Vermiste sportvisser nog spoorloos Stress door problemen ouders De vergoedingen die arme kinderen krijgen voor bij voorbeeld laptops zijn slechts 'pleisters'. Hun leven verbetert pas echt als het thuis beter gaat. Walcheren Hart Ziel Sinterklaas van a tot z uitgelegd „Ze hebben elke dag weer enorme stress over de slechte financiële si tuatie van hun ouders", conclu deert de Kinderombudsvrouw in het rapport 'Alle kinderen glansrijk' dat vandaag verschijnt. Voor het eerst is uitgebreid onderzoek ge daan naar hoe kinderen uit arme gezinnen hun leefsituatie ervaren. Daaruit blijkt dat ze continu be zig zijn met de situatie van hun ouders en welke keuzes ze kunnen maken. „Ze kunnen niet meer vooruit denken. Deze kinderen zien hun ouders de hele dag fol ders uitpluizen om te zien waar ze het beste eten kunnen halen", al dus Kinderombudsvrouw Mar- grite Kalverboer. Kinderen ervaren niet minder armoede door alles wat ze nu krijgen De kinderen voelen continu fi nanciële druk, maar ervaren ook minder liefde en aandacht van hun ouders. Ze merken dat hun vader en moeder veel aan hun hoofd hebben doordat ze niet weten hoe ze de eindjes aan elkaar moeten knopen. In sommige situaties zijn de ouders hun baan kwijtgeraakt, is één ouder ziek geworden of ar beidsongeschikt geraakt. De con sequentie is dat ze prikkelbaar zijn en zich minder bekommeren om het wel en wee van hun kinderen. In gemeenten gaan tientallen miljoenen euro's naar armoedebe leid. Kinderen kunnen onder meer een vergoeding krijgen voor spor ten, de schoolreis en voor school spullen. Maar dat zijn slechts pleis ters die gemeenten plakken, con stateert Kalverboer. „Dan gaat zo'n kind mee op schoolreis, maar heeft het geen zakgeld om iets te kopen, terwijl vriendjes en vriendinnetjes dat wel doen. Zo blijft een vorm van uitsluiting bestaan. En als een gekregen laptop kapot gaat, is er niemand die de reparatie betaalt." Er bestaan zoveel potjes en ver goedingen, dat het voor gezinnen volstrekt onduidelijk is waar ze kunnen aankloppen en aan welke eisen ze moeten voldoen. De Kin derombudsvrouw vindt dat ge meenten beter naar de gehele situ atie van een gezin moeten kijken. Die kinderen zijn pas geholpen als de thuissituatie verbetert, zegt Kalverboer. „Kinderen ervaren niet minder armoede door alles wat ze nu krijgen. Kijk naar wat ouders nodig hebben om uit de slechte financiële situatie te ko men. Kijk naar wat kinderen nodig hebben om beter te functioneren en zich veilig te voelen. En kijk ook naar de buurten waarin die kinde ren wonen. Pak dat allemaal tege lijkertijd aan." Langdurig zoeken rond Neeltje Jans heeft gisteren niet geleid tot het vinden van de sportvisser die sinds zaterdag wordt vermist. De politie zoekt vandaag verder. De man uit Heeze was zaterdag met twee plaatsgenoten uitgeva ren bij Neeltje Jans om te vissen. Het drietal raakte in de proble men. Twee van hen, een vader en zoon, werden zondag levenloos gevonden. Er is maandag met een helikopter en boot van de water- politie gezocht. De boot vertrok vanuit Vlissingen en ging via de Noordzee naar de Oosterschelde bij Neeltje Jans. Bij het gemeentehuis in Heeze- Leende hangt de vlag sinds maan dagochtend halfstok. Ook de ko mende dagen blijft dit zo, aldus burgemeester Paul Verhoeven. Nieuwsmedia Thuissituatie cruciaal voor arm kind Ellen van Gaaien Den Haag Margrite Kalverboer, Kinderombudsvrouw Jeffrey Kutterink Vlissingen ZEELAND2&4 dinsdag 5 december 2017 8°C Bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO ZIGGY MARLISSA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1