Schalkwijk geeft visitekaartje af goud waard voor Goes: 'Dat maakt het fijn puzzelen' 11 zv KARAKTERISTIEK even voor een bijsmaakje, maar bij Hoek wilden ze toch vooral even genieten van de zege, de eerste sinds 14 oktober. Tant: „Winnen van de koploper, dat doet deugd. Maar we moeten nu niet gaan zweven. We spelen voor de win terstop nog drie wedstrijden en moeten drie keer winnen. Mis schien kunnen we vanaf januari dan nog wat stappen zetten." „Ik denk dat ik mijn visitekaartje wel heb afgegeven", zei Schalk wijk, trots en opgelucht na een goal en een assist op Hoessein Bouzambou. „Ik stond weer lek ker oud en vertrouwd op mijn ei gen plekje: in de spits. Daar wilde ik me natuurlijk bewijzen nu Yves Nyemb geblesseerd is. En volgens mij begint iedereen nu eindelijk te beseffen dat ik razendsnel ben." Die snelheid kon hij minder goed benutten als rechtsbuiten, maar kwam hem gisteren goed van pas als enige spits in een 4-1- 4-1-formatie. „We speelden erg compact, met buitenspelers die wat inzakten met de bedoeling om via snelle uitvallen gevaarlijk te worden", legde trainer John Ka- relse zijn strijdwijze uit. „Met die gedachte speelden we ook tegen Baronie (0-4-zege) en dit keer pakte het ook weer goed uit." In de zeventiende minuut werd Schalkwijk de diepte ingestuurd en oog in oog met de doelman bleef hij ijzig kalm. Ruim twintig minuten voor het laatste fluitsig naal klonk verliep de aanval waar de 1-2 uit viel volgens een soortge lijk recept. Dit keer haalde Schalk wijk niet zelf uit, maar kapte hij terug en legde af op Hoessein Bouzambou. Die bepaalde de eindstand op 1-2. Potje judo „Het is wel erg lekker om belang rijk te kunnen zijn", bekende Schalkwijk. „Ik ben een heel an dere spits dan Yves natuurlijk. Hij is iétsjes sterker dan ik", zei hij met een knipoog. „Wat hij doet noem ik altijd judoën. Hij krijgt de bal in zijn voeten en staat met zijn rug naar het doel. Dan begint het potje judo. Hij trekt en sleurt zich erlangs of houdt de bal vast. Dat kan ik ook, maar daar ligt niet mijn kracht. Een combinatie zou super zijn, maar dat is natuurlijk aan de coach." Die coach moest toegeven dat Schalkwijk het goed had gedaan. Karelse: „Dat kun je wel zeggen na een goal en een assist. Maar ik ben ook blij met hoe de andere jon gens speelden. Want hoe we die goal weer tegenkregen...", pufte de oefenmeester. Vlissingen kreeg de bal na een vrije trap van de zijkant maar niet weggewerkt en na een flinke scrimmage gaf Jarreau Ma- nuhuwa het laatste zetje, waar door de bal in zijn eigen doel ging. „Het was dus weer niet zo dat de tegenstander dat eens lekker uitgevoetbald had. Maar", voegde Karelse toe, „we bleven gediscipli neerd spelen. Snel na die 1-1 wer den we twee keer gevaarlijk uit uitvallen en na de 1-2 is iedereen ervoor gaan knokken." Dat was wat Karelse in de voor gaande weken nog weieens miste, maar dat alleen was niet het hoofddoel. „Ik wilde gewoon drie punten en hoe interesseerde me niet. Na die nederlagen was een overwinning het belangrijkste. We kunnen nu weer een klein beetje naar boven gaan kijken." KARAKTERISTIEK Tegengoals Dat zal alleen kunnen als Hoek in defensief opzicht de zaakjes op orde krijgt. Vorig seizoen kreeg de hoofdklasser in 28 competitieduels 43 goals tegen, een gemiddelde van 1.53 per wedstrijd. Nu staat de teller na dertien wedstrijden al op 26 tegentreffers. Dat zijn er gemid deld precies twee per wedstrijd, een veel te hoog aantal. Aan de an dere kant scoort Hoek tot nu toe wel vaker dan vorig seizoen. Toen was het gemiddelde 1.46 doelpunt per wedstrijd (41 goals in 28 du els); nu staat de teller na dertien duels op 25 goals. Een mooi gemid delde (1.92) van bijna twee goals per duel. was dat Sander Bosma binnen een paar minuten twee keer geel pakte en dus rood kreeg. Met elf tegen tien maakte Hoek het verschil wél met een paar doelpunten. Een voorzet van Impens werd binnen gelopen door Noordwijk-aanvoer- der Martijn le Congé (0-2), zeven minuten voor tijd maakte Ceesay er 0-3 