Axel kan koploper niet afstoppen II Maxim Wille is goud waard voor Cadzand I Jzendijke raapt punt op tegen nummer drie 12 DERDE KLASSE A TOPPER Koploper legt creatieve spelers van de thuisploeg aan banden en schakelt het aanvallende gevaar uit. hebben verdiend, maar geflat teerd gewonnen", oordeelde Car los de Jonge. De trainer van SSV'65 had in Claude de Smit, die vier keer scoorde, een goud haantje. De Jonge: „Het was nog niet eens dat hij zo goed speelde, maar hij had drie keer de tweede bal. En dat is ook een kwaliteit." In de 35ste minuut maakte De Smit de 0-1, maar via Ruben Rui dos Santos werd het in de 39ste minuut 1-1. Bas Biesterbosch zette SSV'65 na 58 minuten voor de tweede keer op het goede spoor. In de 82ste, 86ste en 89ste maakte De Smit er drie. DBGC-MZC11 2-2: De eerste helft was voor DBGC en de ploeg strafte via Jeroen Sep in de derde en 43ste minuut fouten bij MZC'11 af. Tien minuten na rust hield doelman Jacco van der Schee Sep van de 3-0 af en via Masoud Osmanie kwam MZC'11 in de 70ste minuut terug tot 2-1. Martijn van Grunsven zag negen minuten voor tijd de keeper te ver voor zijn goal staan en met een bekeken lob hielp hij zijn ploeg aan de 2-2. Sander Backx en Tim de Looze lieten kansen op de zege liggen voor MZC'11. FC Axel-De Meeuwen 2-5: FC Axel begon sterk en kwam via Bart Rijckaert na zeven minuten op 1-0. „Wij hadden op 2-0 moe ten komen en de 1-1 van hen viel uit het niets", sprak Axel-trainer Cees Houtepen over de gelijkma ker van Delano Langezaal. Hout epen: „Vier minuten na rust was het beslist." Goals van Maas Boogaard en Jordan Francke leid den in de 49ste minuut al tot de 1-3. Pim Francke zorgde een kwartier voor tijd voor de 1-4. Nick van de Velde deed nog wel wat terug, maar via Robin Dek werd het 2-5. hebben twee punten verloren, vond Seroos-leider Ruud Luteijn na het zevende gelijke spel van het seizoen. Björn Francke was in de twaalfde minuut attent na een misser van de Zwaluwe-doelman en maakte de 1-0. Zwaluwe kwam daarna beter in het spel en via Patrick Cornelisse en Maurice Sprangers nam de ploeg de lei ding. Lang duurde de vreugde niet, want vanaf de aftrap be zorgden Jorden Louwerse, Alex Jobse en Björn Francke de bal bij Derk van den Bosch die scoorde. Voor rust werd nog een goal van Zwaluwe afgekeurd. Na de pauze had Seroos het beste van het spel. Door de remise van DBGC liet koploper De Meeuwen verder uit op de ranglijst Alex Jobse (2x), Sil Riemens en Van de Bosch verzuimden om Seroos naar de zege te schieten. Arnemuiden-Terneuzense Boys 2-1: Arnemuiden kreeg in de openingsfase kansen, maar daarna nam Terneuzense Boys het initiatief. De ploeg raakte voor rust de onderkant van de lat. Na een uur spelen werd het 1-0 door Jarco Boogaard. Een kwar tier voor tijd leek Niek Hamelink de Boys met de 1-1 een punt te bezorgen. Maar de ploeg van trai ner Diederik Hiensch ging door een goal van Thijs Roovers als nog onderuit in het slot. Oostkapelle-Klundert 1-0: De eerste helft verliep gelijkwaardig. Oostkapelle-invaller Luuk Mesu, die daarvoor al een uur met het tweede speelde, bezorgde de hoofdmacht met zijn eerste goal in het eerste in de 93ste minuut de 1-0. „Beide partijen hadden kunnen winnen. Wij waren de gelukkigste", biechtte Oostka- pelle-trainer Jaimy van Bloppoel na afloop op. omdat Gastel feller speelde en (te) vaak de tweede bal had. De thuisclub moest het in de eerste helft doen met een kans via Roland van de Wege, maar de aan valler produceerde een afzwaaier. Bij Philippine ging het te vaak bij de laatste pass mis, waardoor een- Enkele spelers zaten minder in de wedstrijd. Als team kwamen we tekort trumspits Sebastian de Meijer niet in stelling kon worden gebracht. In de rust had Van Damme zijn man schappen nog eens toegesproken, dat niemand mocht verzaken en dat er meer strijd moest worden geleverd. Het strijdplan werd al snel om zeep geholpen. Na twee minuten lag de bal op nieuw in het doel bij Philippine. Westerhout, die in balbezit met een onder druk werd gezet, speelde te kort terug op zijn doel man. Via het