Yerseke moet gaan oppassen ook grote concurrent de baas 13 Groeneveld gaat na 'zwaar jaar' op zoek naar iets nieuws De eerste nederlaag voor Yerseke. André Goedhart scoorde in de ne gentiende minuut de t-o en hij viel kort daarna geblesseerd uit. Dauwendaele moest in de 40ste minuut met tien man verder toen arbiter Sturm Levy van den Boomgaard rood gaf wegens na trappen. Ook na rust bleef Dau wendaele scherp en liet Yerseke te weinig zien. Stefan Joosse zorgde met een hakje voor de 2-0 en Remco van Welsum scoorde rechtstreeks uit een corner: 3-0. Bevelanders-Kapelle 2-1: Quin- ten Leenpoel scoorde al na vier minuten na mistasten van de kee per de 1-0, maar via een actie van Reinier Goedemondt kwam Ka- pelle voor rust nog aan de t-t. Be velanders heerste na rust. Bajram Bajra hielp Bevelanders na ruim een uur aan de 2-1. De thuisploeg verzuimde de 3-1 te maken, waar door Kapelle uit dode spelmo menten dreigend bleef. Vlissingen-VCK 0-7: „We hadden gemakkelijk nog een grotere uit slag kunnen neerzetten. Vlissin gen geloofde het wel op een gege ven moment", sprak VCK-trainer Thomas de Ridder. Tussen de 36ste minuut en de rust scoorde VCK vier keer. Cores Siwabessy opende de score en daarna maakte Pieter van de Horst een hattrick. De Ridder: „Vier goals binnen tien minuten doen wel wat met een tegenstander." Sven Wisse maakte vlak na rust de 0-5 en daarna scoorde Jesper Harinck nog twee keer. Kruiningen-RCS 0-3: Kruiningen speelde goed en toonde veel inzet. Mede door prima keeperswerk van Johnnie Eggebeen stond het bij rust 0-0. In de 46ste minuut schoot Kruiningen-speler Mario Gjoka net naast. In plaats van 1-0 werd het in de 71ste minuut 0-1. Een - volgens Kruiningen - ge makkelijk gegeven penalty werd door Sven van Rosevelt verzilverd. Mike van Schaardenburg schoot even later de 0-2 binnen. Vlak voor tijd veroorzaakte Yaron Krombeen een penalty. Hij liep tegen zijn tweede gele kaart op en Van Rosevelt scoorde voor de tweede keer vanaf de stip. Walcheren-Wemeldinge 5-0: „Eindelijk eens een keer de nul", reageerde Walcheren-trainer Ke vin Hollander. Mark van der Eijk en Maarten van Rosevelt zetten Walcheren voor rust op 2-0. We- meldinge kreeg vlak na rust twee grote kansen en na de tweede counterde Walcheren via Len Eversdijk naar de 3-0. Peter van Antwerpen en weer Eversdijk - na een steekbal van Tim Smulders - voerden de score op. Zaamslag-'s-Heer Arendskerke 1-0: Na 21 minuten kreeg Zaam slag een penalty. Tom Antonisse, keeper van Arendskerke JO19-1 die wegens blessures noodge dwongen op doel moest en prima keepte, vloerde een tegenstander en had geen antwoord op de inzet van Niek Luime. In de 62ste mi nuut schoot Justin Kolijn op de paal. Daarna scoorde Zaamslag toch de 2-0, maar keurde arbiter Kenson de goal af. In de slotfase kreeg Arendskerke nog een aantal kansen op de 1-1. Bij Zaamslag werden trainer Dominique D'Hooge en materiaalman Jan de Koeijer met rood weggestuurd wegens commentaar op de lei ding. AFSCHEID De wedstrijd leek, ook omdat Ril- landia nauwelijks gevaarlijk kon worden, op een o-o-eindstand af te stevenen. Tot Joost de Witte in de slotfase plots het gaatje vond en de wedstrijd besliste. Rillandia-coach Johan Sulkers noemde de zege van de Fliplanders verdiend. „We kon den zelf niets creëren." Noad-trai- ner Ad Palings was blij met de eer ste driepunter van het seizoen. „Eindelijk viel het een keer onze kant