Discipline is de basis voor succes in DOW-marathon Alleen Van Iwaarden biedt koploper partij Zege Delta Sport/EMM 18 Dubbelslag Van Anrooij bezoekers waren lange tijd zeker niet de mindere van Leidsche Rijn, de ploeg met de minste verlies- punten in de hoofdklasse C. Hal verwege leidde Orion met 13-11. Verdedigend waren wij slordig en 28 doelpunten tegen is teveel „Pas in de laatste tien minuten kan telde het", zag coach Jos Aertssen. „Wij liepen weer tegen een aantal blessures op, waardoor we op fit heid en conditie werden afge troefd." Michiel Schuijs zag op nieuw zijn schouder uit de kom gaan. Ron van Dalen liep met een blessure rond en ook Arno Rie- mens moest in de slotfase noodge dwongen naar de kant. Aertssen: „Het is momenteel roeien met de riemen die we hebben. Gelukkig is er ook weer een paar man op de weg terug. Joey Aertssen en Guy De thuisploeg toonde aan niet voor niets de koploper te zijn en had van de Bevelanders weinig te duchten. Alleen teamcaptain Tonnie van Iwaarden won zijn partij, van Johan Peters zijn weer voorzichtig aan het trainen." Positief vond Aertssen ook het optreden van keeper Remco Potter. „Hij speelde uit muntend." Delta Sport/EMM-Saturnus'72 36-28: De thuisploeg kende een lastige start en keek al snel tegen een 6-i-achterstand aan tegen de promovendus uit Ridderkerk. Aan de hand van snelle break-outs repa reerde Delta Sport/EMM zijn valse start en halverwege leidde de ploeg van Leon Luijsterburg met 15-11. In de tweede helft kwam de winst niet meer in gevaar en kon de thuis ploeg de marge uitbreiden naar acht punten verschil. „De start was slecht, maar daarna waren wij de baas", aldus Luijster burg, die 'geen supergoede wed strijd' had gezien. „Verdedigend waren wij slordig en 28 doelpunten tegen is te veel. Maar daartegenover staan wel 36 doelpunten, door ie dereen gescoord vanuit verschil lende posities." Uitblinker aan de kant van de thuisploeg was Bren dan Meulmeester, die uit twaalf po gingen elf keer het net vond. Elshout-HC Zeeland 35-7: Een col lectieve offday voor de Zeeuwse handbalvrouwen. „De inzet, moti vatie en de wil om aan te pakken was vandaag niet aanwezig", moest coach René van Luijk tot zijn spijt concluderen. „We hebben Elshout vooraf goed geanalyseerd, dus we wisten wat we konden verwachten. Wij hebben het snellere spel, maar dat hebben we absoluut niet uitge buit." Van Luijk zag vooral een ge brek aan focus bij zijn ploeg: „Na de goede bekerwedstrijd zijn we denk ik wat minder scherp geworden. Deze tegenstander heeft vandaag al onze zwakke punten genadeloos bloot gelegd." Royers. Daar bleef het bij, want Francis Forton kreeg een stevig pak slaag van Marco Janssen, reserve speler van Dallinga.com, 40-23 in 34 beurten. Ook Dirk Weeremans ver loor al was het verschil wat kleiner, 40-34 in 37 van Bart Ceulemans, ook al invaller bij Dallinga. Over een pak slaag gesproken, ook Groe- denaar Michael Vink kreeg er een te verduren. Hij ging keihard onderuit tegen Bert van Manen met 35-17 in 31 beurten. De thuisploeg pakte alweer de ze vende 8-o-overwinning dit seizoen in negen wedstrijden. Het herfst- kampioenschap is een feit, de eind- titel een kwestie van tijd. Tom en Rudy Persijn, Marcel Hopmans en Vooraf werd al ingecalculeerd dat de Belgische ploegen hoge ogen zouden gooien en een aanval op de eerste plaats zouden doen. „We hadden vooraf al vastgesteld dat we een uitgebalanceerd team had den met enkele sterke lopers. Dan komt het erop neer dat ook waar te kunnen maken. We liepen allen gedisciplineerd en dat bleek vol doende voor de eerste plaats", stelde Andy Cocquyt uit Zelzate. Vic Herreweghe speelden en pas sant een nieuw teamrecord bijeen met een moyenne van 1.067. 