Hof te Zandeplein komt op stoom Kieslijst CDA Sluis vol vertrouwde gezichten M Staatsbosbeheer neemt criticasters mee voor excursie EN 19 Het kappen van vier hectare populieren in het Bos van Erasmus hakte er in bij bewoners. Staatsbosbeheer ging door het stof. Herbouw kerk Westkapelle (B) zv De houtkap in het Bos van Erasmus, genoemd naar de familie die de hoeve op die plaats de laatste twee eeuwen be stierde, zorgde voor nogal wat on rust. Eigenaar Staatsbosbeheer rooide er onlangs 525 kuub hout in een dunning en verjongingskap. De dunning is een kwaliteitsim puls voor het bos en bij de verjon gingskap zijn populieren wegge haald die kaprijp waren. Het blijft zo gezond en gevarieerd. Volgens buurtbewoonster Angeline Cor nells was het resultaat „om te jan ken". Staatsbosbeheer wilde de kou graag uit de lucht halen en hield zaterdag een excursie door het bos om zo ter plekke uitleg te kunnen geven. Tien geïnteresseer den en hondje Lilo trotseerden de kou en de mist en liepen mee. De boswachters Anouk Pattipeilohij en Arco Goedkoop gingen hen voor. Nog op de parkeerplaats bij het bos ging Pattipeilohij door het stof. „Het rooien is vooraf niet goed gecommuniceerd en dat spijt ons." Sentimenten Goedkoop legde uit dat Staatsbos beheer wat achterloopt met on derhoud aan het bos en dat dit nu weer wordt opgepakt. „Het is nu eenmaal ook een productiebos. Uiteindelijk moeten de bomen worden gekapt en dat geeft inder daad kale plekken." De twee bos- KLOOSTERZANDE De omvor ming van het Hof te Zandeplein in Kloosterzande tot multifunctio neel dorpsplein met woningbouw en commerciële ruimten, komt op stoom. Burgemeester en wethou ders van Hulst zijn momenteel volop in onderhandeling. De verwachting is, dat de firma Weemaes machinebouw en me chanisatie, waar de metamorfose van het plein de grootste betrek king op heeft, eind 2018 de opstal len aan het plein verlaat. In 2019 zou dan de omvorming van het plein kunnen beginnen na de sanering van het terrein. Hier trok de gemeente Hulst een miljoen euro voor uit. Weemaes krijgt een nieuwe stek op bedrij venterrein Hoek en Bosch. Wet houder Jean-Paul Hageman is nu in gesprek met woningbouwcorpora tie Woongoed en de eigenaar van Hof te Zandeplein nummer 8. Ook dit pand zou Hulst graag verwerven. Er komt dan ruimte om een centraal plein te realiseren, waar allerlei activiteiten kunnen worden georganiseerd. Aan de randen van het plein ko men enkele tientallen huurwonin gen of -appartementen. De ge meenteraad moet het exploitatie plan voor het Hof te Zandeplein nog wel vaststellen. WESTKAPELLE (B) De herop bouwvan de Sint-Niklaaskerk in Westkapelle (Knokke-Heist) be gint nog eind dit jaar. De Sint-Niklaaskerk werd in 2013 volledig verwoest door brand tijdens werkzaamheden voor de bestrijding van zwam men op het dak. Van het monu ment bleven slechts de buiten muren over. Het duurde lang voor de bouwval werd vrijgege ven door discussies over de ver zekering. Het nieuwe gebouw krijgt voor bijna zes miljoen euro een sacraal gedeelte, een multifunctionele zaal en een verlichte torenspits. Het ont werp is van architectenbureau Bressers uit Gent. OOSTBURG Het CDA in Sluis kiest voor vertrouwde gezichten in de bovenste regionen van de kieslijst voor de gemeenteraads verkiezingen in maart. Eerder al werd bekend dat Peter Ploegaert, nu wethouder, op nieuw lijsttrekker wordt. Achter de Bressiaander volgen de zit tende raadsleden Patricia van de Vijver (Sint Anna ter Muiden), Sjaak Quaak (Heille) en Leen Kamphuis (Sluis). Hoogste nieuwkomer is de 25-jarige Angela Boeije uit Oostburg. Zij staat op vijf. Raadslid Sjaak de Hullu (Nieuwvliet) doet op eigen ver zoek een stap terug en staat op een twaalfde stek. Opvallend is de te rugkeer van Ronald de Croock. De inwoner van Eede stapte twee jaar geleden na veertien jaar uit de raad, na een aanvaring met de toenmalige burgemeester Anne- miek Jetten. Hij staat nu op plek elf. In principe is hij onverkies baar, maar De Croock haalde de afgelopen verkiezingen genoeg voorkeursstemmen om op eigen kracht een zetel te bemachtigen. „Als dat opnieuw gebeurt, respec teren we de democratie", zegt be stuurslid Eugène Wijffels. Het CDA heeft nu vier zetels en is daarmee de grootste in Sluis. wachters begrepen de sentimen ten wel. „De mensen die hier nu zijn, zijn oprecht geïnteresseerd en erg verbonden met het gebied. Door deze excursie willen we hen betrekken bij wat wij als Staats bosbeheer doen." Snoeien Cornelis, een van de aanwezigen en een van de grootste criticasters van de kap, vond het een beetje laat. „Jammer dat het zo moest. Ik ben voorstander van snoeien en onderhoud in het bos, maar de kap van zoveel bomen gaat mij wat ver. Er komt straks vast zo'n standaard natuurgebied voor terug; heuvelig, met distels en een verdwaalde koe. Jammer." Anderen, zoals Monique van der Werff waren blij met de excursie. „Netjes dat ze dit doen." Tijdens de wandeling werd ook Het rooien is vooraf niet goed gecommuniceerd en dat spijt ons goed nieuws gemeld. De kale plek ken worden weer aangeplant. Bin nen drie jaar staan er weer nieuwe bomen. maandag 4 december 2017 Bomen over kappen Erasmusbos Sheila van Doorsselaer Nieuwvliet Tien betrokkenen trotseerden de kou voor een excursie met uitleg over de kap in het Bos van Erasmus. fotüscamileschelstraete -Anouk Pattipeilohij, boswachter Dat de takken blijven liggen, is beleid van Staatsbosbeheer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66