HW'24 haalt hard uit Koploper Clinge maakt geen fout 13 zv er meer ruimte ontstond voor de tegenstander. Die ging te slordig om met de mogelijkheden die er lagen. De aansluitingstreffer kwam er via Westerhout, die profiteerde van een nonchalante Gastel-ver dediger, en de bal keurig in de ver ste hoek schoot: 1-2. Plotseling was er weer hoop op een beter resul taat, maar de goed georganiseerde Brabantse verdediging gaf vrijwel niets meer weg. Van de Wege was op dat moment al gewisseld voor Yannick Vanhijfte, die zijn rentree maakte. In een tumultueuze slot fase werd matchwinnaar Buuron met een rode kaart (zijn tweede gele kaart), na inkomen met een gestrekt been op Philippine-speler Jasper van Asten, door de goed lei dende negentienjarige scheids- Philippine zette Gastel in de slotfase onder druk, maar kwam tekort rechter Tim Visser uit het veld ge stuurd. In de slotminuut beging Philip- pine-verdediger Jasper van Asten een domme actie (elleboogstoot) in een duel met Gastel-spits Bart Aarssen, waardoor ook hij kon ver trekken. Zo eindigde de topper met tien man aan beide kanten. De Meijer was nog dicht bij de ge lijkmaker, maar zijn kopbal werd door Gastel-doelman Coert Doo rnen onschadelijk gemaakt en over de lat getikt. Het was het voor Phi lippine net niet tegen een collec tief betere tegenstander. HVV'24-FC Bergen 5-2: HVV'24 speelde niet zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar was wel zo veel beter dan hekkensluiter FC Bergen dat het verdiend 5-2 werd. Een eigen doelpunt zorgde voor de 1-0. Daarna duurde het tot de 62ste minuut voordat Roy van Dorsselaer de 2-0 maakte. Jeffrey Franken scoorde daarna nog wel tegen, maar via Sponselee (3-1) en Joost Boog- aert (4-1) werd vervolgens de be slissing geforceerd. Na de 4-2 was het invaller Marnicq de Regt die de eindstand op 5-2 bepaalde Terneuzen-Roosendaal 2-1: Voor rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Na de hervatting nam Terneuzen het initiatief en waren de beste kansen voor de thuisclub. In de 56ste minuut scoorde Douwe Nieskens uit een vrije trap van Marthijn van Ham fraai de 1-0. Hoewel Roosendaal de druk daarna opvoerde, bleef Terneuzen vrij ge makkelijk overeind. In de 75ste mi nuut was het echter Bert den Ha mer die de bal ongelukkig in eigen doel werkte. Mare Verwei werd met een schitterende vrije trap van een meter of 25 matchwinnaar: 2-1. Steenbergen-Breskens 5-2: Steen bergen besliste het duel met Bres kens al in de eerste helft. Via Sou- fian Doorns werd het weliswaar al snel 0-1, maar daarna waren Jordy Dam, Mo Dahir, Jeroen Augusteijn en opnieuw Dam trefzeker namens de thuisploeg. Na de hervatting probeerde Breskens zich nog terug te knokken, maar nadat Joris Corijn voor 4-2 had gezorgd, was het Tony Mgombojoao die de bezoekers van iedere illusie beroofde en het duel definitief besliste: 5-2. Clinge-Vivoo 2-0: De thuisploeg gaf opnieuw geen kansen weg, maar was zeker in de eerste helft zelf ook niet trefzeker. Ondanks veel meer balbezit dan de tegen stander, vielen er slechts enkele halve kansjes te noteren voor Tho mas Leegwater en Sven d'Hooghe. Die werden echter niet benut: o-o-halverwege. Na tien minuten in de tweede helft opende de 21- jarige Royan Seghers de score (1-0) met zijn 25ste treffer in de hoofdmacht van Clinge. Ook hierna waren de beste mogelijk heden voor Clinge tegen een vooral hard werkend Vivoo. Op aangeven van Domenique de