Jarige Ronde Tafel steunt goede doelen en koestert vriendschap .800kinderen en volwassenen bezoeken logeeradres goedheiligman 19 Sinterklaashuis in Zierikzee is een ware hit. Het is een beetje een Eftelinggevoel tussen de Sint en zijn Pieten. Je wordt vriendelijk welkom geheten door de welkomst piet en rondgeleid door rondleidpiet. Het Sinterklaashuis in Zierikzee is bijna een uitje als de Efteling. Er staan nog net geen rijen zoals bij het pretpark voor de deur, maar museumdirecteur Al- bert Scheffers kan zaterdag mel den dat het Sinterklaashuis is uit verkocht. De attractie loopt storm sinds het Stadhuismuseum in Zie rikzee ongeveer twee weken gele den zijn deuren opende als Sinter klaashuis. Voor het derde jaar biedt het monumentale pand in december tien dagen lang onder dak aan Sinterklaas. Heel veel kin deren en stiekem ook hun ouders en grootouders willen graag weten hoe Sinterklaas en zijn Pieten wo nen in de Meelstraat in Zierikzee. Dat kon gisteren voor het laatst. En dan hebben er in totaal ruim 2.800 mensen het huis bezocht. Rondleiding Zaterdag vertrekt er elke twintig minuten een groep van zo'n 25 man voor een rondleiding door het huis. En dat betekent telkens tachtig minuten vertier in de ver schillende vertrekken van het mu- seum.Alle bezoekers worden eerst meegenomen naar de filmzaal, daar wordt duidelijk dat ze een op dracht meekrijgen. Samen met de Zwarte Pieten moet er een liedje worden gemaakt als verjaardagsca deau voor Sinterklaas. Want de oude man houdt van liedjes en ze ker als ze voor hem gezongen wor den. Alleen is er een probleem: de Pieten spelen vals. Dat bleek al tijdens de intocht van Sinterklaas. Ze moeten dus op muziekles. In de film krijgen ze onder andere hulp van burge meester Gerard Rabelink voor de tekst van het liedje.De kinderen worden vervolgens meegenomen en via verschillende kamers waar ze allerlei spannende dingen mee maken, komen ze aan op de zolder van het Sinterklaashuis. Daar sla pen de Pieten en maken ze mu ziek. Omdat de zolder heel groot is, is er voldoende ruimte om de kinde ren een dansje te leren. Zo doet Diesel (6) Platschorre uit Nisse heel enthousiast mee, terwijl zijn ouders William en Erica op de achtergrond toekijken. Erica kreeg Ik vind het best spannend wat er allemaal gaat gebeuren de tip van een vriendin om naar Zierikzee te gaan. „Het is echt een supermooie locatie en ik vind het best spannend wat er allemaal gaat gebeuren."Ook Floor de Graaf uit Krabbendijke danst vrolijk mee. Dat zij tussen de andere kinderen staat is extra speciaal, want zeven jaar geleden werd ze vlak na haar geboorte in Parijs geopereerd aan haar hersenen. „Het blijft ons wonderkindje", zegt haar oma Ma rian de Graaf uit Zierikzee. Chocoladeletter Dat blijkt ook als de kinderen in de Pietenschool belanden. Als Piet een chocoladeletter omhoog houdt en zegt dat het de 'ZZZZ van Zak' is, roepen de kinderen heel hard nee. Het is de P. Als Piet vraagt hoe de P eruitziet, staat Floor op en wijst aan een wand van chocoladeletters de juiste letter aan. „Oh, is dat de Puh", zegt Piet. Het nichtje van Floor, Alissa, is er ook bij. Dat ze jarig is, gaat niet zomaar aan de aandacht van Sin terklaas voorbij blijkt later als de kinderen de goedheiligman ont moeten. Ze zingen niet alleen een liedje voor hem, maar op verzoek van Sinterklaas wordt ook voor de jarige gezongen. Een ervaring rijker en met een zakje pepernoten verlaten de kin deren het Sinterklaashuis. „Wel zingen hé, dinsdag op mijn ver jaardag!", geeft Sinterklaas als waarschuwing mee aan de kinde ren die vertrekken. 250 aanwezigen zijn 65-jarig be staan vierde in de Nieuwe Kerk in- Zierikzee. Waarde Jean-Paul van der Weele (26) uit Scharendijke hecht veel waarde aan het lidmaatschap van Ronde Tafel 39 Schouwen-Duiveland. „Je krijgt er een andere kijk van op het leven. We delen de gekste dingen met el kaar, die je soms niet eens met je ei gen vrienden deelt. We zijn alle maal van ongeveer dezelfde leeftijd, getrouwd en hebben kinderen. Dan praat je ook wel eens over proble men thuis." Coen Honig (65) is in zijn jon gere jaren lid geweest van de Ronde Tafel en moest, zoals het hoort, op zijn veertigste afscheid nemen. Hij kijkt terug op 12 fantastische jaren. „Het heeft ook wel iets studenti koos, die tafel", zegt Honig. „Er zit ten verantwoordelijkheden en ver schillende functies in." Herman Holty (57) uit Zierikzee weet als geen ander wat de tafel voor iemand kan betekenen. Zijn vrouw Lianne is ernstig ziek en om hen een hart onder de riem te ste ken hebben ze pas een vakantie ca deau gekregen van de club van oud- tafelaars. „Het is meer dan vriend schap. Het is ook op je bek gaan en samen weer opstaan." Twaalf mannen zijn nu lid van de serviceclub die zaterdag met zo'n maandag 4 december 2017 3D Topdrukte in het Sinterklaashuis Valeska Nastaly Zierikzee - Erica Platschorre, moeder Ronde Tafel 39 viert het 65-jarig jubileum foto marieke mandemaker Zierikzee Een lichte ballotage is er wel, want je moet uitgenodigd wor den voor het lidmaatschap. En je moet iets toevoegen, maar uit eindelijk heb je een gezamenlijk doel. Dat is samen plezier bele ven én goede doelen steunen. Dat laatste leverde Stichting Va kantiehuis Thuredriht zaterdag 3.555 euro op: de opbrengst van het lustrumfeest van Ronde Tafel 39 Schouwen-Duiveland. Valeska Nastaly Op de grote zolder van het Stadhuismuseum is volop ruimte voor een dansje, foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54