U 'We lagen te trillen op de slaapbanken' M 9 'Van Gogh-rover zit weer vast' Octave 'Okkie' Durham, de man die in 2002 twee schilde rijen uit het Van Gogh Mu seum roofde, zit opnieuw vast. De meldt journalist Vin cent Verweij, die een uitzen ding van Brandpunt over de roof maakte. Durham zou za terdagochtend in zijn huis zijn gearresteerd en naar het bureau zijn vervoerd. Omdat hij de schadevergoeding aan het museum niet op kan brengen, moet hij negen maanden in de cel zitten. Het zou gaan om een bedrag van bijna 344.000 euro. Volgens de website Crimesite moet Durham nu een straf uitzitten van 286 dagen. Komend voorjaar staat de pu blicatie van zijn biografie op stapel, getiteld Meesterdief. Het boek is geschreven door Boldewijn Wilson, die als verslaggever voor AT5 de rechtszaken versloeg over de kunstroof uit het Van Gogh Museum. Na de inbraak vluchtte Okkie naar Spanje, waar hij onderdook bij vrien den. Daar zou hij ook onder dak hebben gekregen bij oud voetballer Patrick Kluivert, die het verhaal ten stelligste ontkent. Oekraïne is toe aan een dictatuur van de middenklasse Olietanker botst op vissersboot Bij een botsing tussen twee schepen voor de kust van Zuid-Korea zijn gisteren ze ker dertien opvarenden om het leven gekomen. Twee mensen worden nog vermist. Een vissersboot met 22 opva renden kwam voor de kust van Incheon, ten westen van Seoul, in aanvaring met een olietanker. De veel kleinere vissersboot sloeg om. Volgens de Zuid-Koreaanse kustwacht kan het dodental nog verder oplopen. Floortje Dessing Dode bij brand appartement Honduras in de ban van rellen Fastned daagt de staat Dessing zit relatief veilig in een schuilkelder, maar kan niet naar buiten wegens intens vuur van sluipschutters. Vanuit haar schuil plaats in Sanaa vertelt ze over de telefoon over de situatie. Een ge sprek dat haperend verloopt van wege de slechte verbinding. „We houden geheim waar we pre cies zitten. Uit veiligheidsoverwe gingen. Maar we zitten in een com pound (omheinde wijk). Wel in een wijk die heel erg onder vuur wordt genomen. We zitten eigen lijk al 48 uur in de schuilkelder. We horen de explosies. Bij ons om de hoek werd de hele nacht door zeer zwaar geschoten. Sluipschut ters hebben zich in de hoge gebou wen verschanst. We kunnen dus niet de straat op." „Nee, er waren geen aanwijzingen dat het zo los zou gaan. Anders hadden we nooit toestemming ge kregen van het Rode Kruis om hierheen te gaan. Het was geen onbezonnen actie dat we hier naartoe zijn gegaan. Er is vooraf lang overlegd en er is gewoon groen licht gekomen van verschil lende partijen. Het is gewoon enorm geëscaleerd, net op een moment dat wij hier zijn." We zitten al 48 uur in de schuilkelder. We horen de explosies „We zijn met een man of zes naar de oude stad gegaan, waar bijna geen buitenlanders komen. We hebben zelfs rondgelopen, onder begeleiding en met toestemming van de partijen die daar de dienst uitmaken. We hebben daar met mensen gesproken. Heel intens was een jongen van negentien, die me aansprak toen ik met mijn te lefoon aan het filmen was. Uit de grond van zijn hart zei hij: 'Ver geet ons alsjeblieft niet, want de wereld vergeet ons. Ik voer geen oorlog met wapens, maar op Face- book en Twitter'. Dat vond ik mooi om te horen. We wilden ook naar het ziekenhuis, omdat gewone pa tiënten als diabetici ook lijden on der dit conflict. Door de blokkade komen er bijna geen medicijnen binnen. Het Rode Kruis probeert medicijnen en insuline het land in te krijgen. Dat wilde ik met eigen ogen gaan zien." „Nou, ik ben niet heel erg bang. De eerste nacht vond ik wel heftig. Omdat het zo intens was. Er waren zulke zware beschietingen dat we lagen te trillen op de banken waarop we slapen. Het onvoor spelbare grijpt je ook aan. Je kunt hier morgen weg zijn, maar ook pas over een maand." maandag 4 december 2017 OKKIE DURHAM Michail Saakasjvili, ex-president van Georgië, op een protestbijeenkomst in Kiev. ZUID-KOREA Eindelijk, het baasje is terug na drie maanden piraten jagen in de Somalische wateren. Het amfibisch transportschip Zr. Ms. Rotterdam liep gisteren de marinehaven van Den Helder binnen, fotoanp WEERT Een brand in haar appartement in Weert is een vrouw fataal geworden. Bij de brand kwam za terdagnacht veel rook vrij. Bewoners van omliggende ap partementen wer den wakker ge maakt en zijn tijde lijk ondergebracht in een ziekenhuis in de buurt. De brand weer forceerde de voordeur en trof de bewoonster bewus teloos aan. Ze stierf in het ziekenhuis. DODEN In Honduras zijn het hele weekend rellen geweest na de chaotische presi dentsverkiezingen. Twee mensen kwa men om bij gevech ten met veiligheids eenheden. Er vielen twintig gewonden. STROOMPOMPEN Fastned, uitbater van 63 snellaad- stations voor elek trische auto's, sleept de staat voor de rechter. Deze week maakte Shell bekend 25 stroom- pompen bij eigen tankstations te openen. Dat is oneerlijke concur rentie, stelt Fast ned. Fastned heeft de concessie voor in totaal 200 laad- stations in heel het land. De zaak dient over twee weken. Televisiemaakster en ambassa deur van het Rode Kruis Floortje Dessing zit klem tussen de strij dende partijen in Jemen. Ze zit nu in een schuilkelder in Sanaa. Bob van Huët Rotterdam/Sanaa De stad is verdeeld tussen strijdende milities. Waar zitten jullie? De eerste twee dagen was er niets aan de hand, zei je. Floortje Dessing weet niet wanneer ze weg kan. fotovara - Floortje Dessing Kon je die eerste dagen wel werken? Nou ben jij een stoere vrouw, ben je bang? WELKOMSTLIK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9