15 Tjoba laat eindelijk zien wat het kan en is Valto verrassend te slim af Titelkandidaat TOP heeft eindelijk ruime zege te pakken Swift-Rust Roest 38-22: Dat Rust Roest tijd rekte om geen veertig treffers om de oren te krijgen, zei alles over tegenstander Swift. Vooral na rust (18-13) stond er geen maat op de scoringsdrift van de Middelburgers. In deze vorm kijkt de nummer drie van de overgangs klasse B met vertrouwen uit naar de confrontatie van zaterdag met kop loper GKV. Valto-Tjoba 26-28: „Eindelijk liet de ploeg zien waartoe het in staat is", stelde coach Tom Mertens op gelucht na de verrassende winst van het Bevelandse achttal in De Lier. De positieve speelstijl kwam de wedstrijd en Tjoba ten goede. Het tikje van 19-19 naar 19-21 deed Valto de das om. We speelden goed. Eindelijk liet de ploeg eens zien waartoe het in staat is Fortis-VEO 16-28: Het krachtige collectief van de eerste drie speel rondes had plaats gemaakt voor los zand. VEO troefde Fortis op alle fronten af. Ook wissels en time outs na rust (5-12) mochten niet ba ten. Fortis leidt nog wel in klasse de eerste klasse E, maar vergooide de kans om de koppositie te pakken. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 6, Yasmin Swiers 4, Maurice van der Have, Remco Crucq en Rens van den Driest 2. Tilburg-Ondo 17-29: Voor de tweede week op rij liet Ondo haar scoringsdrang flink gelden. Van 10-18 kwam Tilburg nog terug tot 17-22, maar de tweede tussenspurt van Ondo was de Brabanders te machtig. Scores Ondo: Ronald Wisse 9, Tho mas Mesu 6, Dennis Witte 4, Sacha Hoefkens en Joyce van Eennen- naam 3, Kristy Kolmus 2, Kelly San- derse en Jeroen Mesu 1. Korbatjo-Atlas 25-24: Atlas pres teerde als een jojo. De ploeg kende een zwak eerste en derde kwartier, om de achterstand in het tweede en vierde kwart weg te poetsen. Voor de neutrale toeschouwer was het genieten, maar voor de Ritthemse ploeg was het verlies in de laatste minuut zuur. Seolto-Togo 16-17: Togo hield de Vlissingse dames in toom en haalde daarmee de angel uit Seolto. De Vlissingers waren te onrustig aan de bal om Togo na rust (8-8) nog te achterhalen. Interim-coach Anne- lies van Zon was in haar nopjes met de winst die Togo aan kop brengt. Door de zege in de derby tegen Seolto is Togo koploper in de derde klasse K Scores Togo: Niek Meerman 7, Mar ten Postema 5, Anouk Hazelaar 2, Desiree Voshart, Mijke Tahapary en Jordi Dommisse 1. DSO-Stormvogels 16-16: Na een gelijk opgaande eerste helft (9-10) dacht Stormvogels op 12-15 de buit binnen te hebben, maar ervoer het in de slotfase zo veel pech in de af ronding dat DSO in de laatste vijf minuten nog langszij kon komen. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 6, Arjen Schoe 5, Vera Ge- schiere, Emmely de Visser, Angela Matthijsse, Sander Verrijzer en Lau ren Peene 1. KVK-Scheldevogels 20-17: Ging het voor rust (12-5) van een leien dakje, na de break maakte KVK minder gelukkige keuzes. Schelde- vogels ging juist beter marcheren, waardoor het weer een wedstrijd werd. De laatste treffers van Schel- devogels kwamen te laat om het nog echt spannend te maken. Scores KVK: Koen Volkers 10, San- der Slabbekoorn 4, Niels Verdonk 3, Tonia Verdonk 2, Anco Schreuder 1. HOOFDKLASSE maandag 4 december 2017 PM Swift kent geen genade Eerder dit zaalseizoen maakten de korfballers van Swift al in druk met 31 treffers tegen KCR, tegen Rust Roest overtrof het die prestatie. De Eindhovenaren kregen 38 doelpunten te ver hapstukken. In de eersteklasse verrasten de overwinning van Tjoba en de nederlaag van For- tis. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Stephan den Boer 12, Gijs Gillissen 11, Mirella Pouwer 5, Aisja Zuidweg 4, Sanne Oostinga 3, Joren Gillissen 2, Eefje van den Berg 1. -Tom Mertens Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 10, Esmee Walraven en Patrick de Bruijne 5, Robin Harinck 4, Niels Pe- kaar 2, Sharon Goedegebuure en Manon Braam 1. Scores Atlas: Ben van Hese 6, Tim Dybala en Stephan den Boer 5, Thomas Mesu 3, Evi Ovaa 2, Irina Truijlio, Fenna Wondergem en Len Poppe 1. Scores Seolto: Remi van den Broeke 4, Mariëlle Francke, Rowena de Pagter en Sander Meertens 3, Mayella Kuizenga 2, Cynthia Min- derhoud 1. Rust Roest was maar met één missie naar Middelburg afgereisd: ervoor zorgen dat Swift de veertig treffers niet haalde. In die taakt slaagden de bezoekers, maar toch kre gen ze een flink pak slaag van de Zeeuwse formatie. Swift kwam, ondanks de tijdrek- kende tegenstander, tot 38 treffers. Dat leverde uiteinde lijk een 38-22-eindstand op. Want hoewel Rust Roest kans loos was, kwam het toch tot 22 doelpunten. TOP deed wat het aan haar stand verplicht was. De Arne- muidse korfballers wonnen thuis van hekkensluiter Nieu- werkerk. Door het verlies van Tempo is TOP nu alleen koplo per in hoofdklasse B. De start van TOP was ongedurig. De eerste zes kansen gingen ver loren. Een stuk efficiënter Nieu- werkerk pakte brutaal een 0-2- voorsprong in sporthal De Blik ken en moest pas na een kwart wedstrijd het stokje overgeven. Vanaf de 7-6-voorsprong domi neerde TOP qua veldbezetting, maar had vooral het vak van gele genheidsduo Jorian Schroevers en Jurriaan Bouwens moeite om door de vertragende tactiek van de tegenstander heen te prikken. Intussen excelleerde het andere vak verdedigend, waardoor Nieu- werkerk halverwege niet verder kwam dan 12-10. Na rust liet de ploeg van trainer Arco Goedkoop het verschil snel oplopen naar een marge die van de ongesla gen koploper in hoofdklasse B verwacht mocht worden. In de laatste twee speelrondes van 2017 volgen de echte krachtme tingen voor TOP. Zaterdag gaat het op bezoek bij Tempo, een week later komt Dalto naar Arne- muiden. Scores TOP: Jeanine Marijs en Demi Mondeel 5, Jurgen Janse en Jurriaan Bouwens 3, Emmelie Bouwens, Peter van Belzen, Jo rian Schroevers en Corné Beze- mer 1. Eefje van de Berg (met bal) in actie namens Swift tegen Rust Roest. De Middelburgse formatie maakte gehakt van de bezoekers: 38-22. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43