Winnend YVC baalt toch na duel met laagvlieger Vlekkeloze zege van Elegeert en Rietjens M 5 Meyvis wéér de beste mÊt 16 Staatsbosbeheer gaat in 2018 meer geld in rekening brengen voor het gebruikmaken van het bosgebied. pg^p J hy**f "«WL.INS ATLETIEK CROSS Spirit-YVC 2-3 (19-25, 28-26,18- 25, 29-27,11-15): Hoewel YVC voor de tweede keer op rij met 3- 2 won, leefde na afloop het besef dat er in Barendrecht veel meer in had kunnen en moeten zitten. In het duel met de nummer elf van de rangschikking verzuimde YVC de marge met het op de ne gende plaats geklasseerde Volley Zuid met meer dan drie punten te verkleinen. Daar waren wel degelijk kansen voor. YVC begon goed. De Zeeuwen speelden fris van de lever, waren in alle opzichten beter dan Spirit en sloten de eerste set met ruim verschil winnend af. Die goede lijn werd in de beginfase van de tweede set doorgetrokken. Toen in een mum van tijd een voor sprong van vijf punten werd ver speeld, kwam de klad erin en was er geen houden meer aan. Na weer een ruime zege in de derde set leek er geen vuiltje aan de lucht. Veel opslagfouten en misverstanden leidden in het be gin van de vierde set tot een ach terstand, die ondanks een inhaal race in een spannende slotfase niet meer kon worden opgehaald. In de beslissende vijfde set had YVC de langste adem en werd de winst veiliggesteld. RVC/Libanon'50-Stevo 3-1 (25- 19, 25-18,17-25, 25-16): Vooraf tekende Stevo voor een punt, omdat Libanon in Rotterdam tot nu toe maar weinig steken heeft laten vallen. „We hebben eruit gehaald wat erin zat, maar als we meer mensen hadden gehad - er waren veel afwezigen door bles sures en ziekte - dan hadden we er misschien een vijfsetter uit kunnen slepen", keek Guido de Beule terug. Stevo hield in de eerste set tot het zestiende punt gelijke tred. In de slotfase van de set haakten de gasten door persoonlijke fouten af echter af. In het begin van de Stevo haalde eruit wat erin zat tegen de koploper, maar verloor wel met 3-1 tweede set zette de koploper Stevo onder druk. Het gat dat daardoor werd geslagen bleek in het restant van de set voldoende om naar een 3-1-overwinning af te wikke len. In het derde bedrijf waren de rollen omgedraaid. Stevo ser veerde lastig en nam het initiatief. Frank en vrij spelend werd een ruime zege behaald en stiekem op meer gehoopt. „We zaten goed in de wedstrijd. Ik dacht dat we hen aan het wankelen hadden ge bracht, maar het leek wel alsof wij met de last van moeten winnen niet konden omgaan", zei De Beule. Monique Elegeert en Harm Riet jens maakten nauwelijks onno dige fouten in het Dullaert Dub- beltennistoernooi te Hulst. Dit hoge rendement resulteerde in de eerste prijs in de mixed-5. De plaatselijke favorieten schre ven de poule ongeslagen op hun Bram Donze slaat in Hulst een dubbelslag met zeges in twee 4- categorieën naam ten koste van vader en dochter Richard en Emelie Bral (8-7), Rebecca Matthijs en Berend Sponselee (11-6) en Charlotte Coone en Gijs Donze (9-5). Cru ciaal was een zeer lange game bij 5-3 in de eerste partij op de service van Rietjens. Na tien keer deuce en drie keer nadeel behield de voormalige Koewachtenaar als nog zijn opslag. Vervolgens le verde de ervaren tennisleraar Ri chard Bral verrassend zijn service in, waardoor de kloof niet meer te overbruggen was. In het dubbel 5 waren Marino Bolssens en Patrick Vonk onge naakbaar. Het offensieve duo was te sterk voor Hans van der Kloos ter/Mark van Troost (13-3), Josko Simic/Ferry van der Veeke (13-5) en Richard Bral/Niek de Koster (7- 6). Bram Donze werd zowel toer- nooiwinnaar in de dubbel- als de mixed 4, met respectievelijk Mar- nix Ivens en Claire van Damme aan zijn zijde. De op vastheid tennissende Pe tra Kanselaar uit Terneuzen werd nummer één in dubbel 6 (met Mi riam Bun) en mixed 6 (met Erwin Claassens). Overige winnaars: Thomas de Decker/Berend Spon selee (dubbel 7), Lisa van den Ab- beele/Hans van der Klooster (mixed 7) en Lisa en Dominique van den Abbeele (dubbel 8). i et Maikel Peeman werd de 25ste Den Inkelcross zaterdag gewonnen door een I toptalent. Een mooie toekomst in de hardloop wereld lijkt in het verschiet te lig gen voor de achttienjarige Zuid- Hollander. Hoe anders is dat voor de Den Inkelcross zelf. Want het is nog maar de vraag of er in 2018 een 26ste editie volgt. De reden: Staatsbosbeheer gaat vanaf volgend jaar meer geld in re kening brengen voor het