't Bierwinkeltje-'s Lands Welvaren 3 4-4: Het gelijkspel was verdiend en kwam dankzij winstpartijen van Alfred van den Dries en Rinus Rijk en verlies voor Frans de Koek en Nico Peeters tot stand. Vierde divisie. Treva 2 nestelde zich steviger aan kop met een 8-o-over winning op Ossekop. Treva 3 deed André Karelse beste in de hoofdklasse na zege in finale op Wim de Kok Cocquyt maakte samen met on der anderen Bert van de Velde en Bart Bleijaert deel uit van het win nende team, dat slechts de eerste ronden tegenstand ondervond van andere ploegen. Pas in het tweede deel was die tegenstand verdwe nen en kon De Krekenlopers naar de overwinning lopen. Een knappe prestatie werd zater- Dat betekent dat we met zijn allen ieder jaar weer ouder worden dag geleverd door Road Running Axel. Het team finishte als vijfde en was daarmee het hoogst geklas seerde Nederlandse team. „Na tuurlijk zijn we daar meer dan te vreden mee. We hebben bijna nimmer aanvulling. Dat betekent dat we met zijn allen ieder jaar niet veel onder voor zijn 'grote' broer en klopte Zandee Kloetinge met 6-2.3BSD Hydrozorg won met dezelfde cijfers het streekduel met Reseda. Het eerste kaderteam van 's Lands Welvaren won na een in drukwekkende prestatie met 7-1 van HonkyTonk 1. André Karelse van BV De Toe komst won het persoonlijk kampi oenschap driebanden klein in de hoofdklasse met royale voorsprong op de verrassende Phuc Nguyen. Karelse bleef bovendrijven door Wim de Kok in de finale te ver slaan, die met een punt achterstand moest winnen voor de titel. Dat kwam er niet van, want Karelse greep met 40-32 de winst. De Kok werd vierde. weer ouder worden en dan wordt het moeilijker om mee voorin te blijven doen", aldus Douwe Wort man, die zelf ook nog twee ronden van elk ruim vijf kilometer mee deed. Edwin de la Ruelle De openingsloper van de eerste ploeg, Edwin de la Ruelle, liet zien ondanks vele pijntjes in het verle den nog steeds bij de besten mee te kunnen. „Dat was vermoedelijk de basis voor een hoge klassering. Daarmee heeft de rest zijn voor deel gedaan", vertelde Wortman, die tevreden was met de tijd van 2.35.57. Dat was goed voor de vijfde plaats, maar daarmee kwam het team niet in de buurt van de eerste plaats die Road Running Axel en kele jaren geleden behaalde. Eindstand: 1. De Krekenlopers Sint-Laureins 2.24.59. 2. TSRT 2.29.44, 3. We All Love Running- team 2.34.16, 4. Running Team Si- naai 2.34.33, 5. Road Running Axel 2.35.57, 6. familie Van den Broeke 2.36.23. VLISSINGEN Veldrijdster Shi- rin van Anrooij uit Kapelle sloeg dit weekeinde een dubbelslag. De vijftienjarige Zeeuwse van het Cycling.be-Alphamotor- homes Team won zaterdag de GP Hasselt in België en een dag later was ze de beste in een na tionale veldrit in Zwartemeer. Beide wedstrijden won zij na een lange solo van start tot fi nish. Aimee Schoe uit Vrouwenpolder won een wedstrijd die meetelt voor de West-Brabant-veldrit- competitie in Breda. Ze moest achteraan starten, maar nam na een aantal inhaalacties al snel de leiding. Ze kwam na veertig mi nuten solo over de finish. maandag 4 december 2017 Orion zakt weer door zijn hoeven Eric Goossen (rechts) neemt het stokje over van zijn ploeggenoot Dennis Florussen. Met het team Scheldesport 3 eindigden zij uiteindelijk op de 31ste plaats, fotocamileschelstraete De handballers van SV Orion de den lange tijd niet onder voor koploper Leidsche Rijn, maar in de slotfase werd de ploeg uit Heinkenszand op fitheid afge troefd: 26-21. Delta Sport/EMM kende een prima generale in aan loop naar de derby tegen Orion en versloeg Saturnus'72 met 36- 28. De vrouwen van HC Zeeland werden in Elshout op de slacht bank gelegd: 35-7. Menno Kole Vlissingen Leidsche Rijn-SV Orion 26-21: De - Leon Luijsterburg Het eerste team van 's Lands Welvaren AVH/VSS was in het topduel in de eerste divisie drie banden de onderliggende partij en verloor, 's Lands Welvaren 2 deed het in de derde divisie een stuk beter, won en werd herfst- kampioen. André Karelse pakte de titel in het kampioenschap driebanden klein hoofdklasse. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Eerste divisie. Burgmans Biljarts- 's Lands Welvaren 2 AVH/VSS 6-2: Derde divisie, 's Lands Welvaren 2 AVH/VSS-De Distel Biljarts 7 8-0: Het was koud en het blééf koud. Voor de ruim zeshonderd deel nemers aan de DOW Aflossings marathon waren de weersom standigheden van zaterdag in Terneuzen allerminst ideaal. Toch bleek geen van de lopers en loopsters hiermee problemen gehad te hebben. En bijna zoals gebruikelijk ging de overwinning naar een Belgisch team. De Kre kenlopers uit Sint-Laureins won in 2.24.59. Wim de Vos Terneuzen - Douwe Wortman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46