Steijn houdt de Zeeuwse eer hoog II Poppe imponeert tijdens tweedaagse Hontenisse buigt achterstand om Scheldesport in mineur 17 tielemcw zv ■myi KEUKE/VSj combinatie worden." Een vergelijkbaar gebied als Den Inkel kun je niet zomaar vinden op Beveland bezig was met de toekomst van de Den Inkelcross. Peeman klopte Middelburger Erwin Harmes (tweede) met tien seconden. Mar- tijn de Kok uit Heinkenszand werd zevende en blijft leider in de stand. Bij de vrouwen behield Mo nique Verschuure uit Yerseke haar ongeslagen status. ronden, daarna gaan we kijken wat we kunnen doen." De kans is klein dat Peeman za terdag bij de derde van zeven wed strijden in de De Zeeuwse Verze keringen Crosscompetitie ook maar een tel van de 32 minuten en 32 seconden die hij nodig had om de negen kilometer te voltooien De Zeeuwse springruiters waren zaterdag op de Sinterklaas Jum ping bij De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland niet opgewassen te gen hun concurrenten van buiten de provincie. Alleen Tessa Steijn wist met de schimmelmerrie Ca- tarina de overheersende rol van de bezoekers te doorbreken. De zeventienjarige amazone uit 's-Gravenpolder stuurde, met een meesterlijk gereden rit de Celano- dochter in de klasse B naar de overwinning. „Toen we Catarina kochten was ze zadelmak, maar verder kon ze nog niks", vertelde Steijn. „Ik heb ze zelf opgeleid. Het is een paard dat goed meedenkt in het parkoers en ze wil altijd naar de overkant. Soms is ze wat al te enthousiast, kan ik haar niet vol doende terugnemen en maakt ze foutjes. We moeten nog meer een Kirsten Steijn ('s-Gravenpol- der) leek in de sporen van haar nichtje Tessa te treden. Als eerste starter van de negen combinaties in de barrage van de klasse L vloog ze, met de met speels gemak over de acht hindernissen wippende Indoctro-dochter Cidorina E, in 31.71 seconden over het parkoers. Daarmee leek het al weer kat in het bakkie voor de familie Steijn. Bloedstollende rit Maar het laatste woord was aan Dries van der Linden (Essen). In een bloedstollende rit stuurde de Belg de merrie Habinax van Beek in 31.43 naar de zwaarbevochten zege. „Dit paard is pas vijf en heeft alles in zich", vertelde Van der Linden. „Ze heeft niet alleen veel vermogen, maar is ook snel en wendbaar. Daardoor kon ik bin nendoor naar de voorlaatste hin dernis. En op dat lijntje heb ik de overwinning gepakt." Natalie Poppe was tijdens de eer ste editie van de Pepernoten dres- suurtweedaagse in Vrouwenpol der met de merrie Halvere in M2 goed op dreef. Zaterdag liep de verpleegkundige uit Grijpskerke in manege De Eendracht naar een afgetekende overwinning (70,50). Gisteren toonde de combinatie zich andermaal overtuigend de beste (71.00). Poppe pakte ook de overall-prijs in de klasse M. Daardoor plaatste ze zich voor het Zeeuws kampioenschap. „Halvera is een fijn paard om mee te werken", vertelde Poppe na af loop van de tweedaagse, een ini tiatief van de ruiterclubs De Een dracht en Sé-Ros. „Het is een paard met een superkarakter en enorme bewegingen. De overgan gen liepen goed. En voor de zij gangen, travers en schouderbin nenwaarts scoorden we achten." Grand Prix-paard „Ik rijd Halvera nu twee jaar voor fokker Klaas Christiaanse", ver volge Poppe. „Die heeft mij verze kerd dat Halvera niet wordt ver kocht. Dus wordt het misschien wel mijn toekomstig Grand