BOK krijgt klop van ervaren Meerkerk 2 m Mannen BC Vlissingen hebben laatste woord Ev€ i Kasse aan kop in strijd om Zeeuwse damtitel Staatsbosbeheer gaat in 2018 meer geld in rekening brengen voor het gebruikmaken van het bosgebied. m 16 ATLETIEK CROSS IÉ! J k Basvan Doren soeverein op jeugdtoernooi BOK-Volley Meerkerk 2 0-4 (16- 25,15-25,19-25,19-25): BOK liep de hele wedstrijd achter de feiten aan. De gasten beschikten over veel routine, waren superi eur in verdedigend opzicht en kwamen geen moment in de problemen. BOK wilde wel, maar kon niet. De thuisploeg creëerde in de rally's veel kansen, maar was niet in staat om die te verzil veren. Dat ging Meerkerk beter af. De nummer één was uiterst effectief en verschalkte BOK vooral met plaatsballen. „Dit is balen", zei trainer Arvid Meijer. „Het was een ervaren tegenstan der. We hebben ons niveau niet gehaald." Een thriller, waarin Forza in vijf sets twee punten meer totali seerde. De thuisploeg won de eerste set, maar moest na verlies in de tweede en derde set alles geven om de opgelopen schade tegen de nummer tien te repare ren. Erasmus, een studenten team met veel lengte, was in die fase door te weinig servicedruk niet af te stoppen. Marit Klein nam Forza daarna met een prima opslag bij de hand. Als collectief sterk ging de zege alsnog naar Forza. VVS'92-Sliedrecht Sport 4 0-4 (18-25,18-25,18-25, 9-25): Hoe wel door de Vlissingse selectie is besloten om niet langer een soci aal wisselbeleid toe te passen, werd de bezoekers geen stro breed in de weg gelegd. Isolde Boucherie kon door een blessure niet spelen, waardoor WS'92 vooral in aanvallend opzicht in leverde. De thuisploeg speelde zonder bezieling en bracht als collectief te weinig. Vollido pakte een punt. WS'92 sluit nu alleen de rij. BOK-coach Arvid Meijer zag dat zijn ploeg kansloos was tegen de koploper Forza-Hands Up 3-1 (25-22, 25- 22,25-16,12-25): De laatste zes duels leverden niet meer dan drie punten op. Dat aantal werd door de eerste winst in eigen huis meer dan verdubbeld. In een aantrekkelijk duel nam Forza di rect het initiatief. Vooral passend was de Schouwse equipe op dreef. De aanval kon daardoor in stelling worden gebracht en dat leidde tot een prima side-out. Yuri van der Sluis was niet te stuiten. Nadat de eerste drie sets waren gewonnen, lag een bonus- punt in het verschiet. In de laat ste set was de Zeeuwse koek ech ter op. De basketballers van BC Vlissin gen wonnen na een zinderende wedstrijd van naaste concurrent BAL Weert. Hierdoor stegen zij naar de derde plaats in de eerste divisie. De Vlissingse vrouwen verloren van koploper EBBC en blijven daardoor op de onderste plaats in de tweede divisie. Mannen. BC Vlissingen-BAL Weert 2 68-64: Tegen de piep jonge spelers van de basketbalaca demie had BC Vlissingen een prima start: 10-2. Door enkele slordigheden ging deze voor sprong echter verloren: 19-15. In het tweede kwart schoot BAL met scherp en ging het rusten met een 32-36 voorsprong. Na de pauze ging BC Vlissingen steeds meer op zoek naar Abdul Zombra, die onder het bord niet te stoppen was. BAL hield echter de voorsprong vast, waardoor het laatste kwart met 50-53 begon. Om beurten namen beide teams daarna de leiding. In een zinde rende finale trok BC Vlissingen uiteindelijk de winst naar zich toe: 68-64. Vrouwen. EBBC-BC Vlissingen 68-44: In Den Bosch bood BC Vlissingen goed tegenspel tegen koploper EBBC. Het gebrek aan scorend vermogen zorgde er ech ter voor dat de thuisploeg via 16- 10 kon uitlopen naar een 36-25- voorsprong bij rust. In het derde kwart kwam de ploeg van coach Arjan de Bruin nog even dichter bij. Door enkele malen balverlies kon EBBC eenvoudig scoren, waardoor de wedstrijd gespeeld was. In de slotfase liep het verschil nog verder op naar 68-44. i et Maikel Peeman werd de 25ste Den Inkelcross zaterdag gewonnen door een I toptalent. Een mooie toekomst in de hardloop wereld lijkt in het verschiet te lig gen voor de achttienjarige Zuid- Hollander. Hoe anders is dat voor de Den Inkelcross zelf. Want het is nog maar de vraag of er in 2018 een 26ste editie volgt. De reden: Staatsbosbeheer gaat vanaf volgend jaar meer geld in re kening brengen voor het gebruik maken van het bosgebied Den In- kel. „We betalen nu ook al een klein bedrag, maar de verhoging waar we het over hebben is vrij fors", vertelt Vera Wisse namens de organiserende atletiekvereni ging AV'56. „De beslissing komt voor ons een beetje uit de lucht vallen. Er zijn nooit aanwijzingen geweest dat dit zou gaan gebeuren. Aan de andere kant: je maakt ge bruik van het terrein en de facili teiten, in die zin vind ik het geen onlogische maatregel." „Wij hebben ook onze