Claus stuurt kampioene met verlies naar Egypte Opnieuw domineren Belgen in DOW Aflossingsmarathon 18 Novitas heeft langste adem Vooraf werd al ingecalculeerd dat de Belgische ploegen hoge ogen zouden gooien en een aanval op de eerste plaats zouden doen. „We hadden vooraf al vastgesteld dat we een uitgebalanceerd team hadden met enkele sterke lopers. Dan komt het erop neer dat ook waar te kun nen maken. We liepen allen gedis ciplineerd en dat bleek voldoende voor de eerste plaats", stelde Andy Cocquyt uit Zelzate. Als Degroote in vorm is, weetje zeker datje mee gaat doen om de eerste plaats Cocquyt maakte samen met on der anderen Bert van de Velde en Bart Bleijaert deel uit van het win nende team, dat slechts de eerste ronden tegenstand ondervond van andere ploegen. Pas in het tweede deel was die tegenstand verdwenen en kon De Krekenlopers naar de overwinning lopen. Bij het als tweede finishende TSRT toonde Franceso Degroote helemaal terug te zijn, nadat hij lange tijd was uitgeschakeld door een blessure. „En als Degroote in vorm is, weet je zeker dat je mee gaat doen om de eerste plaats. We hebben getracht dat zo lang moge lijk vol te houden, maar konden Het begon uitstekend voor de Sasse formatie in de fraaie biljartaccom modatie in Roosendaal. Pascal Claus kende een bliksemstart tegen de veelvoudig kampioen bij de niet verder reiken dan de tweede plaats. Maar daarmee zijn we meer dan tevreden", was het oordeel van teamcaptain Tom Janssens, die zich ook verheugd toonde over de hoge klassering van het tweede team van TSRT, dat twintigste werd. Een knappe prestatie werd zater dag ook geleverd door Road Run ning Axel. Het team finishte als vijfde en was daarmee het hoogst geklasseerde Nederlandse team. „Natuurlijk zijn we daar meer dan tevreden mee. We hebben bijna nimmer aanvulling. Dat betekent dat we met zijn allen ieder jaar weer ouder worden en dan wordt het vrouwen, Thérèse Klompenhou wer. In 21 beurten leidde hij met 19- 34, moest nog wel toestaan dat zij terug in de wedstrijd kwam, maar stond de winst niet meer af. Met 36- 40 in 35 beurten bleef hij baas over Klompenhouwer, die direct na de wedstrijd naar Egypte vertrok waar zij deelneemt aan de wereldbeker. Op de andere tafel versloeg Jeffrey de Witte moeiteloos Peter van Nas sau met 20-35 in 38 beurten. Het was aan Piet Rodts en Jens van Dam de teamwinst over de streep te trekken. Rodts lukte dat wonderwel tegen de hoger aange slagen Adrie Demming. Rodts vocht als een leeuw en klopte de thuisspeler na een hoogstaand duel in slechts 25 beurten met 28-35. Jens van Dam kon het niet maken tegen moeilijker om mee voorin te blij ven doen", aldus Douwe Wortman, die zelf ook nog twee ronden van elk ruim vijf kilometer meedeed. Dat betekent dat we met zijn allen ieder jaar weer ouder worden De openingsloper van de eerste ploeg, Edwin de la Ruelle, liet zien oud-topspeler Jan Arnouts; hij ver loor met 40-36 in 46 beurten. „Ik sukkel verder", zei hij na afloop. „Gelukkig heb ik goede teamgeno- Gelukkig heb ik goede teamgenoten, die wel zorgen voor de punten ten, die wel zorgen voor de pun ten." Pearle schoof met de zege op naar de gedeeld vijfde plaats. In het eerstedivisieduel van 's Lands Welvaren tegen koploper Burgmans Biljarts (2-6) ondervond ondanks vele pijntjes in het verle den nog steeds bij de besten mee te kunnen. „Dat was vermoedelijk de basis voor een hoge klassering. Daarmee heeft de rest zijn voordeel gedaan", vertelde Wortman, die te vreden was met de tijd van 2.35.57. Dat was goed voor de vijfde plaats, maar daarmee kwam het team niet in de buurt van de eerste plaats die Road Running Axel enkele jaren geleden behaalde. Michael Vink dat er nog een lange weg te gaan is. Tegen routinier Bert van Manen kwam de jonge Groede- naar er niet aan te pas en ging kei hard onderuit met 35-17 in 31 beur ten. Zijn team heeft nu zes punten achterstand op de leider. Derde divisie, 't Bierwinkeltje-'s Lands Welvaren 3 AVH/VSS 4-4: Een prima resultaat voor de thuis ploeg die al vanaf aanvang van de competitie rodelantaarndrager zijn. Na eerder een overwinning werd nu weer eens een puntje toege voegd aan het totaal en zodoende voeling gehouden met de teams die boven hen staan. 'Kleine' Cees Wissel en Fons Baart zorgden voor de winstpunten. 'Grote' Cees Wis sel en Albert van Leeuwen konden het niet bolwerken en verloren. HULST De handbalsters van Novitas blijven het uitstekend doen in de derde klasse. In Dru- nen werd Elshout 3 met 16-19- cijfers geklopt. In de beginfase keek de ploeg van coach Erwin Bel tegen een 3- o-achterstand aan, maar na een sterke serie ging Novitas met een 8-9-voorsprong rusten. Na de pauze verrichtte debuterend keepster Mascha van Bunder en kele goede reddingen. Met nog tien minuten te spelen nam No vitas het initiatief, wat resul teerde in een 14-16 voorsprong. Daarna bracht Bel zijn routiniers binnen de lijnen om het duel over de streep te trekken. Dat lukte. maandag 4 december 2017 Discipline basis voor succes A Eric Goossen (rechts) neemt het stokje over van zijn ploeggenoot Dennis Florussen. Met het team Scheldesport 3 eindigden zij uiteinde lijk op de 31ste plaats, fotocamileschelstraete Het was koud en het blééf koud. Voor de ruim zeshonderd deel nemers aan de DOW Aflossings marathon waren de weersom standigheden van zaterdag in Terneuzen allerminst ideaal. Toch bleek geen van de lopers en loopsters hiermee problemen gehad te hebben. En bijna zoals gebruikelijk ging de overwinning naar een Belgisch team. De Kre kenlopers uit Sint-Laureins kwam uit op 2.24.59 en was daarmee de snelste formatie. Wim de Vos Terneuzen - Tom Janssens In het duel in de middenmoot van de eerste divisie trokken de driebanders van Pearle Opti ciens aan het langste eind tegen De Distel. In dezelfde poule kreeg Michael Vink uit Groede, uitkomend voor 's Lands Welva ren uit Kwadendamme, een ste vige oorwassing, 't Bierwinkeltje deelde in de derde divisie de punten met 's Lands Welvaren 3. Joop van den Oudenhoven Vlissingen De Distel-Pearle Opticiens 2-6: - Douwe Wortman - Jens van Dam Eindstand: 1. De Krekenlopers Sint- Laureins 2.24.59. 2. TSRT 2.29.44, 3. We All Love Runningteam 2.34.16, 4. Running Team Sinaai 2.34.33, 5. Road Running Axel 2.35.57. Bij de DOW Aflossingsma rathon haalden zaterdag 103 teams de finish. Het team Fitcoach Massages 1 kwam uiteindelijk als laatste over de meet na ruim vier uur hardlopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78