza Lamers uit. Want al wil ze zo graag, haar lichaam is nog aan het bijkomen van het hersenin farct dat haar gisteren exact twee we ken geleden trof. „Onwijs frustre rend. Ik ben 22 maar ik voel me soms een vrouw van 90. Dan moet ik me zelf rustig praten. Het is niet niets wat er is gebeurd, geef jezelf de tijd." Maandagavond 20 november is Loiza - in 2015 de winnares van Hol land's Next Top Model en daarmee de eerste transgender wereldwijd die de modellenwedstrijd op haar naam zet - aan het sporten in de sport school van vrienden in Westervoort. Ineens krijgt ze knallende koppijn. Dit is niet normaal, denkt ze. Drukt met haar handen tegen haar slapen, in de hoop dat dat iets uitmaakt. De instructeurs snellen naar Loiza toe. Ze gaat zitten, ogen dicht. Zegt: ik val weg. Haar vrienden, de instructeurs, bellen de ambulance en ze wordt met spoed naar het ziekenhuis gebracht. „Ik heb nog wat oplevingen gehad, maar dat kan ik me niet meer herin neren." Daar, in het ziekenhuis, krijgt ze een infuus. Ze komt weer bij, haar ouders zitten aan haar bed. Zelf denkt ze dat ze een paniekaanval heeft gehad of is gaan hyperventile ren. „Ik mag zo weer naar huis, dacht Ik ben 22 maar ik voel me soms een vrouw van 90. Dan moet ik mezelf rustig praten COMMOTIE OM 'GRAP' RADIO-DJ FRANK DANE Lang geleden haalde radio-dj Je roen van Inkel een grap uit met Joop van Tellingen, de bekende roddelfotograaf. „Hij had in de bosjes gelegen om een foto te schieten van Adam Curry en Patricia Paay, die net met elkaar gingen. Hebben we zijn telefoonnummer op de radio be kendgemaakt. Een vast nummer dat hij moest veranderen. Dat ging na tuurlijk óók te ver", zegt Van Inkel. De radio-dj refereert aan de mis plaatste grap van 538-collega Frank Dane, die drie weken geleden een streaker in de studio liet komen bij een optreden van Maan. De zangeres schrok, reageerde geëmotioneerd en in tranen. Dit weekend kwam de kritiek pas op gang. Dane werd, zowel op als buiten social me dia, gefdeerd, door 538 aange sproken op zijn 'prank' en maakte excuses. Voor Maan zelf was het al uit de wereld, maar geschrokken door de op hef reageerde ze gisteren als nog. „Een totaal misplaatste Publiek Waylon bij Shownieuws over zijn optreden in Ahoy met zijn vriendin Bibi. v dinsdag 5 december 2017 GO RADIO Bohemian Rhapsodyvan Queen staat bo venaan de Top 4000 die Radio 10 sinds gister ochtend uit zendt. Op num mer twee staat Hotel California van de Eagles. Thriller van Mi chael Jackson staat op de derde plaats. FILM De film Coco trok in het eer ste weekend in de Nederlandse bioscopen meer bezoekers dan megahit Frozen. De afgelopen vier dagen kochten bijna 54.000 mensen een kaartje. Frozen trok in de eerste vier dagen 52.600 bezoekers. V ■u o dikke vette pee Ff: Marlies van Leeuwen De misplaatste grap van radio-dj Frank Dane, die zangeres Maan van haar stuk bracht met een streaker in de studio, veroor zaakte veel ophef. Hoe ver kun je gaan? Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20