kosten en krijgen heel weinig geld binnen voor onze recreatievoorzienin gen", reageert Karei Leeftink van Staatsbosbeheer. „Dus lijkt het me logisch dat er wat gaat gebeuren." Volgens Leeftink kunnen de ver hogingen best meevallen. „Het hangt ervan af hoe groot het eve nement is. Er zijn allerlei kortin gen die een rol kunnen spelen." Wisse kan nog niet concreet zeggen wat de kostenverhoging voor de toekomst van de Krui- ningse crosswedstrijd betekent. „Of dit de laatste Den Inkelcross is geweest? Daar kan en wil ik eigen lijk geen uitspraken over doen. We moeten eerst in kaart brengen wat de exacte baten en kosten zijn en afwegen of dat kan worden opge lost op de huidige locatie. Vast staat wel dat de verhoging hoe dan ook consequenties heeft." „Hetzij een ander (hoger) in- schrijfbedrag per deelnemer, het zij een andere locatie", vervolgt het lid van de wedstrijdcommissie van de Goese vereniging. „Het is niet onze ambitie om naar een an dere locatie uit te wijken. Het is sowieso niet fijn om van locatie te wisselen, deze plek bevalt goed." „Een vergelijkbaar gebied als Den Inkel kun je niet zomaar vin den op Beveland", vult Wil Zwee- mer, hoofd wedstrijdcommissie Er zijn nooit aanwijzingen geweest dat dit zou gaan gebeuren van AV'56, Wisse aan. Naar een andere locatie is de vereniging vooralsnog dan ook niet op zoek. Geruchten doen de ronde dat Staatsbosbeheer ook voor het ge bruikmaken van andere gebieden in Zeeland de bedragen wil verho gen. Zoals bijvoorbeeld het bos van Westenschouwen, waar Delta Sport jaarlijks de Deltacross orga niseert. Die berichten hebben Se- bastiaan Heikoop, voorzitter van Delta Sport, tot op heden overi gens niet bereikt. In het geval de maatregelen in derdaad meerdere gebieden (en dus hardloopwedstrijden) aan gaan, is het volgens Wisse aanne- - Ar Ai 3 v%-:; 'Wt-A Cx-w V' - t - UH :\,C melijk dat de Zeeuwse verenigin gen samen een vuist maken. „We gaan eerst deze crosscompetitie af- VLISSINGEN Schaker Bas van Do ren heeft het Pepernotentoernooi op zijn naam geschreven. Met 6,5 punt was hij duidelijk de sterkste in traditionele jeugdtoernooi. Het ta lent van Landau uit Axel hield Elias de Reese uit Gent en Eilza de Jong van schaakvereniging Goes achter zich. Enkel De Reese kon een half puntje afsnoepen van de uiteinde lijke winnaar, maar dat was bij lange na niet genoeg om Van Doren af te houden van de toernooizege. Narin de Ruiter was de sterkste in de D-groep. De F-groep werd ge wonnen door Dion Winterberg uit Bergen op Zoom. 'S-GRAVENPOLDER Daaf Kasse (56) is de nieuwe koploper in de strijd om het Zeeuws damkampi oenschap. De Middelburger won zaterdag in het dorpshuis van 's- Gravenpolder van Aart Slager, ter wijl zijn concurrenten Johnny de Leeuw en Arjo Kousemaker elkaar op een gelijkspel hielden. Kasse had al duidelijk het beste van het spel toen zijn tegenstan der in het middenspel het slacht offer werd van een doorbraak. Sla ger vocht nog lang door, maar de dam van Kasse gaf in het eindspel de doorslag. In het duel tussen de nummers een en twee van vorig jaar had De Leeuw aanvankelijk het initiatief. De weg naar dam zat voor de titelhouder echter vol val kuilen en Kousemaker slaagde er in een punt te forceren. Behalve de winst van de koplo per viel er zaterdag slechts één be slissing. Frans Blaas profiteerde van een blunder van Wim Koppe- jan en won gedecideerd. Jos de Wild liet een kansrijke stand te gen Fons Huijbreghts remise lo pen en ook Kees Rijk en Hans van Akkeren speelden gelijk. In de promotieklasse blijven René Dusebout en Han van de Velde aan de leiding. Dusebout versloeg Jan Koppejan en Van de Velde won van Ton Oosthoek. maandag 4 december 2017 PM VLISSINGEN Gewogen en te licht bevonden. Dat gold voor de volleybalsters van BOK, die in eigen huis met 4-0 klop kre gen van koploper Meerkerk 2 De mannen van Forza deden met een 3-1-zege op Hands Up goede zaken aan de staart van de ranglijst in de tweede divi sie. De laatste zege van Forza dateerde van 23 september. Forza-Erasmus Volley 3-2 (25- 21, 20-25, 23-25, 25-22,15-13): Mannen Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Vlissingen Scores: Abdul Zombra 28, Benja min Steenbeek 12, Raylin Jimenez 11, Amar van Sluijs 8, Bouke Schrik 6, Thijs Beumer 2 en Mike de Kraker 1. Scores: Melanie Dolfing 8, Lisa Kuiper 8, Charmey Koemans 7, Elisa Kuipers 7, Annabel Joziasse 7, Rachel Zorgvliet 5 en Manisha Girjasing 2. Vragen over toekomst Arwin Willemsen Kruiningen - Vera Wisse, AV'56 "H v V'if Maikel Peeman toonde zich de sterkste in de 25ste Den Inkel cross. Hij hield Erwin Harmes (op achtergrond) op tien secon den. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44