SDO'63 en Schoondijke vermaken publiek 15 Tjoba laat eindelijk zien wat het kan en is Valto verrassend te slim af Titelkandidaat TOP heeft eindelijk ruime zege te pakken zv Seolto-Togo 16-17: Togo hield de Vlissingse dames in toom en haalde daarmee de angel uit Seolto. Door de zege is de ploeg uit Goes koplo per in de derde klasse K. Scores Togo: Niek Meerman 7, Mar ten Postema 5, Anouk Hazelaar 2, Desiree Voshart, Mijke Tahapary en Jordi Dommisse 1. DSO-Stormvogels 16-16: Een gelijk opgaand duel leek de kant van Stormvogels op te vallen. Toch ein digde het gelijk: 16-16. KVK-Scheldevogels 20-17: Een mindere tweede helft brak KVK bijna op. Toch won de formatie uit Kapelle van Scheldevogels. Scores KVK: Koen Volkers 10, San- der Slabbekoorn 4, Niels Verdonk 3, Tonia Verdonk 2, Anco Schreuder 1. Zaamslag-Vios 9-15: Zaamslag deed verdedigend niet onder voor Vios, maar legde het af op scorend vermogen. Vios besliste het duel pas na rust. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 4, Linda van Reeuwijk en Erwin Verhelst 2, Jesse Hamelink 1. 't Capproen-Luctor 9-20: Na tien minuten kwam Luctor op gang te gen hekkensluiter 't Capproen.Daarna was er amper nog tegenstand. Swift-Rust Roest 38-22: Vooral na rust (18-13) stond er geen maat op de scoringsdrift van de Middelbur gers. In deze vorm kijkt de nummer drie van de overgangsklasse B met vertrouwen uit naar de confrontatie van zaterdag met koploper GKV. Scores Swift: Stephan den Boer 12, Gijs Gillissen 11, Mirella Pouwer 5, Aisja Zuidweg 4, Sanne Oostinga 3, Joren Gillissen 2, Eefje van den Berg 1. Valto-Tjoba 26-28: „Eindelijk liet de ploeg zien waartoe het in staat is", stelde coach Tom Mertens op gelucht na de verrassende winst van het Bevelandse achttal. Tjoba speelde een prima duel. Fortis-VE016-28: Het krachtig col lectief van de eerste drie speelron des had plaats gemaakt voor los zand. VEO troefde Fortis op alle fronten af. Tilburg-Ondo 17-29: Voor de tweede week op rij liet Ondo haar scoringsdrang flink gelden. Het won ruim in Tilburg. Scores Ondo: Ronald Wisse 9, Tho mas Mesu 6, Dennis Witte 4, Sacha Hoefkens en Joyce van Eennen- naam 3, Kristy Kolmus 2, Kelly San- derse en Jeroen Mesu 1. Korbatjo-Atlas 25-24: Atlas pres teerde als een jojo. De ploeg speelde wisselvallig en kwam uiteindelijk net tekort. Eefje van de Berg (met bal) won met Swift ruim van Rust Roest, foto lex de meester HOOFDKLASSE Aardenburg verschafte zich aan de onderkant van de ranglijst lucht door een 2-1-zege op Graauw. SDO'63 en Schoondijke kwamen een 3-3-gelijkspel overeen en Sluis verloor met 4-1 van Lepelstraatse Boys. Afgelast werden Hoofdplaat- Vogelwaarde, Corn Boys-Hulster- loo en Sluiskil-NVS. Aardenburg-Graauw 2-1: Graauw was voor de rust de bovenliggende partij en nam via Ricardo Sponselee na 23 minuten ook verdiend een o-i-voorsprong. Omdat het daar - ondanks een handvol kansen - bij bleef, raapte Aardenburg in de tweede helft alle moed bij elkaar om zich terug in de wedstrijd te knokken. In de 60ste minuut kreeg de thuisclub loon naar werken toen Ricky van de Vijver er 1-1 van maakte. Een kwartier later werd het zelfs 2-1 door een doelpunt van Enzo Boute. Graauw drong daarna nog wel aan, maar kon te weinig af dwingen. SDO'63-Schoondijke 3-3: Het duel kwam wat moeilijk op gang, maar verveelde geen moment meer na dat Ruud van Driessche de thuis club na 35 minuten op 1-0 had ge zet. Nog voor de rust werd het 2-0 door een doelpunt van Martijn Ivens, maar die voorsprong werd na Aardenburg kwam tegen Graauw op achterstand, maar boog die om de hervatting uit handen gegeven. Nouredine Zaha en Geerten van Dam zorgden voor 2-1 en 2-2. Collin Dieleman zette SDO'63 daarna op nieuw op voorsprong, maar in de 81ste minuut was het Yani Ben Al lah die Schoondijke alsnog een punt bezorgde: 3-3. Lepelstraatse Boys-Sluis 4-1: Sluis