ftl Reservedoelman Dennis Uyl is O O) 0) O 10 Darters RCT zijn niet te stoppen Andrea Verberkmoes Europees kampioene Groene Ster uit het bekertoernooi HOOFDKLASSE A WINST OP KOPLOPER Na 90 minuten staat Hoek tegen Noordwijkmetelf tegen tien met 0-3 voor. Toch wordt het nog 2-3 en billenknijpen. De darters van Racketcentrum Terneuzen wonnen voor de derde keer op rij hun wed strijd in de overgangsklasse van de Superlea gue. In het Racketcentrum werd 't Pleintje Stampersgat naar een kansloze 7-3-nederlaag gespeeld. De drie winstpartijen in de singles en de dubbels gaven de doorslag. In de Round Robin was het lang spannend. RCT wist on der aanvoering van Pieter Otten, die vier par tijen won, met 9-7 het eerste punt binnen te halen. Waar RCT zich vorig seizoen maar net in de Superleague kon handhaven, staan de Zeeuws-Vlamingen na zeven duels stevig in de top drie van de overgangsklasse. Jiu-jitsuka Andrea Verberkmoes van het team Happyfitness heeft zich afgelopen weekend tot Europees kampioene gekroond tijdens de American Grappling Federation Europeans. Verberkmoes was de beste in de klasse wo man blue belt absolute, een klasse voor alle medaillewinnaars in de verschillende ge- wichtsklasses. Ze eindigde als tweede in haar eigen gewichtsklasse -68 kg. Na een zwakke finale in deze klasse was ze vastbesloten om in de absolute klasse wél het goud te halen. In de finale versloeg ze de Nederlanse Sascha Gorinson met een choke. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen zijn vrijdagavond uitgeschakeld in de achtste finales van de KNVB-beker. Na een 1-1-eind- stand nam Hovocubo de strafschoppen beter. De Zeeuwse jeugdinternational Youssef Ben Sellam kreeg onder de lat de kans bij Groene Ster Vlissingen. Hij kweet zich voorbeeldig van zijn job. In de strafschoppenserie, na een 1-1-eindstand door goals van Kevin Tromp en Saïd Bouzambou, hield hij zijn ploeg nog in de race, maar moest uiteindelijk capituleren. Achraf Laabich miste de eerste van Groene Ster, maar Youssef Ben Sellam stopte de derde van Hovocubo. In het om-en-om-vervolg scoorde international Mats Velseboer, waarna Karim Ben Sellam miste namens Groene Ster Vlissingen. Daardoor verzekerde Hovocubo zich van een plaats in de kwartfinale. Van der Lijke Bouzambou Precies op het moment dat een crisis nadruk kelijk op de loer lag, kwamen Jannes Tant en zijn spelers zaterdag met een gepast antwoord. Op be zoek bij koploper Noordwijk speelde Hoek naar zijn mogelijk heden, was vooral vanuit de om schakeling gevaarlijk en stond na 83 minuten op een ruime voor sprong (0-3). Dat het in blessure tijd nog 2-3 werd en ze op de bank ineens weer met de billen tegen elkaar geknepen zaten, paste per fect in het seizoen van de hoofd klasser tot nu toe. Natuurlijk was Jannes Tant na afloop opgelucht. De trainer voelde de druk de afgelopen we ken toenemen en zijn positie zou bij een vierde nederlaag op rij wankel zijn geworden. „Die druk is er altijd. Ik ben blij voor mijn spelers. We hebben onszelf be loond", zei de trainer. „Vorige week verdienden we het niet om te verliezen. Nu boeken we einde lijk een zege in een belangrijke wedstrijd", doelde hij op eerdere nederlagen tegen Ter Leede, Jodan Boys, Achilles Veen en Stedoco. „We moeten het positieve ont houden van deze middag." In zijn analyse zal Tant zien dat het een middag was waarop heel veel de kant van zijn ploeg opviel. De afgelopen maanden klaagden ze in Hoek wel eens over pech, za terdag zat het dan toch echt wel mee. Dat middenvelder Aaron Verwilligen zich 's ochtends ziek meldde was een tegenvaller, maar Tant hield vast aan een 4-4-2-for- matie, met Douwe Zeegers en Sidy Ceesay samen voorin. Dat de ge vaarlijke Ruperto Dorothea al na twintig minuten geblesseerd uit viel was in het voordeel van Hoek. En scheidsrechter Hensgens zag na 25 minuten een handsbal van verdediger Brayen Bröcker en wees meteen naar de