Prix- paard, want ze maakt veel pro gressie en geeft mij het gevoel dat ze kan uitgroeien tot een paard voor het zware werk." Chantal Nijpjes deed met de ruin Bolero in het ZZ-Licht goede zaken. De amazone uit Sint Lau rens liep met de Undigo-zoon twee keer op rij naar een afgete kende overwinning (68,85 en 70,14). Ook de overall prijs klasse Zi/Z2/ZZ-Licht was een prooi voor Nijpjes. De voetbalsters van Hontenisse bleven ook gisteren zonder neder laag in de derde klasse van het zondagvoetbal. Op bezoek bij streekgenoot Terneuzen werd het 1-3. Tegenstander Terneuzen nam wel de leiding, maar Hontenisse had die achterstand voor de pauze al weggewerkt. Hontenisse kan het herfstkam- pioenschap paktisch niet meer ontgaan. De Zeeuws-Vlaamse koploper heeft met nog twee du els voor de winterstop te gaan al een voorsprong van zes punten op nummer twee SC Gastel. Terneu zen staat zesde. In de vijfde klasse moest HW'24 in de strijd om de eerste plaats een veer laten tegen Steen bergen. Uit werd het 4-2. Vogel waarde versloeg Odio met 1-2. Derde klasse. Terneuzen-Honte- nisse 1-3 (1-2). Nina Pierar 1-0, Li- san van de Broek 1-1, Kelly van den Abeele 1-2 en Lisa van Hoije 1-3. Vijfde klasse. Steenbergen- HVV'24 4-2 (2-1). Doelpunten HVV'24: Liza Catsman en Veerle van Schil. Odio-Vogelwaarde 1-2 (0-1). Doel punten Vogelwaarde: Melanie de Cocq 0-1 en 1-2. Terneuzense vrouwen liepen na een zwakke start in de eerste peri ode (20-4) al snel achter de feiten aan. De ploeg van coach Martin van Ham herpakte zich enigszins nog voor de pauze, maar keek nog steeds tegen een achterstand van tien punten aan: 31-21. Daarna kon Scheldesport niet echt meer dich terbij komen. Emmaly van Zun- derd scoorde voor Scheldesport de meeste punten. Scheldesport keek aan het eind van de derde periode tegen een achter stand van tien punten aan. Het eer ste verlies lonkte, maar de Terneu- zenaren toonden veerkracht. Dank zij een sterke slotfase herpakte Scheldesport zich. De Zeeuws-Vla mingen gmgen prima van start en namen een 20-25 voorsprong. „Alleen verdedigend gaven we teveel weg", vond guardspeler Thijs de Groote. Het duel was voor rust in evenwicht. Ruststand: 38-41. In de tweede helft was de center bij de thuisclub niet af te stoppen, waar door Blauw Wit uitliep naar een marge van tien punten. Centerspe ler Peter Maat van Scheldesport kon weinig uitrichten vanwege een rugblessure. Het kwam uiteindelijk toch nog goed voor Scheldesport, dat de trotse koploper in de derde klasse blijft. Topscorers bij Scheldesport waren Alexander van Glansbeek en Thijs de Groote. Zij scoorden bei den zestien punten. maandag 4 december 2017 de Zeeuw» Lucien Roelandt Den Inkelcross - Wil Zweemer, AV'56 Nieuw- en Sint Joosland Lucien Roelandt Vrouwenpolder Eddy van der Hooft Vlissingen De basketbalsters van Schelde sport zijn van slag. De ploeg van trainer Martin van Ham verloor (57-43) in de uitwedstrijd tegen Virtus 2 voor de derde keer op rij een duel in de tweede klasse zuid. De mannen van Schelde sport wisten in Roosendaal in de slotfase een achterstand om te buigen naar een 71-74 overwin ning. Daardoor bleven de Ter- neuzenaren ongeslagen koplo per in de derde klasse zuid. Aector Doorns Terneuzen Vrouwen Virtus 2-Scheldesport 57-43: De Mannen Blauw Wit 2-Scheldesport 71-74:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77