op." WHS-Seolto 3-1: Hoewel de Bra banders aanvankelijk aardig mee deden, leidde WHS halverwege met 3-0. „We waren veel effectie ver", vond WHS-coach Leon de Witte. Leroy Hage zorgde vanuit de omschakeling voor de 1-0. Niet veel later werkte de door Hage gehin derde Ferdi Eversdijk een voorzet van Ronald van de Repe in het ei gen doel: 2-0. Op slag van rust draaide Arvin de Witte weg bij de tegenstander, om in de verre hoek de 3-0 binnen te schieten. Kort na de hervatting moest Seolto met tien man verder, na een rode kaart voor Eversdijk. Pas in blessuretijd bracht Dylan Konings de 3-1 op het bord. ZSC'62-Duiveland 4-1: Robin Pro voost en Jos Erades wisten de thuis club in het eerste bedrijf op een verrassende 2-0-voorsprong te zet ten. Duiveland-speler Michael Jon ker haalde het rustsignaal niet. Hij moest met rood naar de kant. On danks de numerieke minderheid drong de formatie van Anne Smit na rust sterk aan, met de aanslui tingstreffer van Chris Koremans als beloning: 2-1. De vermeende gelijk maker van Koremans werd geannu leerd wegens buitenspel. De irrita ties bij Duiveland namen toe en ook Marcel Zwager kon met rood vertrekken. Lennart Wesdorp be nutte vervolgens een penalty: 3-1. Tot overmaat van ramp moest bij Duiveland ook Ronald Zwager nog met een blessure afhaken, op een moment dat de drie wissels al wa ren ingezet. Mike de Voogd strooide nog meer zout in de wonden van de bezoekers: 4-1. Smit noemde de rol van de arbitrage doorslaggevend. „De scheidsrechter heeft de wed strijd negatief beïnvloed." ZSC- coach John Tahapary koesterde de zege. „Maar na rust hebben we het een tijd lastig gehad." maandag 4 december 2017 In de derde klasse A is de spanning door FC Dauwen- daele volledig terug. Die ploeg klopte koploper Yerseke met 3-0 en dat terwijl de Middel burgers ruim een helft met een man minder speelden. RCS en VCK profiteerden met ruime zeges op Kruiningen en Vlissin- gen. Ook Walcheren, Zaamslag en Bevelanders wonnen. Klaas Verspoor Vlissingen FC Dauwendaele-Yerseke 3-0: I De voorsprong van Yer seke op achtervolger RCS is geslonken tot slechts één punt. Trainer Marco Groeneveld heeft de knoop doorgehakt. Na het huidige seizoen vertrekt hij bij zaterdag-eersteklasser Bruse Boys. „Ik heb het bestuur ingelicht", zei de oefenmeester na het duel van zijn ploeg met Heinenoord, dat met 1-2 verloren ging. „Na dit sei zoen vertrek ik bij Bruse Boys. Het is tot nu toe een zwaar sei zoen en het zal zwaar blijven. Het kost me veel energie." Als het seizoen erop zit, hoopt Groeneveld een nieuwe uitdaging te hebben. „Ik wil graag verder kijken, zo kun je het denk ik het beste omschrijven", gaf hij aan. De trainer zou het liefst in de eer ste klasse werkzaam blijven. „Het niveau waarop ik nu actief ben, smaakt naar meer." De oefenmeester uit Goes is aan zijn tweede seizoen bezig in Brui- nisse. In zijn eerste jaar bij Bruse Boys werd hij kampioen in de tweede klasse en promoveerde hij naar de eerste klasse. Daarin strijdt Groeneveld momenteel tegen degradatie met de Schouwse formatie. Met vier punten is Bruse Boys op dit mo ment de hekkensluiter. Bruse Boys niks Dennis Hoep (links) in duel met een speler van Heinenoord. foto marieke mandemaker Jos Erades (links) en Robin Provoost (rechts) maakten de eerste twee ZSC'62-goals tegen Duiveland. Aan de bal Remco Koremans van Duiveland. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41