Claude de Smit schiet met scherp M Zeelandia Middelburg laat dure punten liggen Krabbendijke dendert door en is 12 EERSTE KLASSE BRUSE BOYS Tegen Heinenoord kreeg de ploeg een aantal goede kansen. Daarvan werd er maar één omgezet in een doelpunt. hebben verdiend, maar geflat teerd gewonnen", oordeelde Car los de Jonge. De trainer van SSV'65 had in Claude de Smit, die vier keer scoorde, een goud haantje. De Jonge: „Het was nog niet eens dat hij zo goed speelde, maar hij had drie keer de tweede bal. En dat is ook een kwaliteit." In de 35ste minuut maakte De Smit de 0-1, maar via Ruben Rui dos Santos werd het in de 39ste minuut 1-1. Bas Biesterbosch zette SSV'65 na 58 minuten voor de tweede keer op het goede spoor. In de 82ste, 86ste en 89ste maakte De Smit er drie. DBGC-MZC11 2-2: De eerste helft was voor DBGC en de ploeg strafte via Jeroen Sep in de derde en 43ste minuut fouten bij MZC'11 af. Tien minuten na rust hield doelman Jacco van der Schee Sep van de 3-0 af en via Masoud Osmanie kwam MZC'11 in de 70ste minuut terug tot 2-1. Martijn van Grunsven zag negen minuten voor tijd de keeper te ver voor zijn goal staan en met een bekeken lob hielp hij zijn ploeg aan de 2-2. Sander Backx en Tim de Looze lieten kansen op de zege liggen voor MZC'11. FC Axel-De Meeuwen 2-5: FC Axel begon sterk en kwam via Bart Rijckaert na zeven minuten op 1-0. „Wij hadden op 2-0 moe ten komen en de 1-1 van hen viel uit het niets", sprak Axel-trainer Cees Houtepen over de gelijkma ker van Delano Langezaal. Hout epen: „Vier minuten na rust was het beslist." Goals van Maas Boogaard en Jordan Francke leid den in de 49ste minuut al tot de 1-3. Pim Francke zorgde een kwartier voor tijd voor de 1-4. Nick van de Velde deed nog wel wat terug, maar via Robin Dek werd het 2-5. hebben twee punten verloren, vond Seroos-leider Ruud Luteijn na het zevende gelijke spel van het seizoen. Björn Francke was in de twaalfde minuut attent na een misser van de Zwaluwe-doelman en maakte de 1-0. Zwaluwe kwam daarna beter in het spel en via Patrick Cornelisse en Maurice Sprangers nam de ploeg de lei ding. Lang duurde de vreugde niet, want vanaf de aftrap be zorgden Jorden Louwerse, Alex Jobse en Björn Francke de bal bij Derk van den Bosch die scoorde. Voor rust werd nog een goal van Zwaluwe afgekeurd. Na de pauze had Seroos het beste van het spel. Door de remise van DBGC liet koploper De Meeuwen verder uit op de ranglijst Alex Jobse (2x), Sil Riemens en Van de Bosch verzuimden om Seroos naar de zege te schieten. Arnemuiden-Terneuzense Boys 2-1: Arnemuiden kreeg in de openingsfase kansen, maar daarna nam Terneuzense Boys het initiatief. De ploeg raakte voor rust de onderkant van de lat. Na een uur spelen werd het 1-0 door Jarco Boogaard. Een kwar tier voor tijd leek Niek Hamelink de Boys met de 1-1 een punt te bezorgen. Maar de ploeg van trai ner Diederik Hiensch ging door een goal van Thijs Roovers als nog onderuit in het slot. Oostkapelle-Klundert 1-0: De eerste helft verliep gelijkwaardig. Oostkapelle-invaller Luuk Mesu, die daarvoor al een uur met het tweede speelde, bezorgde de hoofdmacht met zijn eerste goal in het eerste in de 93ste minuut de 1-0. „Beide partijen hadden kunnen winnen. Wij waren de gelukkigste", biechtte Oostka- pelle-trainer Jaimy van Bloppoel na afloop op. Weer deed een te kort aan doelpun ten Bruse Boys de das om. De eerste klasser kreeg za terdag tegen Heinenoord prima mogelijkheden, maar was niet ef fectief genoeg. Dat waren de bezoe kers aan de andere kant wel, waar door het 1-2 werd. „In de eerste helft kregen we een stuk of vier honderdprocent-kan sen. Twee keer raakten we de lat", blikte trainer Marco Groeneveld na afloop van het duel terug. „Maar ik moet zeggen dat Heinen oord goed aan de wedstrijd begon. In de eerste fase hadden we het erg lastig." In de laatste tien minuten voor rust maakten de bezoekers het verschil, door twee keer te scoren. Marvin Strik maakte de 0-1, An drew van Tiggelen verdubbelde daarna de score. „Enorme dom pers", noemde Groeneveld de tref fers van Heinenoord. „Ik zag ook dat de goals hard aankwamen bij het team. In de rust moest ik ze echt even oppeppen." Dat werkte, want Bruse Boys werd na de pauze sterker en ster ker. Het duel kantelde en toen Sander van 't Hof de aansluitings treffer maakte - uit een voorzet