stip; het was de volgende meevaller. Stef de Backer schoot vanaf elf meter raak (0-1). Hoek kreeg via uitvallen nog een paar goede kansen, maar zat ook flink in de verdrukking. Na miscommunicatie achterin kon Noordwijk-speler Thomas Rey- naers aanleggen voor de 1-1, maar de bal verdween via de hak van doelman Jordi de Jonghe niet in Winnen van de koploper doet deugd. Maar we moeten nu niet gaan zweven maar naast het doel. Meteen na rust verzuimde Rik Impens er 0-2 van te maken, net als daarna Ceesay. De volgende meevaller Een opvallende naam in de basis opstelling van Goes was doelman Dennis Uyl. De reservekeeper ver ving de geblesseerde Brian Meul- meester. Vorig seizoen was Uyl nog de nummer één onder trainer John Karelse. De doelman uit Poortvliet toonde zijn waarde in de nacompetitie, wat uiteindelijk promotie opleverde naar de hoofd klasse. Onder Veenstra moet hij het doen met een reserverol. „Ik ben niet altijd blij natuur lijk", bekende Uyl. „Ik draaide geen supervoorbereiding en Brian (Meulmeester) is een goede kee per. De trainer koos helaas niet voor mij. Ik kon vervolgens twee dingen doen: denken het zal alle maal wel, of keihard trainen." Uyl koos voor het laatste. Dat wierp tegen Juliana'31 z'n vruch ten af. In de 32ste minuut ranselde de doelman een kopbal uit zijn doel en zeven minuten later maakte hij een één-op-één-inzet onschadelijk. Via de goalie be landde de bal bij de tweede paal. De meegelopen Bob Rossen kon vrij inschieten, maar faalde. Het bleek voor de bezoekers een cruciale misser. Een paar tellen la ter opende Goes de score. Erwin Franse stuitte na een steekbal op de doelman. Raymond Wolff liep mee en schoot de 1-0 binnen. Geen extra druk Uyl keek na afloop met genoegen terug op zijn reddingen. „Zij (Juli ana'31) hebben geen ploeg die een hoop kansen creëert. Bij die enkele momenten moet je scherp zijn. Ik ben 29 dus extra druk voelde ik niet. Bovendien weet de ploeg wat ik kan. Vandaag heb ik laten zien dat ik er nog ben. Ook ik kan dit niveau aan." maandag 4 december 2017 DARTEN JIUJITSU Youssef Ben Sellam kreeg de kans tegen HOVOCllbO. FOTO PAUL TEN HACKEN ZAALVOETBAL Judoka Sam van 't Westende is zaterdag tij dens de Grand Slam van Tokio vroegtijdig uit geschakeld. In de eerste ronde van de klasse - 73 kilo won de Vlissinger nog op ippon van de Rus Lechie Ediev. Daarna verloor hij van de Australiër Jake Bensted, met een waza-ari. Van 't Westende blijft nog in Japan om te trai nen met de wereldtop. Pararoeier Corné de Koning uit Goes stond op de shortlist voor de titel 'Paralympisch sporter van het jaar', maar de wereldkampioen heeft de laatste 3 niet gehaald. De vakjury koos voor andere aangepast sporters. Zaalvoetballer Said Bouzambou (foto) moest met het Nederlands zaalvoetbalteam genoegen nemen met een 2-2-gelijk- spel tegen Roe menië. Bouzam bou had geen plek in de basis. Hal verwege stond het 2-1 door doelpun ten van Karim Mossaoui en Yos- hua St. Juste. In de tweede helft kwamen de Roe menen langszij. 1 Wielrenner Nick van der Lijke heeft goud gewonnen tijdens het Neder lands kampioen schap op de baan. De Middelburger werd eerste tij dens het onder deel Derny. Van der Lijke, uitko mend voor Room pot-Nederlandse Loterij, hield in Apeldoorn Reinier Honig en Maikel Zijlaard achter zich. Voor de Zeeuw was het zijn eerste deel name aan een Derny-wedstrijd. Daarbij rijden de renners achter een gangmaker op een brommer. 2-2 Knappe zege heeft Barry van der Hooft Noordwijk - Jannes Tant, trainer Hoek Na twee nederlagen op rij boekte Goes gisteren weer een overwinning. Nummer voorlaatst Juliana'31 werd met 2-0 versla gen. Makkelijk ging het echter niet voor de Zuid-Bevelandse zondag-hoofdklasser. „Het was een typische decemberwed- strijd", ervaarde trainer Rogier Veenstra. „Voetbal op een klote- veld in kloteweer." Len Wolters Goes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70