van. Dat is gespeeld, zou je zeggen. Met een man meer de boel dicht gooien en niks meer weg geven. Maar dat kan dit Hoek dus niet. Emiel Wendt mocht in blessure tijd vrij inkoppen (1-3) en twee minuten later schoot Le Congé nog de 2-3 binnen. Met een man minder liet Noordwijk het kwets bare Hoek nog even beven, waarna het laatste fluitsignaal van Hens gens met een enorme brul van Tant werd begroet. „We hadden hier echt 0-5 of 0-6 moeten maken", aldus Tant. „Het is jammer dat we in de slotfase nog twee goals moeten slikken. Dan zijn we te naïef en moeten we volwassener zijn, met een man meer." De tegengoals zorgden Ik heb laten zien dat ik er nog ben. Ook ik kan dit niveau aan schien wel de eerste doelman moet zijn. Heel onze bank laat zien het niveau aan te kunnen. Dat is fijn puzzelen voor een trainer." In de tweede helft ging het har- De stand-in kreeg na afloop complimenten van Veenstra. „Dennis heeft tegenslagen gekend dit seizoen. Toch bleef hij rustig. Hij heeft aangetoond dat hij mis- der regenen en werd de lucht steeds grauwer. Goes speelde het beste spel en had de meeste kan sen, maar had het lastig tegen Juli ana'31. „Sommige gasten vallen qua lengte niet op in de NBA", meende Veenstra. „Zij bezitten kwaliteiten die ideaal zijn met dit weer. Goed voetballen op dit veld was onmogelijk." Uit een afgeslagen hoekschop gooide Tim de Winter in de 69ste minuut met een afstandsschot het duel op slot: 2-0. „Je moet toch maar winnen", doelde Uyl op de nederlaag die Halsteren leidde te gen Juliana'31. „Goes staat bekend om het verzorgde, mooie voetbal. Vandaag bewezen we dat we ook de mouwen kunnen opstro pen." KARAKTERISTIEK maandag 4 december 2017 nog 'n bij smaak j e Noordwijk-Hoek 2-3 (0-1). 25. Stef de Backer 0-1 (straf schop), 75. Martijn Ie Congé 0-2 (eigen doelpunt), 83. Sidy Ceesay 0-3, 90. Emiel Wendt 1-3, 90+3. Martijn Ie Congé 2-3. Scheidsrechter: R.H. Hensgens (Landgraaf). Rode kaart (2x geel): 67. Sander Bosma (Noordwijk). Gele kaart: Birgen Martens, Douwe Zeegers en Fabian Wilson (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Stef de Backer, Kim van den Bergh, Thomas van Renterghem; Birgen Mar tens, Reguillo Vandepitte, Rik Impens, Bram Leroy; Douwe Zeegers (84. Sascha Beshli- aha) en Sidy Ceesay (88. Ruben Besuyen). Steve Schalkwijk scoorde op 29 oktober voor het laatst. Na de 2-1-zege op Woezik die dag volgden vier competitieneder lagen op rij en in al die duels wist de aanvaller van VC Vlis- singen het net maar niet te vin den. Dat zorgde voor druk bij de Walcherse zondag-hoofd klasser én bij Schalkwijk, maar die is er na het duel met IFC (1- 2-winst) af. Mitchell Minnaard Hendrik-ldo-Ambacht IFC-Vlissingen 1-2 (0-1). 17. Steve Schalkwijk 0-1, 49. Jarreau Manuhuwa 1-1 (eigen doelpunt), 67. Hoes sein Bouzambou 1-2. Scheidsrechter: M.A. te Hennepe (Alphen aan den Rijn). Gele kaart: Shannon Braafhart jr. (Vlissingen). Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Shannon Braafhart jr., Gio vanni Siereveld, Milton Roe meratoe; Jarreau Manu huwa; Hoessein Bouzam bou (82. Roniël Uranie), Khalid El Hattach, Ibrahim Eryüruk, Dangelo Martien; Steve Schalkwijk. tJocK Hoek-aanvaller Douwe Zeegers houdt Kasper Michel van Noord wijk van zich af, maar zal de bal met links over het doel mikken. Rik Impens (rechts) kijkt toe. foto toon dompeling/orange pictures - Dennis Uyl Goes-Juliana'31 2-0 (1-0). 40. Raymond Wolff 1-0, 69. Tim de Winter 2-0. Scheids rechter D.H. de Vries (Am stelveen). Gele kaarten: Daley Hoogakker, Dave Goudt (beiden Juliana'31). Toeschouwers: 200. Goes: Dennis Uyl, Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Ruben Hollemans, Jan Paul van Hecke, Remon de Vlie ger, Tim de Winter (Yannick van de Woestijne), Raymond Wolff (46. Rick de Punder), Francis Kabwe Manengela (64. Ray Kroon), Erwin Franse, Daniël Wissel. A Remon de Vlieger vliegt Raymond Wolff (m) om zijn nek na de 1-0 van Goes. Erwin Franse viert het feestje mee. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71