3 dagen Arnhem EUWS 11 Supermarkt verkocht tenue nazi's het werd in 2007 verkozen tot een van de zeven nieuwe wereldwonderen en iedereen doet goede zaken met de bijna een miljoen buitenlandse bezoe kers die de Taj Mahal jaarlijks trekt. Vooral dat laatste blijkt een gevoelig punt, want sinds Adityanath met zijn heftige uitspraken kwam, is het aantal toeristen teruggelopen. In de sociale media in India is dan ook de vloer aan geveegd met de extremist die ook be weerde dat de moslimheersers het ge bouw hadden gekaapt door een oor spronkelijk hindoepaleis een nieuwe bestemming te geven. Klinkklare on zin, want de bouwschema's van de moguls zijn bewaard gebleven. De lief desboodschap van de mogolvorst is aan Adityanath niet besteed. Blussen Inmiddels probeert regeringspartij BJP het vuur te blussen, want niemand zit te wachten op nog meer toeristen die afhaken, omdat ze geen zin hebben te recht te komen in religieuze spannin gen rond het beroemdste gebouw van het land. Onlangs bracht Yogi Adityanath een bezoek aan de Taj Mahal en - kennelijk op zijn vingers getikt - gaf er de vol gende draai aan. Dat moslims het had den neergezet deed niet meer ter zake. De Taj Mahal was het resultaat van 'het zweet en bloed van Indiase arbeiders'. Niettemin groeit er een campagne bij de nationalisten om alles wat India kent aan mosliminvloeden zwart te Souvenir van Taj Mahal of iets anders met minaret heeft niets te maken met onze cultuur maken, zegt de Indiase schrijver Ni- lanjan Mukhopadhyay erover tegen de Franse krant Libération. „De strategie van de extreme hindoes is aan te tonen dat het tijdvak van de moslimprinsen (1526-1857) een periode was van slaver nij voor de hindoes en dat de moslims van vandaag hun geloof te danken hebben aan een bezetter. Op die ma nier wordt er vijandschap aangewak kerd tegen de moslims die afstamme lingen zouden zijn van de vijand." Geschiedenisboekjes Los hiervan is de BJP ook bezig om ge schiedenisboekjes op scholen te corri geren. Daarbij wordt ook - vergelijk baar met wat fundamentalistische christenen in de Verenigde Staten doen - de evolutietheorie vervangen door wonderbaarlijke verhalen uit de Indiase mythologie. Nu de verkiezingscampagne volgend jaar zal losbarsten, maken veel waar nemers zich zorgen over de steeds ex tremere toon van hindoenationalisten. In het verleden ontaardde dat al in po groms, waarbij honderden mensen omkwamen. Wat betreft de Taj Mahal zou het gebouw te lijden hebben on der bewuste verwaarlozing door de hindoe-autoriteiten. Om dat te ont krachten, heeft Yogi Adityanath on langs 20 miljoen euro toegezegd voor reparatiewerk. De afgelopen decennia zijn in India overigens ruim 200 mos limmonumenten beschadigd of ge sloopt door extreme hindoes. De Real-supermarktketen in Duitsland heeft nagemaakte le geruniformen en -attributen uit de nazitijd uit de online- schappen verwijderd. Het aan bod kwam onder vuur te liggen na kritiek van onder anderen de bekende tv-cabaretier Jan Böhmermann. Die kreeg snel veel bijval. Via de site van Real werden on der meer tropenhelmen, gor dels en emblemen van de Wehrmacht aangeboden. Daar bij de 'wervende' tekst: 'Met deze emblemen kunt u duide lijk maken dat enige ideeën uit deze tijd u nog steeds bevallen'. De Wehrmacht was de bena ming van de Duitse strijd krachten tijdens het Derde Rijk. Ook kon de klant online soldatenuniformen en -petten met adelaars bestellen. Real verontschuldigde zich gis teren snel en uitvoerig. Volgens de keten werden de spullen aangeboden door een derde partij, Mil-Tec, die de online marktplaats van Real als auto matische verkoopplek mag ge bruiken. Dit duwt het Koreaanse schiereiland naar de rand van een nucleaire oorlog Bodybuilderspotje AH krijgt Loden Leeuw De Buik-Billen-Bonusreclame van Albert Heijn is volgens het Nederlandse publiek de meest irritante reclame van dit jaar. Radarpresentatrice Hertsen- berg reikte de Loden Leeuw gisteravond uit aan acteur Davy Eduard King, die zich in het spotje in een Albert Heijn strak traint. Het kreeg 50,1 procent van de stemmen. De prijs voor meest irritante BN'er ging naar Ali B. voor zijn rol in de commercial van uit- vaartverzekeraar Yarden. Gewond zwijn doodt jager Beeld Messi weer vernield Steenrijk door deken van oma www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg 3 dgn Brabant diner 3 dgn Friesland diner dinsdag 5 december 2017 GO -Yogi Adityanath DUITSLAND Noord-Korea reageert op grootschalige gezamenlijke luchtmachtoefeningen van de VS en Zuid-Korea. RECLAME DUITSLAND Een wild zwijn heeft bij Greifswald in het oosten van Duits land een jager aan gevallen en dodelijk verwond. De jager (50) volgde het spoor van een ge wond zwijn met een groter jachtgezel schap. Hij stond op het punt het dier het genadeschot te geven, toen het hem aanviel. Volgens ge tuigen verwondde het zwijn de jager aan het been, waar bij een ader sprong. BUENOS AIRES Weer is het stand beeld van Lionel Messi in Buenos Aires vernield. Nadat begin dit jaar hoofd, romp en armen ver dwenen, werd het beeld van de voet baller nu tot op de enkels gesloopt. VEILING De werkloze Ameri kaan Loren Krytzer (53) liep vrijwel blut een veilingzaal in Californië binnen. Hij leefde van een invali- denuitkering van 168 euro per maand. Even later liep hij als rijk man naar buiten dankzij een deken van zijn overgroot moeder. Het erfstuk bleek een zeldzame deken van een op perhoofd van de Na vajo-indianen. Hij kreeg er een half miljoen dollar voor. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar: 2 nachten in 4* Best Western Plus Haarhuis (8,4) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangen diner en gratis gebruik wifi Aankomsten t/m februari. Betaal pas bij aankomst! Hotel Oosterhout (7,8) 3* Hajé Hotel Heerenveen (7,5) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. ontbijt 1 dag fietshuur lx plate du jour amuse rjy gQ lx 2-gangen diner CO Gratis sauna en wifi Ott Gratis parkeren en wifi Verblijf in hartje centrum. Tip! Burgers' Zoo en winkelen in Het Stegenkwartier!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11