Bur ger kopte de net ingevallen Mike van Laere de 2-0 binnen en hij be sliste hiermee de wedstrijd defi nitief. Koewacht-WVV'67 1-0: Het veld spel van de thuisploeg was beter verzorgd, maar dit leverde voor alsnog weinig gevaar op voor het doel van de tegenstander. Pas in de slotminuten waren er enkele mogelijkheden voor Emedy Nda- nirorere en Jens de Cock, die deze echter niet wisten te benutten: 0-0 bij rust. De tweede helft be gon spectaculair met een kans voor Koewacht, via Ruud Mar tens, en kort daarna een Brabantse speler die probeerde doelman Jelle Bonte met een boogbal te ver schalken. De enige treffer viel ech ter pas later en kwam van de voet van Wout Rozijn (1-0), na een fraaie combinatie tussen Ruud Martens en Emedy Ndanirorere. Groede-Grenswachters 0-0: Hoewel er niet werd gescoord, was volgens Groede-bestuurslid Eric van den Hemel sprake van een leuke wedstrijd. „Er waren weinig uitgespeelde kansen in dit spannende duel, waarin Grens wachters voor rust en de thuis ploeg na de pauze een licht over wicht had." Hoewel het gemid delde aantal doelpunten van beide teams ruim boven de twee per wedstrijd ligt, hielden zij beiden ditmaal hun kruit droog: 0-0 bleek de eindstand. Meto-Steen 4-1: Na acht minuten opende Joey van Hooijdonk de score namens Meto (1-0) in de confrontatie tussen de nummers vier en vijf van de ranglijst. Steen herstelde zich al snel en kwam via Rory van de Branden op gelijke hoogte: 1-1, een terechte stand hal verwege. Na rust nam de thuis ploeg opnieuw een voorsprong via Gijs Verresen: uit een straf schop maakte hij de 2-1. Hierna verzuimde Chris Seghers de ge lijkmaker op het bord te brengen, toen hij voor een leeg doel zolang aarzelde dat de doelman alsnog redding kon brengen. In de slot minuten kreeg Steen hiervoor de rekening gepresenteerd, toen de ploeg risico's moest gaan nemen. Iets waarvan Jens Hermans en op nieuw Gijs Verresen profiteerden: 4-1. maandag 4 december 2017 Philippine pijn Sebastian de Meijer (rood-groen shirt) was in de slotfase nog dicht bij de gelijkmaker voor Philippine. Zijn kopbal werd echter onklaar gemaakt, fotocamileschelstraete In de onderste regionen van de derde klasse A van het zondag voetbal schoot Breskens zich zelf in de voet door een 5-2-ne- derlaag bij mede-degradatie kandidaat Steenbergen. Terneu- zen deed juist goede zaken door Roosendaal, de nummer vier van de ranglijst, met 2-1 te verslaan. Groen Wit-Hontenisse werd af gelast. Eddy van der Hooft Vlissingen De doelpunten waren schaars en vielen laat bij de vier wed strijden in de vierde klasse A waarbij één of meer Zeeuwse ploegen waren betrokken. Kop loper Clinge behield de eerste plaats na een 2-0-zege op Vivoo. Koewacht won met 1-0 van WVV'67, door een goal na rust. Groede tegen Grens wachters leverde over negen tig minuten geen treffers op (0-0) en bij Meto tegen Steen (4-1) vielen twee van de vier treffers van de thuisploeg in de slotminuten. Jos van Belzen Vlissingen Groede en Grenswach ters zijn doorgaans altijd goed voor doelpunten. Zo heeft Groede met Bart van den Hemel de topscorer van de vierde klasse A van het zondagvoetbal in huis. Maar in hun onderlinge duel kwamen beide ploe gen gisteren niet tot sco ren. In Zeeuws-Vlaande- ren bleef het bij 0-0. Randy Houwer (links) van Clinge in duel met een verdediger van Vivoo. fotocamileschelstraete -e -kUHian

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73