lichaam van Rijke- boer viel de bal voor Buuron, voor wie het een koud kunstje was om zijn tweede treffer van de middag te maken. Na de 0-2 moest Philip pine nog meer komen, waardoor Gastel heeft gisteren Philippine in de top per van de derde klasse A van het zon dagvoetbal terug op zijn plaats gezet. De koploper won met 2-1, omdat het als team collec tief sterker was dan Philippine. Dat moest ook Philippine-trainer Frank van Damme beamen. „Enkele spe lers zaten minder in de wedstrijd. Zij hebben niet meer kansen gecre ëerd dan wij, maar we kwamen als team net iets tekort." Philippine werd geconfronteerd met een tegenstander met een echte winnaarsmentaliteit, die niet voor niets vier van de laatste vijf wedstrijden had gewonnen. Op het middenveld werden de meest creatieve spelers bij Philip pine - Ruben van der Meulen en Jordi van Bremen - aan banden ge legd, omdat ze niet onder de druk konden uitkomen van de jagende tegenstander. Gastel-trainer Peter Kepers, die aan het eind van het seizoen vertrekt, paste verder een zware dekking toe op de snelle Jos Westerhout, om het aanvallende gevaar bij de thuisclub in te dam men. Die tactiek leverde het gewenste rendement op. Al had Gastel bij de doelpunten niet over geluk te kla gen. Na een halfuur plaatste Jur- gen Buuron vanaf de rechterkant de bal, die als voorzet was bedoeld, over Philippine-doelman Bas Rij- keboer in de bovenhoek: 0-1. De treffer was op dat moment terecht, Maxim Wille was zaterdag de ge vierde man bij vierdeklasser Cad zand. Hij scoorde vier keer in de 5- 2-zege op Kwadendamme. Spui had weinig in te brengen bij Apollo'69. Apollo'69-Spui 7-2: Jermaine van Aerde opende het doelpuntenfes- tijn en een minuut later mikte Jari de Jonge een strafschop raak. Jean- Paul Harthoorn maakte er 2-1 van en Ben Ongenae strafte een te korte terugspeelbal af. Na rust maakte Apollo'69 binnen een kwartier vijf doelpunten. Hart hoorn produceerde in het tweede bedrijf een hattrick, terwijl ook Dennis de Nooijer en Peter Dek ker scoorden. thuisploeg zette de goede reeks van de laatste weken voort en dit keer was het Maxim Wille die al les wat hij voor zijn voeten kreeg raak schoot. De jonge ploeg van David Almekinders liet zich gel den tegen Kwadendamme. Wille zorgde voor 1-0 en 2-0. Dennis Bek verkleinde de achterstand, maar Wille mikte er nog maar eens twee raak. Na de 4-2 van Bek zorgde de nieuwe Griekse speler Dimitris voor de 5-2-eindstand. De equipe van Eric Vanhijfte werkte zoals vanouds hard. Beide ploegen kregen nauwelijks kansen. IJzendijke was nog het dichtst bij een doelpunt, maar een schot van Rosanne Lammers ging maar net over. „Een typische 0-0 wedstrijd. Mijn speelsters hebben het goed ge daan tegen een sterke tegenstander. We sprokkelen weer een belangrijk punt", aldus Vanhijfte. IJzendijke bezet met twaalf pun ten een plek in de middenmoot. Komende zaterdag ontvangt IJzen dijke Ter Leede 2, dat een punt min der heeft. Mijn speelsters hebben het goed gedaan tegen een sterke tegenstander maandag 4 december 2017 In de tweede klasse E beleef den De Meeuwen en SSV'65 een prima zaterdag. SSV'65 won, mede door vier goals van Claude de Smit, met 5-1 bij Den Bommel. Koploper De Meeuwen profiteerde van de remise van DBGC tegen MZC'11 en liep verder uit. Klaas Verspoor Vlissingen Den Bommel-SSV'651-5: „We Serooskerke-Zwaluwe 2-2: „We Tactisch Gastel doet - Frank van Damme Aector Dooms Philippine Robin Hamelink Vlissingen Cadzand-Kwadendamme 5-2: De De voetbalsters van I Jzendijke speelden net als vorige week een puike partij in de hoofd klasse. Tegen nummer drie Viod Driesum werd met 0-0 gelijkge speeld. Robin Hamelink Vlissingen Derde klasse. Sleeuwijk-HVV'24 5- 0 (3-0). Vierde klasse. FC Axel- SSV'65 3-4 (1-2). Anouk Schieman 1-0, Anouk Schieman 2-2, Shelly de Visser 3-4. Tholense Boys/WHS- IJzendijke 2 3-0 (0-0). Vijfde klasse. Zaamslag-Walche- ren 2-1 (1-0). Eva Kroon 1-0, Rowen Riemens 2-0. Nieuwdorp/Patrij- zen-Graauw 3-1 (2-0). Sharida van Laere 3-1. - Eric Vanhijfte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72