van de dit seizoen zo belangrijke Yarick Dorst - was de spanning helemaal terug. Bru geloofde weer in een goed resultaat. De ploeg ging risico's nemen, om toch nog minimaal een punt in 'Jammer' kan ik niet zo veel mee. Het gaat om de punten en die hebben we niet eigen huis te houden. „Na de 1-2 gingen we jagen op die gelijkma ker. Dan geef je automatisch ook ruimtes weg achterin", vertelde Groeneveld. Veel kansen leverde die alles-of-niets-opvatting niet op, alleen Michel Maaskant was één keer dicht bij een treffer. Hij trof geen doel. Wel kreeg de thuis ploeg in het slot nog een rode kaart, Nathan Olree moest het veld verlaten. „Hij haalde een doorge broken speler neer. Het lag bij ons open, omdat wij naar die goal zochten. Ze kwamen er nog een keer doorheen en Nathan moest aan de noodrem trekken." Zo blijft het voor Bruse Boys steeds hetzelfde verhaal. Met de (sub)toppers kan de ploeg aardig meevoetballen, maar het komt steeds net tekort. Vooral als het aankomt op scoren. „Jammer' zeg gen ze dan na de wedstrijd tegen me, maar met 'jammer' kan ik niet zo veel", gaf de trainer aan. „Het gaat om de punten. Die hebben we niet." Zeelandia Middelburg liet zondag dure punten liggen in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Bij Rijen werd het 2-2. „We hebben vergeten onszelf te belonen", zei trainer Dennis de Nooijer na afloop. Zeelandia Mid delburg begon het duel met Rijen sterk en speelde vooral in de eer ste helft één van zijn betere wed strijden. Na amper zes minuten kopte aanvoerder Joost de Rubber de stand uit een corner naar 0-1. Maar niet veel later was het Freek Trommelen die de stand weer in evenwicht bracht. Het aantal kansen voor Zeelan dia Middelburg reeg zich daarna aaneen. De Nooijer: „Zowat elke aanval was gevaarlijk." Maar pas kort voor de rust werd het 1-2 door een doelpunt van Thomas de Rijke. Waar Zeelandia Middelburg voor rust naar hartenlust mocht aanvallen, was dat na de hervat ting veel minder het geval. Rijen gaf veel minder ruimte weg, maar dat kon niet verhinderen dat Levi Mombarg de 3-1 op zijn schoen had. De spits miste echter. Via Luc Haagh kwam Rijen daarna nog op 2-2. Koen Nieuwkoop schoot een vrije trap in de verre hoek, voor een goed gestart Tholense Boys: 0-1. Na de gelijkmaker van de in de diepte ge lanceerde Elco Jansen moest de for matie van Erwin de Nijs het initia tief uit handen geven. Kort na de pauze behield Rico de Putter het overzicht en rondde Danny Weber af: 2-1. Krabbendijke-coach Pim Bruins noemde het een cruciaal moment. „We zaten in een zetel." De Putter miste vervolgens een goede kans op de beslissende derde treffer. Pas in de slotfase wisten de Tholenaren opnieuw kansen af te dwingen. Sam Nieuwkoop schoot via de handen van de prima reage rende Lorenzo Hoekman voor langs, invaller Michael Schot miste met het hoofd en Dave den Boef raakte de paal. Kort voor het einde moest Lennard Marsman met rood naar de kant, na een overtreding op Elco Jansen. Erwin de Nijs vond dat zijn team een punt had verdiend. „Weer lege handen in een wedstijd waarin het moet gebeuren." Pim Bruins noemde de wedstrijd pro motie voor de derde klasse. „Veel volk, strijd en passie. Wij waren de gelukkigste vandaag. De 2-1 van Danny Weber was cruciaal. Daardoor zaten we in een zetel Rillandia-Noad'67 0-1: In de eerste helft verscheen Noad-aanvaller Ar- min Geense al twee keer vrij voor het doel. Het lukte hem alleen niet de mogelijkheden te verzilveren. maandag 4 december 2017 In de tweede klasse E beleef den De Meeuwen en SSV'65 een prima zaterdag. SSV'65 won, mede door vier goals van Claude de Smit, met 5-1 bij Den Bommel. Koploper De Meeuwen profiteerde van de remise van DBGC tegen MZC'11 en liep verder uit. Klaas Verspoor Vlissingen Den Bommel-SSV'651-5: „We Serooskerke-Zwaluwe 2-2: „We Aanj ammer' heeft Daniel Vervelde Bruinisse -Marco Groeneveld Eddy van der Hooft Rijen Krabbendijke rekende zaterdag in de derde klasse B af met de naaste concurrent Tholense Boys (2-1) en lijkt op weg naar de titel. De formatie van Pim Bruins heeft op de ranglijst in middels tien punten voorsprong. Onderin pakte Noad'67 bij Ril- landia de eerste zege van het seizoen: 0-1. Ben van den Aarssen Vlissingen Krabbendijke-Tholense Boys 2-1: -Pim Bruins

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40