gebruik maken van het bosgebied Den In- kel. „We betalen nu ook al een klein bedrag, maar de verhoging waar we het over hebben is vrij fors", vertelt Vera Wisse namens de organiserende atletiekvereni ging AV'56. „De beslissing komt voor ons een beetje uit de lucht vallen. Er zijn nooit aanwijzingen geweest dat dit zou gaan gebeuren. Aan de andere kant: je maakt ge bruik van het terrein en de facili teiten, in die zin vind ik het geen onlogische maatregel." „Wij hebben ook onze kosten en krijgen heel weinig geld binnen voor onze recreatievoorzienin gen", reageert Karei Leeftink van Staatsbosbeheer. „Dus lijkt het me logisch dat er wat gaat gebeuren." Volgens Leeftink kunnen de ver hogingen best meevallen. „Het hangt ervan af hoe groot het eve nement is. Er zijn allerlei kortin gen die een rol kunnen spelen." Wisse kan nog niet concreet zeggen wat de kostenverhoging voor de toekomst van de Krui- ningse crosswedstrijd betekent. „Of dit de laatste Den Inkelcross is geweest? Daar kan en wil ik eigen lijk geen uitspraken over doen. We moeten eerst in kaart brengen wat de exacte baten en kosten zijn en afwegen of dat kan worden opge lost op de huidige locatie. Vast staat wel dat de verhoging hoe dan ook consequenties heeft." „Hetzij een ander (hoger) in- schrijfbedrag per deelnemer, het zij een andere locatie", vervolgt het lid van de wedstrijdcommissie van de Goese vereniging. „Het is niet onze ambitie om naar een an dere locatie uit te wijken. Het is sowieso niet fijn om van locatie te wisselen, deze plek bevalt goed." „Een vergelijkbaar gebied als Den Inkel kun je niet zomaar vin den op Beveland", vult Wil Zwee- mer, hoofd wedstrijdcommissie Er zijn nooit aanwijzingen geweest dat dit zou gaan gebeuren van AV'56, Wisse aan. Naar een andere locatie is de vereniging vooralsnog dan ook niet op zoek. Geruchten doen de ronde dat Staatsbosbeheer ook voor het ge bruikmaken van andere gebieden in Zeeland de bedragen wil verho gen. Zoals bijvoorbeeld het bos van Westenschouwen, waar Delta Sport jaarlijks de Deltacross orga niseert. Die berichten hebben Se- bastiaan Heikoop, voorzitter van Delta Sport, tot op heden overi gens niet bereikt. In het geval de maatregelen in derdaad meerdere gebieden (en dus hardloopwedstrijden) aan gaan, is het volgens Wisse aanne- WhFv' «s - melijk dat de Zeeuwse verenigin gen samen een vuist maken. „We gaan eerst deze crosscompetitie af- In feite was alleen interessant wie op de overige ereplaatsen beslag gingen leggen. Natuurlijk had Minnaard al een plaatsje gereser veerd en de beroepsrenner uit We- meldinge maakte dat volledig waar. Achter de rug van Meyvis reed hij opnieuw erg sterk, maar hij moest de Belg toch weer voorrang geven. „Hij is te sterk voor mij, maar het wegseizoen - waarvoor de trainin gen bijna weer gaan beginnen - heeft de volledige prioriteit. Zoals al eerder aangegeven is het voor mij niet meer dan een tussendoortje", aldus Minnaard in het koude Mid delharnis, waar Thijmen van de Vrede ook van de partij was. Hij eiste de derde plaats op het erepodium op, maar zag wel het al gemeen klassement in zijn nadeel veranderen. Meyvis is met nog drie wedstrijden (Hulst, Westkapelle en Heinkenszand) voor de boeg nu plotseling de grote kanshebber op de eerste plaats. maandag 4 december 2017 Z.V VLISSINGEN De volleybalsters van YVC boekten de tweede zege op rij in een vijfsetter (3- 2), maar keerden desondanks licht teleurgesteld naar huis. De vrouwen van Stevo moes ten zich met een punt tevreden stellen tegen RVC/Libanon'50. De koploper won voor eigen publiek met 3-1. Henk van de Voorde Hulst Vragen over toekomst Arwin Willemsen Kruiningen - Vera Wisse, AV'56 'Y 'M. nn '\yr Si -Jt: - Maikel Peeman toonde zich de sterkste in de 25ste Den Inkel cross. Hij hield Erwin Harmes (op achtergrond) op tien secon den. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De rolverdeling blijft zowat het zelfde in de wedstrijden om de ATB Wintercompetitie. Ook za terdag, toen het peloton aantrad in Middelharnis, viel er over de uitslag niet te discussiëren. Het deelnemersveld was immers zowat hetzelfde als in de eer dere wedstrijden, met dien ver stande dat Marco Minnaard op nieuw aan de startlijn stond. Zoals een week eerder moest hij echter opnieuw in Vincent Mey vis zijn meerdere erkennen. Wim de Vos Middelharnis Vincent Meyvis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76