Emirates en Singapore Airlines gaan de strijd 16 Een eigen douche, minibar, een individuele thermostaat en tweepersoonsbed: niets is vliegmaat schappijen te gek om de gunst van stinkend rijke passagiers te winnen. Deze krant nam een kijkje in de suite van Emirates. Dit is een suite voor mensen die prijs stellen op hun privacy Kort Nieuwe baas MediaMarkt Arnold Sporrel is de nieuwe topman van MediaMarkt in Nederland. Hij volgt Gordon Scholz op, die met pensioen gaat. De 36-ja- rige Sporrel werkt sinds 2000 bij het elek tronicaconcern. Hij begon ooit op de win kelvloer tijdens zijn studie bedrijfskunde in Groningen. Sinds die tijd heeft hij verschil lende functies binnen het bedrijf bekleed. Tot voor kort was hij operationeel directeur van MediaMarkt in Spanje. HEMA-winkels in Wenen HEMA opent komend voorjaar zijn eerste winkels in Oostenrijk. Het gaat vooralsnog om twee vestigingen in het centrum van Wenen. Het winkelbedrijf wil de Oosten rijkse hoofdstad gebruiken als sprinkplank voor verdere uitbreiding naar andere grote steden. HEMA is inmiddels actiefin zeven landen. Behalve in de Benelux heeft het be drijf ook winkels in Frankrijk, Spanje, Groot-Brittannië en Duitsland. Momenteel telt HEMA meer dan 700 winkels. VDL gaat voor Mercedes politieauto's ombouwen VDL heeft een omvangrijke opdracht bin nengesleept voor Mercedez-Benz. De Eind- hovense onderneming gaat helpen bij het ombouwen van zeker 1.250 voertuigen tot surveillanceauto's. De politie stuurt de wa gens vanaf volgend jaar de weg op. Ze komen in de plaats van de Volkswagen Touran. In eerste instantie gaat het om 875 voertuigen. Voor de resterende 375 auto's die elders onder handen worden genomen, levert VDL alleen onderdelen. Intertoys in Britse handen De verkoop van speelgoedketen Intertoys is definitief rond. Voormalig eigenaar Blokker maakte gisteren bekend dat de Britse inves teerder Alteri de nieuwe eigenaar is. De speelgoedketen gaat, met inbegrip van alle winkels van Bart Smit en Toys XL en de circa 4.000 personeelsleden, over naar Alteri. De deal werd begin oktober al aangekondigd. Nieuwsflits Altice PC Post NL ASML AkzoNobel Om even aan te geven hoe ver vliegtuigmaatschappij Emirates gaat om zijn meestbetalende klanten tevreden te stellen: de vliegtuigen en bagagekarretjes die we zien als we uit het raam van de nieuwe eer steklassuite kijken zijn dus nep. Tenminste, ze zijn er misschien wel, maar je kunt ze vanuit deze positie onmogelijk zien. Het luxevertrek waar we zitten, bevindt zich namelijk midden in het toestel, tussen twee andere sui tes in. „We projecteren beelden van buiten op de ramen", zegt een woordvoerder van Emirates. „Zodat onze reizigers het gevoel hebben dat ze tijdens de vlucht naar buiten kunnen kijken." Aha. Échte luxe dus. Het is vrijdag op Brussels Air- port, en vliegmaatschappij Emira- tes laat met trots zijn nieuwe parel aan pers en relaties zien. Let op, we hebben het hier niet over busines- sclass, maar over first class. Dat is een verschil. Businessclass is voor zakelijke reizigers die bereid zijn fors meer te betalen voor hun vlucht, laten we zeggen het drievoudige van een ge woon ticket. Dan kunnen ze onder weg de stoel lekker platgooien, de champagnefles laten rondgaan en hoeven ze geen acrobatiek te be drijven om hun buurman of -vrouw te passeren op weg naar de wc. Iedereen die geregeld vliegt, loopt er wel eens langs, op weg naar zijn gewonemensenstoel. First class is een andere wereld, en dat komt niet alleen door de in ventieve raampjes. De first class is er voor mensen die écht geld heb ben, en bereid zijn om voor een ticket tien keer de prijs van een nor maal kaartje neer te leggen. 6.000 euro in plaats van 600 euro voor een retourtje, bijvoorbeeld. Daar krijg je dan wel wat voor terug. Neem de nieuwe suites in de Boeing 777 van Emirates. Die zijn misschien het best te vergelijken met hotelkamers: er is een bed, er is een minibar, een spiegel, er is een 40 inch tv-scherm, een eigen ther mostaat, je kunt de roomservice (video)bellen én de deur dichtdoen, zodat er echt een afgesloten ruimte ontstaat. „Dit is voor mensen die prijs stellen op hun privacy", stelt de Emirates-woordvoerder. Airbus 380 Emirates beweert uiteraard dat deze manier van reizen een unieke erva ring is - en dat is het natuurlijk ook, zeker voor mensen die normaal op gepropt achterin zitten. Maar het bedrijf uit Dubai is bepaald niet het enige dat investeert in luxe vertrek ken. Wereldwijd is er een slag om de superrijken gaande. Singapore Airlines kwam een maand geleden met een nieuw con cept voor de first class in zijn Airbus A38o's. De beelden zien er specta culair uit. Iedere vip heeft - anders dan in de Boeing 777 van Emirates - de beschikking over een bed én een stoel, naast alle andere luxe. Er is zelfs een tweepersoonssuite aan boord, voor een samenreizend rij- keluiskoppel. Andere maatschappijen hebben andere voorzieningen om zich mee te onderscheiden. Zo hebben di verse toestellen een douche aan boord, de A38o's van Emirates bij- OUD-DIRECTEUR MET PENSIOEN SPRINGPLANK VOOR OOSTENRIJK MEGAORDER WINKELOVERNAME Ierland en Apple hebben een (voorlopig) akkoord bereikt over het betalen van 13 mil jard euro aan achterstallige belasting. De Ierse minister van Financiën maakte gisteren bekend dat het Amerikaanse bedrijf binnen kort begint met het overmaken van het geld. Ierland moest van de EU uiterlijk in januari de achterstallige belasting met rente terugeisen van Apple. Of Ierland het geld ook daadwer kelijk int, is vers twee: Ierland en Apple zijn gezamenlijk in beroep gegaan bij het Hof van Justitie van de Europese Unie. O dinsdag 5 december 2017 De kabelaar was de grootste stijger in de AEX. Het CBS be richtte over de toename van de onlineverkopen in de detail handel. De koers zakte later op de mid dag opeens weg. De verffabrikant noteert ex-divi- dend. Zonder zou het fonds licht gestegen zijn. o Hotelkamer op 7 Sander van Mersbergen Brussel -Woordvoerder Emirates Bij Singapore Airlines kan de passagier een 'kamer' met tweepersoonsbed boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16