opende het duel met Lepelstraatse Boys sterk, maar had de pech dat paal en lat de openingstreffer in de weg stonden. Tegen de verhouding in werd het 1-0 door een doelpunt van Wesley de Ronde, maar nog voor de rust bracht Marnix Missi- aen de stand weer in evenwicht. Na de hervatting was de thuisclub be ter op dreef. Nadat Dennis Voor- braak voor 2-1 had gezorgd, werd het duel ook beslist in een tijdsbe stek van amper twee minuten. Na dat Voorbraak nog eens had ge scoord, was het Mac van Gastel die de 4-1 aandroeg. Die tegenslag kwam Sluis niet meer te boven. maandag 4 december 2017 Swift kent geen genade Scores Atlas: Ben van Hese 6, Tim Dybala en Stephan den Boer 5, Thomas Mesu 3, Evi Ovaa 2, Irina Truijlio, Fenna Wondergem en Len Poppe 1. Scores Seolto: Remi van den Broeke 4, Mariëlle Francke, Rowena de Pagter en Sander Meertens 3, Mayella Kuizenga 2, Cynthia Min- derhoud 1. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 6, Arjen Schoe 5, Vera Ge- schiere, Emmely de Visser, Angela Matthijsse, Sander Verrijzer en Lau ren Peene 1. Scores Luctor: Anthony van de Velde en Adrie de Jonge 5, Eline Jansen en Karlijn den Hollander 3, Merijn de Pooter 2, Marit de Kok en Pieter Kousemaker 1. BKC 1-Luctor 3. 11-8 Scores BKC: Eline de Baare, Naomi Hamelijnck en Bart de Baare 2, Christa de Nooi- jer, Marielle Faas, Carmen Faas, Koen de Bliek en Michiel Zwanen burg 1. Vlissingen Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 10, Esmee Walraven en Patrick de Bruijne 5, Robin Harinck 4, Niels Pe- kaar 2, Sharon Goedegebuure en Manon Braam 1. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 6, Yasmin Swiers 4, Maurice van der Have, Remco Crucq en Rens van den Driest 2. TOP deed wat het aan haar stand verplicht was. De Arne- muidse korfballers wonnen thuis van hekkensluiter Nieu- werkerk. Door het verlies van Tempo is TOP nu alleen koplo per in hoofdklasse B. De start van TOP was ongedurig. De eerste zes kansen gingen ver loren. Een stuk efficiënter Nieu- werkerk pakte brutaal een 0-2- voorsprong in sporthal De Blik ken en moest pas na een kwart wedstrijd het stokje overgeven. Vanaf de 7-6-voorsprong domi neerde TOP qua veldbezetting, maar had vooral het vak van gele genheidsduo Jorian Schroevers en Jurriaan Bouwens moeite om door de vertragende tactiek van de tegenstander heen te prikken. Intussen excelleerde het andere vak verdedigend, waardoor Nieu- werkerk halverwege niet verder kwam dan 12-10. Na rust liet de ploeg van trainer Arco Goedkoop het verschil snel oplopen naar een marge die van de ongesla gen koploper in hoofdklasse B verwacht mocht worden. In de laatste twee speelrondes van 2017 volgen de echte krachtme tingen voor TOP. Zaterdag gaat het op bezoek bij Tempo, een week later komt Dalto naar Arne- muiden. Scores TOP: Jeanine Marijs en Demi Mondeel 5, Jurgen Janse en Jurriaan Bouwens 3, Emmelie Bouwens, Peter van Belzen, Jo rian Schroevers en Corné Beze- mer 1. Eerder dit zaalseizoen maakten de korfballers van Swift al in druk met 31 treffers tegen KCR, tegen Rust Roest overtrof het die prestatie. De Eindhovenaren kregen 38 doelpunten te ver hapstukken. In de eerste klasse waren de overwinning van Tjoba en de nederlaag van Fortis en verrassing. JaapJan Ritsema Van de zes wedstrijden die gis teren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal op het pro gramma stonden, gingen er uit eindelijk maar drie door. In alle gevallen ging het om wedstrij den in de onderste regionen. Eddy van der Hooft Vlissingen H Bij SDO'63-Schoondijke viel genoeg te beleven. Het duel kwam lastig op gang, maar er gebeurde genoeg. Zo vielen er liefst zes doelpunten. Maar een winnaar leverde de derby in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal niet op: 3-3. De bezoekers kwamen kort voor tijd nog langszij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75